Google
 

Krym Południowy. Notatka.Krym Południowy. Notatka.
Zdjęcie 1 z 37
Opuncja w Nowym Świecie.
1 [2] [3] ...
    Południowe Wybrzeże Krymu to strefa roślinności śródziemnomorskiej. Obszar ten ciągnie się od Teodozji do Sewastopola i jest to dosyć wąski pas wzdłuż Morza Czarnego, ograniczony od północy pasmem gór. Na obszarze Południowego Krymu występują łagodne zimy. Pogoda jest kształtowana przez morze (rezerwuar ciepła) i góry (ograniczają napływ zimnego powietrza z północy). Dzięki temu zimuje tu sporo egzotycznych roślin, takich jak granat, oliwka, jaśmin, figa, niepokalanek, albicja czy opuncja. Rośliny te można oglądać m.in. w Sudaku, Nowym Świecie, Ałuszcie, Nikicie i Jałcie. Należy tu zwrócić uwagę na Nikicki Ogród Botaniczny w okolicach Jałty. Na obszarze 1000 ha można podziwiać około 15 tys. gatunków roślin m.in. bambusy, palmy i banany.
    Krym 'śródziemnomorski' ogranicza się do wybrzeża oraz zaledwie kilku miasteczek. Duży napływ turystów (zwłaszcza w lipcu) podnosi ceny do nieprzyjemnego poziomu. Ale za to wino przepyszne!!!
Muniek © SuperOgród, 02 08 2005

Zobacz komentarze[2] Dodaj komentarz
Ostatni komentarz:
iq
~ gość 02 03 2009
Czy wiesz może jakie masz iq (poziom inteligencji) ? Czy Twoje iq jest większe od inteligencji Dody? Jeśli nie to sprawdź się: http://www.iq-test.pl/#50328