Ogród Hani

Okolice Lublina. Mój ogród powstał po wyburzeniu konstrukcji tunelu. Na początku zastanawiałam się nad powiększeniem parkingu, w końcu zwyciężył pomysł na boisko dla dzieci. Nie chciałam typowego prostokątnego placu do gry w piłkę- wymyśliłam kształt klepsydry, przez co "oszukałam" oko i z wąskiego długiego skrawka powstał zakątek przyjazny dla dzieci, psiaków i całej rodziny. Na obrzeżach posadziłam różne kompozycje roślin, które testuję. Już wiem, że w przypadku ogrodu dla dzieci raczej trzeba zrezygnować z berberysów ;)

11 1

Hania, 17 12 2019Ogród Marii Cięciwy

Wola Batorska pod Krakowem Pozdrowienia Z okolic Krakowa! Mój ogród ma 14 lat i wciąż się zmienia i powiększa. Jest żródłem radości i relaksu...

5 2

Maria Cięciwa, 19 05 2011Ogród Marcina Kusia

Zaborze k/Chybia. Mój ogród powstaje od czterech lat. Fajna zabawa, ciągle się uczę i ciągle coś wymyślam. Pozdrawiam wszystkich - Marcin

21 5

Marcin Kuś, 30 03 2011Ogród Elki

podkarpacie. Mój ogród jest moim spełnionym marzeniem :) Założony został 14 lat temu . Ciągle coś w nim przesadzam i zmieniam ,bo lubię tym się bawić i patrzeć jak coś rośnie w nowy miejscu.

1 1

elka, 14 07 2010

Ogród chmurkap

okolice sobotki wroclaw. moj ogrod ma 7 lat jest dla mnie piękny ale wymaga wciaz doskonalenia

2 1

chmurkap, 12 03 2010Ogród Janiny

Mazowsze. fragment pierwszego ogrodu , teraz mam większy bo zajmuje około pół ha ...

3 2

Janina Zawada, 18 02 2010Ogród Terka6 3

Terka, 30 01 2010Ogród Basi

lubuskie. Ogród był tworzony przez 10 lat .Przykro nam ,bo niedawno sprzedalismy działkę i przeprowadziliśmy się do innego miasta .Cała nasza praca na tym ogrodzie została przekazana innym.Pozostały nam jedynie wspomnienia i zdjęcia Basia

9 2

Basia, 07 09 2009Ogród Basi i Witka

woj. lubuskie. Nasz ogród ma dopiero 5 lat i ciągle jest w nim coś do zrobienia. Ale lubimy to, a to najważniejsze !

1 1

Basia i Witek, 05 05 2009

Ogród Jerzyka

Podlaskie. Nasz ogród to typowa działka ROD w województwie podlaskim Ogród na niej jest za to bardzo nietypowy, niepowtarzalny przez to między innymi, że posiada swoją rzeczkę biorącą początek niedaleko na łąkach, mały, uroczy domek z tarasem i większość roślin jest karłowa i wolno rosnąca. Ogród ujmuje swoim urokiem. Próbujemy w niektórych jego zakątkach wkomponowywać elementy z ogrodów japońskich. Moim hobby związanym z ogrodnictwem jest wykonywanie dla siebie orientalnych figurek (latarenek, pagód, dzbanów, mostków, budek lęgowych, wiatraków, doniczek itp.) Po wielu próbach przedmioty te "wychodzą" mi całkiem nieżle. Jeżeli znajdę coś ciekawego w Internecie, to robie zdjęcie danego przedmiotu i na jego podstawie wykonuję figurkę. Niedługo będę miał ich cały ogród.

3 3

Jerzyk, 12 12 2008Ogród Teresy S.

Mazowsze. Swój ogród założyłam w 2002 r. Jest dość spory i wymaga dużo pracy. Wszystko w nim zrobiłam wraz z mamą. Jego pielęgnacja jest moja pasja.

6 2

Teresa S., 16 11 2008Ogród Ewa81

Rokutów / wlkp Rokutów, wieś w wielkopolsce. Historia mojego ogrodu zaczęła się od wbudowania oczka wodnego u podnóży starego, okazałego bukszpanu, pamiątce po babci. Później wszystko szło już jak z płatka...Jestem osobą młodą mam 27 lat, wszystkie prace w ogrodzie wykonuję samaodzielnie - nie brakuje mnie nowych pomysłów i inspiracji. , Kontakt z przyrodą daje mnie największa radość!!gdyż :,,przyroda zawsze jest piękna nawet we łzach".

1 3

Ewa81, 16 11 2008

Ogród Krystyny W.

pod Poznaniem. Nasz ogród jest położony na działce 800 m. Był bardzo zaniedbany; musieliśmu rozebrać stare zabudowania gospodarcze, ale pozostawliliśmy tylne ściany, które obsadzone bluszczem trójklapowym i pięciopalczastym, wyglądają już przepięknie. Ogród ma charakter naturalny, prawie żadnych regularnych grządek, ale tworzymy co kawałek zakątki obsadzone takimi roślinami i kwiatami, które kojarzą nam się z babci wiejskim ogródkiem.

39 13

Krystyna W., 02 11 2008Ogród Zosi i Andrzeja

Tarnobrzeg. Ogród jest 4-arową działką typowo rekreacyjną z malutką rabatą warzywną.Posiadamy ją dopiero 3 lata i ciągle udoskonalamy.Mieści się na terenach typowego ROD-u

16 5

Zosia i Andrzej, 31 10 2008Ogród Danuty

Mazury. Mój ogród ,to dopiero początki,ale myślę,że przed nim przyszłosć,o którą zadbam. Pozdrawiam.

21 2

Danuta Wypych, 29 10 2008Ogród Violi

Mój ogród istnieje już kilka lat.Niestety ostatnio trochę go zaniedbałam.W tym roku postanowiłam jednak wziąć się do roboty.Niestety mój zapał ostudził kret grasujący w ogrodzie.Kiedy codziennie rano widzę te kopce wyrastające jak grzyby po deszczu to wszystkie chęci ulatują gdzieś daleko.Może ktoś ma jakiś sposób żeby się pozbyć tego niechcianego intruza.Pozdrawiam wszystkich gorąco i z niecierpliwością czekam na jakieś rady.

4 4

Viola z Podlasia, 02 09 2008Ogród Małgośki

Okolice Bydgoszczy. Mój ogród powstał kilkanaście lat temu i ciągle się zmienia. Jest niewielki, ale pracy w nim sporo. Jednak pielęgnacja roślin to moja wielka pasja, która sprawia mi wiele radości i przyjemności.

13 14

Małgośka, 05 08 2008Ogród Grażyny

Radlin. Ogród ten jest dziełem moim i męża,razem , wszystko robimy sami, altanka jest również pomysłem męża który sam ją zbudował.Część kwiatów kupiłam ale zdecydowaną większość dostałam jako maleńkie szczepki od znajomych.Mam już zdjęcia na tej stronce, te są potwierdzeniem że ogród się zmienia.

36 3

Grażyna Kmieciak, 05 08 2008Ogród Ewap

Śląsk. Moj ogród nie jest duży, wszystko wykonałam sama, ciagle coś zmieniam, przesadzam, to moja pasja.

10 2

Ewap, 22 07 2008Ogród Ewy Patrycji

woj.lubuskie. Ogród tworzy się od jakichś dwóch lat i jest częścią gospodarstwa rolnego.Chętnie przyjmę rady i uwagi, które pomogą mi w tworzeniu tego ogrodu. Powierzchnię do zagospodarowania mam ogromną, a środki na to raczej skromne.

7 6

Ewa Patrycja, 15 07 2008Ogród AnkiN

Mój "ogród" to działka rekreacyjna na Kociewiu poświęcam jej wszystkie wolne dni od pracy (soboty, niedziele). Mało mam kwiatów, ale mało które wytrzymują 5 dni bez podlewania. Pozdrawiam AnkaN z Gdańska.

18 5

AnkaN, 15 07 2008Ogród Anki

Mazowsze. Przedstawiam zdjęcia mojego ogrodu w pełni lata.

21 6

Anka, 05 07 2008Ogród Elżbiety

Gruczno- kuj-pom. Mój ogród jest bardzo duży.Jest przy gospodarstwie,duże podwórze z zielono - kolorowym rondem.Teraz fantastycznie kwitną juki.Mam oczko z wyspą,dużo trawników,ale nie angielskich,z koniczyną i stokrotkami,a latem jak sucho- rośnie siano.

1 5

Elżbieta, 06 07 2008

Ogród Irenki

Zachodniopomorskie, Krzymów. Nasza dzialka ma 8 lat. Ciagle ja modernizujemy. Ma tylko 3 ary. Pracy jest bardzo duzo, ale pracujac wypoczywamy. Pozdrawiam. Irenka

1 1

Irenka, 24 06 2008

Ogród Mieczysława

Koszalin.

4 5

Mieczysław Onyszkiewicz, 09 04 2008Ranczo Nokły

połud-zach.krawędż Roztocza. W 1998 roku stałem się właścicielem 43 arowej łąki nad rzeką, przylegającej do niewielkiego lasu. Od tej chwili staram się zbudować moim najbliższym a zwłaszcza wnukom miejsce gdzie można miło i przyjemnie spędzić każdą wolną chwilę.

5 4

Tadeusz48, 19 12 2007Ogród Roberta

OPOCZNO. Już pokazywałem Wam swój ogórd. Jest malutki. Zazdrościłem jednemu z ogrodników i kupiłem w tym roku prawie hektar ugoru. Zrobię z tego gołego pola swój raj. Tymczasem w tamym roku na jesieni zbudowałem drugie oczko wodne na tyłach domu. Ciężka praca ale jestem zadowolony. Pozdrawiam wszystkich. Rob.

1 2

Robert, 06 04 2008

Ogród Marii i Andrzeja

Wielkopolskie. Jak widać nasz ogród jest bardzo prosty w swojej architekturze w oddali jest sad z drzewami owocowymi, bliżej mamy klomb z różami, krzewy iglaste małe oczko wodne, skalniak, altana, jest też działka z warzywami.

1 1

Maria i Andrzej, 03 05 2008

Ogród Nany

Bydgoszcz. Witam wszystkich, którzy kochają zieleń. Mieszkam w Bydgoszczy. Ogródek dopiero zaczynam tworzyć, zatem nie mam jeszcze się czym szczególnie chwalić. W miarę wzbogacania swojego ogródka będę dzielić się z Wami moim magicznym miejscem. Ogród jest malutki i muszę tak go zagospodarować, aby nie przesadzić. Ma on być oryginalny i jednocześnie prosty. Bez wydziwień.

8 3

NANA, 11 04 2008Ogród Teresy

Podlasie. Ogród istnieje kilkanaście lat.

23 3

Teresa, 18 05 2008Ogród Sylwi

Podlasie. Mały wiejski ogródek.

5 1

Sylwia, 18 05 2008Ogród Ewy

Marcinkowo. Moje marzenie powoli się spełnia. Ogród ma dopiero rok. To co widać to mój pomysł. Tam znajduję siły w trudnych chwilach.

15 5

Ewa Olesińska, 18 05 2008Ogród Łucji i Jana

Na południu kraju, na trasie między Katowicami a Wisłą leży piękne miasto Żory, posiadające wiele rodzinnych ogrodów działkowych. Jednym z nich jest ogród „Pod Kasztanami”, w którym posiadamy działkę. Przykład naszego ogrodu dedykuję osobom mało wytrwałym i zrezygnowanym. Kilka lat temu zaczynaliśmy i nie wierzyliśmy, że sobie poradzimy, ale pasja i zamiłowanie zwyciężyły. Nasz ogród przedstawia się jako ogród rekreacyjno-wypoczynkowy. W części rekreacyjnej dominują kwiaty i rośliny, które swym kwitnieniem uzupełniają się przez okrągły rok. Zaś z części wypoczynkowej chętnie korzystamy spędzając mile czas z dziećmi i przyjaciółmi. Nasze motto to: "Dzień bez ogrodu jest dniem straconym" Łucja i Jan z Żor

23 7

Łucja i Jan, 24 09 2007Ogród Eli i Tadzia

Ten ogród znajduje się zaledwie 19 km od centrum Warszawy na terenie gminy Nadarzyn w sąsiedztwie lasu. Tak naprawdę jest to działka o pow. 400 m 2 w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym założonym w 1984 roku. Wiele roślin ma zatem nawet około 23 lat. My – absolutni amatorzy, przejęliśmy tę działkę od poprzedniego użytkownika w lipcu 2005 roku. Wyglądała wówczas jak dżungla lub ścisły rezerwat przyrody – przez kilka lat rosło na niej co chciało i jak chciało, ale było tam też wiele wspaniałych roślin. Według naszej oceny świetnie ze sobą skomponowanych i dostosowanych do warunków środowiskowych . Ogród trochę już uporządkowaliśmy. Rozbudowujemy i remontujemy altankę. (altanka ma już swoją nazwę – „Rajchatka”).Prawie wszystko robimy sami w weekendy i w czasie urlopu, więc na prace w ogrodzie pozostaje nam niewiele czasu, a mamy jeszcze wiele planów. Chcemy zachować nietypowy (pomieszany) charakter tego ogrodu – taki trochę leśny, trochę naturalistyczny i trochę rekreacyjny, a przede wszystkim chcemy aby było tam mnóstwo zieleni. W 2005 roku w tym ogrodzie było około 80 gatunków roślin wieloletnich (drzew, krzewów, pnączy i kwiatów). Teraz jest już ponad 130 gatunków – dosadzamy głównie kwiaty, zioła i rośliny pnące i okrywowe. Nam taki ogród się podoba, my świetnie się w nim czujemy, a co o takim ogrodzie sądzą miłośnicy i znawcy ogrodów ? Będziemy wdzięczni za opinie i komentarze, krytyczne też. Elżbieta i Tadeusz

9 14

Ela i Tadzio, 18 09 2007Ogród Staszka

Mazowsze. Ten ogród to nasz azyl. Oaza spokoju i wytchnienia ale też ciężkiej pracy jaką razem z żoną w niego włożyliśmy.Często zaglądam na Państwa stronę i podziwiam piękne zdjęcia ogrodów. Za namową córki(Netka)postanowiłem pochwalić się tym co do tej pory udało nam się zrobić.Pozdrowienia dla wszystkich ogrodników-amatorów.

25 14

Staszek, 24 08 2007Ogród Chobras11 6

Chobras, 17 08 2007Ogród Eli i Janka

Grójeckie. Mój ogród urządzam od kilku lat. Urządzanie i pielęgnacja ogrodu to dla mnie wielka przyjemność. Ogroma radość jak codziennie obserwuje się wzrost krzewów i kwiatów. Każdego roku mój ogród wzbogaca się o nowe rośliny, ale jeszcze do ostatecznego zakończenia prac projektowych dużo brakuje. Pozdrawiam Elżbieta.

1 1

Ela i Janek, 09 08 2007

Ogród Netki

Łódż. MóJ OGRóD POWSTAJE OD 5 LAT NA DZIAłCE O POWIERZCHNI 3000 M. WIELKą POMOCą PRZY JEGO ZAKłADANIU BYł MóJ TATA.TO ZA JEGO SPRAWą POWSTAł KąCIK WYPOCZYNKOWY Z ALTANą, OGNISKIEM I HUśTAWKą. WSZYSTKO WYKONAł WłASNORęCZNIE. PO ZESZłOROCZNYCH SUSZACH BARDZO UCIERPIAł TRAWNIK WIEC W TYM ROKU OGRóD DOSTAł AUTOMATYCZNE NAWODNIENIE IPRZESZEDł MAłY LIFTING. POMYSłY BYłY MOJE ALE REALIZACJą ZAJął SIę DOśWIADCZONY OGRODNIK. UWIELBIAM SPęDZAć CZAS W SWOIM OGRODZIE. NIGDY NIE PRZYPUSZCZAłAM żE JEGO PIELęGNOWANIE MOżE DAć TYLE RADOśCI. MAM NADZIEJę żE ZDJęCIA ODDAJą JEGO UROK. POZDRAWIAM I CZEKAM NA PAńSTWA KOMENTARZE.

53 43

Netka, 10 08 2007Nowy ogród Elżbiety

Łomianki k.Warszawy. Ten ogród dopiero powstaje. W miarę powstawania w nim tego co ciekawe będę stopniowo dodawać z niego relacje. EL

17 12

Elzbieta_s, 02 08 2007Ogród Waldemara

Małopolska koło Bochni. Witam mój ogród położony jest na wsi i taki też charakter staram się zachować. Powstaje niewielkim kosztem, dlatego bardzo wolno. No i, aby było uczciwie dodam, że zdarzało mi się komentować przedstawiane tutaj ogrody jako waldi – pani Małgorzato. Pozdrawiam!!!!!!!!!!!

39 47

Waldemar, 14 07 2007Ogród Eli

Podkarpackie. Ogród wraz z domem i garażem ma 15a. Pracę nad nim zaczęłam 8 lat temu. Jest w nim dużo iglaków i krzewów, małe skalniaki, altanka w trakcie budowy, rabaty z kwiatami i mini oczko wodne w wiaderku. Jak wam się podoba ???

36 30

Ela, 03 07 2007Ogród Inag

Mosina, koło Poznania. Mój mały raj na ziemi, który sprawia mi dużo radości i w nim odpoczywam. Cały ogród jest moim dziełem od początku do końca. Pozdrawiam wszystkich miłośników ogrodów. Ina

25 7

Inag, 28 06 2007Ogród Izy

Pomorze koło Łeby. Więc może i ja pochwalę się naszym ogrodowym gniazdkiem... Wszystkie zdjęcia Państwa ogrodów są piękne i tylko ten, kto nigdy nie miał własnego ogrodu nie doceni ile to pracy kosztuje, "Syzyfowej pracy", a przecież dającej tak dużo satysfakcji. Pozdrawiam!

7 13

Iza, 18 06 2007Ogród Zosi i Józka

Toruń. Witam serdecznie. Z ogromną przyjemnością zaglądamy do witryny Państwa, gdzie można znaleźć szereg informacji dotyczących bylin, krzewów ozdobnych itp. Wielką frajdą jest dla nas oglądanie pięknie zagospodarowanych ogródków przydomowych oraz działkowych. Od 24 lat "gospodarujemy" na działce ogrodniczo-rekreacyjnej. Najciekawszymi atrakcjami naszego ogródka są : 24-letni jałowiec, 4-letnia tuja, dwie 8-letnie uformowane tawułki japońsie, trzydzieści bukszpanów {w trakcie formowania} oraz 10-letnia hortensja kwiatowa. Ponadto mamy 22 drzewka owocowe część z nich w dwóch szklarenkach}, porzeczki pienne oraz 12 gatunków winogron. Żona jest "specjalistką" od kwiatów, ja zaś zajmuję się drzewami i krzewami owocowymi {także ich szczepieniem} a także formowaniem krzewów ozdobnych.

64 11

Zosia i Józek, 15 06 2007Ogród Wieśka

Szadek

2 5

Wiesiek, 22 05 2007Ogród Roberta5 9

Robert, 04 05 2007Ogród Sylwi

Wolsztyn - Wielkopolska Witam ! Chcę pochwalić się moim niedużym ogródkiem.Zajmuję się nim od paru lat, brakuje mu do ideału ale z roku na rok jest piękniejszy. Chodzi przecież o to żeby w nim wypocząć, a wszelkie prace ogrodowe były przyjemnością. Pozdrawiam!

13 7

SYLWIA, 29 04 2007Ogród Grażyny i Bogdana

Ślązk. Nasz ogród założyliśmy parę lat temu. Co roku staramy się go upiększac jest naszą pasją. Rok temu utworzyliśmy oczko wodne i mamy w nim kilka rybek!!Murki i latarnie wybudowaliśmy dwa lata temu a tulipany to wytwór tego roku!!! Skalniak i murki są to wytwory z przed dwóch i trzech lat jednak co roku je ulepszamy zmieniamy!!Lubimy dbać o nasz ogród bo jest on naszą chlubą.

7 7

Grażyna i Bogdan, 23 04 2007Ogród Bożenki

Lubelszczyzna. W tym roku rozpoczynam zakładanie ogrodu. Pierwsze moje kwiaty w tym ogrodzie to zwiastuny wiosny :)

17 6

Bożenka, 09 04 2007Ogród Danuty Majchrzak

Kowanówko. Ogród jest miejscem, w którym moja rodzina spędza latem najwięcej czasu. Ostatnio mój czas zajmuje pielęgnacja oczka i zieleni wokół niego. W ogrodzie znalazłam także miejsce na mały skalniak. Nie zrezygnowałam jednak z uprawy warzyw i ziół.

17 13

Danuta Majchrzak, 09 04 2007Ogród Tawułki

Mazowsze. Ogród swój organizuję od 4 lat. Większosć roślin dostałam od znajomych lub rozmnożyłam sama. Mam jeszcze mnóstwo pomysłów, kóre niestety muszą poczekać ze względu na brak funduszy:-( To moje życie i mój świat, do którego uciekam gdy mi źle....

1 9

Tawułka, 08 03 2007

Ogród D.turaj

Ogród powstaje od roku 2004. Kszałt działki nie jest zbyt atrakcyjny, ale się nie zniechęcam i poszukuję odpowiedniej formy. Oto kilka zdjęć z lat 2004/2006.

6 18

D.turaj, 04 03 2007Ogród Marty

Okolice Szczecina. Ogród ma dopiero 2 lata. Zagospodarowaliśmy teren przed blokiem. Zdjęcie przedstawia tylko część ogrodu. Jeszcze dużo pracy przed nami, czekamy z niecierpliwością na wiosnę...

58 21

Marta, 25 02 2007Ogród Gosii P.

Kaszuby-Pomorze. To skromny kawałek zieleni , który stopniowo zmieniam w ogród , nie jest tak piękny jak inne ogrody prezentowane na tym forum , ale istnieje dopiero od 2 lat . Wszystkie prace i założenia wykonałam samodzielnie , nawet większa część bylin jest mojej " parapetowej" hodowli . Mam nadzieje ,że na mecie będzie wyglądał lepiej niż na starcie . Pozdrawiam.

12 16

Gosia P., 25 02 2007Ogród MariiK

Kaszuby. Ogród jest oddalony 60 km od domu.W związku z tym nie poświęcam mu tyle czsu ile chciałabym. Na pewno nie jest idealny. Zdaję sobie sprawę z jego mankamemtów, ale uwielbiam spędzać tam każdą wolną chwilę

23 11

MariaK, 23 02 2007Ogród Negrescafe

Podlasie. Ogród znajduje się za miastem. Można w nim przebywać na "okrągło" przez cały rok. O każdej porze roku zawsze coś innego dostrzegam, co też mogę innym przekazać. Zimą biały ogród też ma swój urok. Zobaczcie sami. Ogród powstał w 1999r. Jest to typowo wiejski ogród ze starą studnią, wozem ktory pamięta hen, hen, czasy. Jestem miłośniczką kwiatów. Zaraz po wejściu na posesję z każdej niemal strony wzrok przyciągają ciekawe barwy. Miłośników proszę o opinie. Pozdrawiam zakręconych ogrodników:)

26 21

Negrescafe, 13 02 2007Ogród Elżbiety

Warszawa. Dzień Bardzo Dobry:-) Ogród, który przedstawiam istniał na terenie AWF Warszawa. Bawiłam się w nim osiem lat. Prace na nim musiałam zacząć od "odgrobowcowania" bo istniały na nim po poprzednim właścicielu tylko ocementowane grządki. Wyglądało to jak grobowce na cmentarzu.:-) Tamtejsze inne znajdujące się na terenie AWF ogrody to ogrody dzikie, jednak ich fascynaci ciągle walczą o to by Władze Uczelni ich nie zlikwidowały. Moim ogrodem bawiłam się tam osiem lat. Przedstawione przeze mnie zdjęcia są już tylko wspomnieniem po nim. Przenoszę go aktualnie w okolice podwarszawskie. Ten następny staram się skomponować w podobnym stylu, ale mimo uroku starego, nieco inaczej.

25 7

Elżbieta, 12 02 2007Ogród Dany

Podlasie. Zapraszam do swojego ogrodu...Baaardzo go lubię taki jaki jest--tylko szkoda że tutaj nie pachnie...

4 6

Dana, 28 12 2006Ogród Małgorzaty spod Wrocławia

Kocham rosliny, cały czas cos przerabiam i dosadzam :-) Kocham ludzi, którzy kochają ogrody. Moim "oczkiem w głowie" jest oczko wodne. Pozdrawiam wszystkich ludzi z pasja :-)

34 24

Małgorzata, 09 11 2006Ogród Mai i Janusza

Górki k. Gorzowa Wlkp. Walczymy z rzeczywistością od ośmiu lat- tj. ok 0,5 ha powierzchni. Ma to być ogród naturalistyczny, dostosowany do malowniczego otoczenia.Dom dzieli go na dwie części.Wszystko wykonane własnymi ręcami - wiecie co to znaczy... Pozdrawiamy i życzymy wszystki wytrwałości i radości z tworzenia.

23 27

Maja i Janusz, 01 10 2006Ogród Grażyny

Poznań. Mój ogród ma ok. 500 m. kw. Jest to ogród rekreacyjny z moim ulubionym malutkim skalniaczkiem. Oprócz niego jest wiele innych roślin iglastych i kwiatów ozdobnych.

4 11

Grażyna, 19 09 2006Ogród Marka

Biały Bór. Mój ogród nie jest duży ma ok. 120 m2 i jest w całości zaprojektowany i wykonany przeze mnie. W nim i oko się cieszy i dusza raduje. Pozdrawiam.

9 35

Marek, 20 08 2006Ogród Michała

Chrzanów. Interesuje sie juz kilka lat ogrodnictwem, jednak nasililo sie to w tamtym roku. Lubie poeksperymentowac, ale jednoczesnie mysle o zalozeniu wlasnej dzialalnosci zwiazanej z projektowaniem i wykonywaniem projektów ogrodów. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Teraz jednak chcialbym przeczytac Wasze opinie na temat prezentowanego przeze mnie ogrodu. Mile widziane wszelkie za i przeciw. Pozdrawiam michal-chrzanow Ps. jak tylko będę miał możliwość zrobienia nowych zdjęć to wystawie je na pewno i dokładnie opisze co posadziłem.

3 7

Michał-Chrzanów, 11 08 2006Ogród Moniki

Gdynia nad jeziorem kamień. Witam,mój ogród to poprostu działka nad jeziorem na której z początku oprócz chwastów nic nie było.Rośliny mają zaledwie 2-3 lata cały czas są dosadzane robimy to razem z moją teściową .Wybranie odpowiednich sadzonek jest trudne ze względu na glebę i panujące tam temperatury, mam nadzieję że za kilka lat będzie okazalszy.

6 6

Monika, 07 08 2006Ogród K@A

Zachodniopomorskie. Ciagle jest jeszcze tworzony... Pozdrowienia dla wszystkich oglądających.

20 22

K@A, 04 08 2006Ogród Małgorzaty

Oleśnica. Nasz ogród jest dopiero na etapie zakładania, większosc roślin było sadzonych w obecnym sezonie.Stare są tylko 4 drzewa śliwek i 2 jabłonki. Po trochu kupuję rośliny,drzewa i dosadzam.Pomimo iż jest jeszcze bardzo ubogi to i tak jesteśmy z niego bardzo dumni - kochamy go.:)Mieszka w nim Nuka-owczarek z Zakopanego jej syn Borys i mała Tinka oraz całe rodziny wróbli, koników polnych .

43 16

Małgorzata, 28 07 2006Ogród Krystyny II

Witam:) Załączam zdjecia mojego ogrodka Cudowna strona mozna duzo odnalezc pomyslow do zrealizowania na swojej dzialce:) Gratuluje :) Pozdrawiam serdecznie Krysza

6 3

Krystyna, 20 07 2006Ogród Żanety i Sławka

Zagórze k.Częstochowy. Nasz ogród na działce za miastem tworzymy od kilku lat. Niestety mamy zbyt mało wolnego czasu, aby szybciej zrealizować wszystkie nasze plany. Już teraz jednak z satysfakcją spoglądamy na to co udało nam się zrobić.

10 5

Żaneta i Sławek, 17 07 2006Ogród Marzeny

Na zachód od Polski. Moj ogrodek jest naprawde maly, ale daje mi duzo satysfakcji uprawianie jego. Gdy wspomne czasy,gdy zobaczylam go 1-szy raz (trawa do kolan,dzikie drzewka akacji,gruz-zgroza),wowczas zdaje sobie sprawe ile kosztowalo mnie pracy,doprowadzenie go do stanu w jakim jest teraz.W tej chwili rosna drzewa magnolji,roze,rozne krzewy i kwiaty jednoroczne.Mam staw(w tym roku planowana renowacja)z rybkami.Szkoda,ze jego urok zakryty jest siadka,ale po kilku wizytach czapli(wyjedzone wszystkie rybki,dziury w folji)jest to konieczne.Po za roslinkami znajduja sie rozne dekoracje.Jest to mozliwe dzieki bujnosci roslin,dzieki ktorym mam rozne osobne"kaciki".Kolo buddy robie teraz malutkie oczko z kaskada,z ktorej woda ma tylko delikatnie kapac z kamieni.Sprawia mi ogromna radosc uprawianie mojej öazy spokoju",choc nie poswiecamtyle czasu,ile by trzeba,poniewaz musze dzielic go miedzy inne zainteresowania(taniec,uprawianie sportu,psy).Komentarze mile widziane.

38 25

Marzena, 08 07 2006Ogród Tajgi

Szczecin. Mój ogród jest ogrodem naturalnym, rośliny rosną sobie same jak chcą. Niewiele ingeruję w rośliność, oczywiście poza koszeniem trawy. W tym roku jest bardzo sucho, kwiaty słabo rosną. Bardzo lubię spędzać czas w moim ogródku i przyglądać sie kwiatom, słuchać szumu wody w oczku. Pozdrowienia dla wszystkich oglądających.

1 7

Tajga, 06 07 2006

Ogród Kamili

No cóż, jest to zwykła działka miejska w Gdyni. Niestety nie poświęcam jej tyle czasu ile bym chciała... Większość kwiatów to byliny, których sadzonki otrzymałam z od sąsiadek lub z nasion. W ten sposób spełniło się po części moje wielkie marzenie bycia ogrodnikiem. Szkoda, że do tego trzeba mieć wykształcenie i tak trudno o pracę. Może kiedyś będę miejskim ogrodnikiem np. w Parku Oliwskim :) Pozdrawiam wszystkich miłośników kwiatów i innych roślinek :) Kamila

32 12

Kamila, 16 06 2006Ogród Miskanta

okolice Opola Lubelskiego cisza i spokój śpiew słowika w ciche wieczory i takie tam :):)

29 19

Miskant, 28 05 2006Ogród Joli

Wronki. Posiadam duży ogród. To zdjęcie to mały kawałeczek mojego raju. :)

1 7

Jola, 28 05 2006

Ogród Jagody

okolice Zamościa. Moj ogródek jest nowy. Ma dopiero drugi roczek mam nadzieje ze wam sie podoba:)

11 27

Jagoda, 15 05 2006Ogród Korneli i Bernarda

Górki Ślaskie. To nasz ogród. To nasza pasja.To ogród Korneli i Bernarda.

1 8

Kornela i Bernard, 22 04 2006

Ogród Rity

Jedlicze/Zgiera. Ogród powstał w 2004 roku, daje mi bardzo duzo satysfakcji sadze, że potrzeba mi jeszcze dwa lata aby stał sie dla mnie rajem.

1 1

Rita1610, 12 04 2006

Ogród Irminy i Leszka

Chotomów k.Warszawy. Nasz ogród jest częścią pracowniczych ogrodów działkowych "Szarotka" w Chotomowie k.Warszawy. Na początek dwa zdjęcia: rok 1999 - rozpoczęcie prac i drugie po 6 latach. Zapał i chęci, dają pewne rezultaty. Proszę ocenić. Niebawem pokarzemy przepiękne zakątki naszego ogrodu.Niewielki - 580 m kw. Ale dla nas wystarczający.

11 12

Irmina i Leszek, 10 04 2006Ogród Bernarda

Górki Ślaskie. Tak. To już wiosna.

1 4

Bernard, 09 04 2006

Ogród Jacka

Śląsk. Witam. W ogrodzie głównie rosna iglaczki, sam wykonuję meble, "rzeźby", oświetlenie itp :) Fajny pomysł z tymi zdjęciami innych ogrodów. Pozdrawiam

3 3

Jacek, 07 04 2006Ogród Demetora

Wiązowna Ogród dopiero w pracy ale myśle, że będzie spoko.

1 17

Demetor, 04 04 2006

Ogród Danusii

Piaseczno Mój malutki ogrodek! naprawde malutki Glownie rosna w nim iglaczki pozdrawiam wszystkich

3 6

Danusia, 04 04 2006Ogród Szarlotki

Podbeskidzie Mój ogród ciągle się zmienia, bo co roku sadzę inne kwiaty, dosadzam nowe krzewy i drzewa, zakładm nowe rabaty.Najpiękniejszy jest wiosną, bo to moja ulubiona pora roku. Rosną w nim wszystkie możliwe kwiaty wiosenne ;D No, prawie wszystkie. I całe szczęście bo dzięki temu wciąż mam o czym marzyć ;). Pozdrawiam wszystkich zakochanych w przyrodzie!

15 18

Szarlotka, 02 04 2006Ogród Grzegorza. Oczko wodne

Łódzkie. Witam ogród ma ok. 10 lat i jak widać jest mały problem z wilgocią bo teren jest bardzo piaszczysty, lecz iglaki jakoś sobie radzą. Pozdrawiam wszystkich

7 15

Grzegorz, 31 03 2006Ogród Marty

Okolice Książa Wlkp. To mój ogród sfotografowany wczesną jesienią.

1 7

Marta, 25 03 2006

Ogród Kazka

zachodniopomorskie ten ogród niejest ogrodem modelowym ale powstaje własną pracą na ile czas pozwala ale jest bardzo kolorowy latem

1 8

Kazek, 22 03 2006

Ogród Seby

Grudziądz ogród mamy od roku,przejęliśmy go po jakiś pijaczkach,powoli z zdewastowanego i zaniedbanego zamienia się w piękny.Na początek musieliśmy zadbąć o altankę,pojawiły się pierwsze wreszcie kwiaty jak i mały warzywnik.Mamy jeszcze przed sobą bardzo dużo pracy ale się nie poddajemy.Pozdrawiamy wszystkich którzy są w podobnej sytuacji.

1 8

Seba, 21 03 2006

Ogród Krystyny

Knurów. Mój ogród jest ogrodem działkowym o powierzchni 320m2 a znajduje się w Knurowie. Chociaż powierzchnia nie jest duża, to całość mam podzieloną na kilka części. Przewagę stanowią kwiaty zwłaszcza canny, lilie, byliny i oczywiście cebulowe. mam kącik obsadzony iglakami, w innym miejscu z kolei rosną azalie i różaneczniki. jest też część sadownicza i warzywnicza. A wogóle ogród to moja pasja i hobby. Załączone zdjęcia nr. 26-50, to mój ogród od wiosny do jesieni 2006 r.. Od zdjęcia nr 51 mój ogród od wiosny 2007. Od zdjęcia nr 104 są zdjęcia z 2008r. Pozdrawiam wszystkich pasjonatów ogrodów.

185 54

Krystyna, 21 03 2006Ogród Agi

Witam. Jestem Aga z Pomorza. Mój ogród z pewnoscią nie zasługuje na miano super ogrodu , ale mi się podoba i uwielbiam jego absolutnie dziko - wiejski charakter :) Może kiedy tego lata zrobię w nim troche zmian i podrosna rosliny ( choć nigdy nie bedzie tak piekny i uporzadkowany jak ogrody które prezentujecie) bedzie wart zaistnienia gdzieś w necie, choćby po to, by pokazać, że takie tez są piękne. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za miłe wrażenia jakich dostarczyło mi oglądanie Twojej stronki :)

11 29

Aga, 17 03 2006Ogród Tilii

okolice Poznania. Nasz ogród znajduje się w okolicach Poznania. Jest dosyć duży, więc możemy pozwolić sobie na sadzenie drzew. Szczególnie lubimy sosny i mamy ich kilkanaście gatunków. Liczne kwiaty uprzyjemniają nam wolny czas.

12 17

Tilia, 10 03 2006Ogród Moniki i Maćka

Gdańsk. Ogrodek ten ma dopiero kilka lat, głównie sadzimy rośliny iglaste, które bardzo lubi mój mąz.

18 42

Monika i Maciek, 08 03 2006Ogród Adama

Ogród koło Tarnowa w trakcie zakładania, to trwa juz jakiś czas , lubie to.

29 50

Adam, 28 02 2006Ogród Beaty

Tarnów Ogród nie jest duży, ma ok. 350 m2 (całość wokoło domu). Ale to moja pasja. Lubie coś sadzić, przesadzać, zmieniać. Mam dużo cieklawych pomysłów, ale mam też nadzieję, że kiedyś je zrealizuję.

25 52

Beata, 10 02 2006Ogród Mirka

ogród położony jest na przedmieściu Olsztyna

12 53

Mirek, 01 02 2006Ogród Gośki

Ogrod jest duzy i bardzo praktyczny. Sklada sie z dwoch czesc. W pierwszej czesci znajduje sie koncik z ziolami i bylinami, natomiast druga czesc to przede wszystkim krzewy lisciaste i iglaste pry ogordzeniu oraz licznie posadzone roznego rodzaju bambusy i trawy. W centralnej czesci ogrodu znjaduje sie oczko wodne, a przy nim wystarczajaco duzo miejsca na stolik, pare krzesel i parasol. Lokalizacja ogrodu - Holandia.

10 26

Gośka, 30 12 2005Ogród Anety10 33

Aneta, 26 10 2005Ogród Mrówki

Mój ogród znajduje się w Lublinie. Nie jest duży, ale praktyczny. Oprócz licznych drzewek owocowych, leszczyn i kącika z ziołami, wygospodarowaliśmy trochę miejsca do pobiesiadowania.

3 32

Mrówka, 23 10 2005

  © 2021 SuperOgród  Admin


Ogród Hani

Okolice Lublina. Mój ogród powstał po wyburzeniu konstrukcji tunelu. Na początku zastanawiałam się nad powiększeniem parkingu, w końcu zwyciężył pomysł na boisko dla dzieci. Nie chciałam typowego prostokątnego placu do gry w piłkę- wymyśliłam kształt klepsydry, przez co "oszukałam" oko i z wąskiego długiego skrawka powstał zakątek przyjazny dla dzieci, psiaków i całej rodziny. Na obrzeżach posadziłam różne kompozycje roślin, które testuję. Już wiem, że w przypadku ogrodu dla dzieci raczej trzeba zrezygnować z berberysów ;)

11 1Ogród Marii Cięciwy

Wola Batorska pod Krakowem Pozdrowienia Z okolic Krakowa! Mój ogród ma 14 lat i wciąż się zmienia i powiększa. Jest żródłem radości i relaksu...

5 2Ogród Marcina Kusia

Zaborze k/Chybia. Mój ogród powstaje od czterech lat. Fajna zabawa, ciągle się uczę i ciągle coś wymyślam. Pozdrawiam wszystkich - Marcin

21 5Ogród Elki

podkarpacie. Mój ogród jest moim spełnionym marzeniem :) Założony został 14 lat temu . Ciągle coś w nim przesadzam i zmieniam ,bo lubię tym się bawić i patrzeć jak coś rośnie w nowy miejscu.

1 1

Ogród chmurkap

okolice sobotki wroclaw. moj ogrod ma 7 lat jest dla mnie piękny ale wymaga wciaz doskonalenia

2 1Ogród Janiny

Mazowsze. fragment pierwszego ogrodu , teraz mam większy bo zajmuje około pół ha ...

3 2Ogród Terka6 3Ogród Basi

lubuskie. Ogród był tworzony przez 10 lat .Przykro nam ,bo niedawno sprzedalismy działkę i przeprowadziliśmy się do innego miasta .Cała nasza praca na tym ogrodzie została przekazana innym.Pozostały nam jedynie wspomnienia i zdjęcia Basia

9 2Ogród Basi i Witka

woj. lubuskie. Nasz ogród ma dopiero 5 lat i ciągle jest w nim coś do zrobienia. Ale lubimy to, a to najważniejsze !

1 1

Ogród Jerzyka

Podlaskie. Nasz ogród to typowa działka ROD w województwie podlaskim Ogród na niej jest za to bardzo nietypowy, niepowtarzalny przez to między innymi, że posiada swoją rzeczkę biorącą początek niedaleko na łąkach, mały, uroczy domek z tarasem i większość roślin jest karłowa i wolno rosnąca. Ogród ujmuje swoim urokiem. Próbujemy w niektórych jego zakątkach wkomponowywać elementy z ogrodów japońskich. Moim hobby związanym z ogrodnictwem jest wykonywanie dla siebie orientalnych figurek (latarenek, pagód, dzbanów, mostków, budek lęgowych, wiatraków, doniczek itp.) Po wielu próbach przedmioty te "wychodzą" mi całkiem nieżle. Jeżeli znajdę coś ciekawego w Internecie, to robie zdjęcie danego przedmiotu i na jego podstawie wykonuję figurkę. Niedługo będę miał ich cały ogród.

3 3Ogród Teresy S.

Mazowsze. Swój ogród założyłam w 2002 r. Jest dość spory i wymaga dużo pracy. Wszystko w nim zrobiłam wraz z mamą. Jego pielęgnacja jest moja pasja.

6 2Ogród Ewa81

Rokutów / wlkp Rokutów, wieś w wielkopolsce. Historia mojego ogrodu zaczęła się od wbudowania oczka wodnego u podnóży starego, okazałego bukszpanu, pamiątce po babci. Później wszystko szło już jak z płatka...Jestem osobą młodą mam 27 lat, wszystkie prace w ogrodzie wykonuję samaodzielnie - nie brakuje mnie nowych pomysłów i inspiracji. , Kontakt z przyrodą daje mnie największa radość!!gdyż :,,przyroda zawsze jest piękna nawet we łzach".

1 3

Ogród Krystyny W.

pod Poznaniem. Nasz ogród jest położony na działce 800 m. Był bardzo zaniedbany; musieliśmu rozebrać stare zabudowania gospodarcze, ale pozostawliliśmy tylne ściany, które obsadzone bluszczem trójklapowym i pięciopalczastym, wyglądają już przepięknie. Ogród ma charakter naturalny, prawie żadnych regularnych grządek, ale tworzymy co kawałek zakątki obsadzone takimi roślinami i kwiatami, które kojarzą nam się z babci wiejskim ogródkiem.

39 13Ogród Zosi i Andrzeja

Tarnobrzeg. Ogród jest 4-arową działką typowo rekreacyjną z malutką rabatą warzywną.Posiadamy ją dopiero 3 lata i ciągle udoskonalamy.Mieści się na terenach typowego ROD-u

16 5Ogród Danuty

Mazury. Mój ogród ,to dopiero początki,ale myślę,że przed nim przyszłosć,o którą zadbam. Pozdrawiam.

21 2Ogród Violi

Mój ogród istnieje już kilka lat.Niestety ostatnio trochę go zaniedbałam.W tym roku postanowiłam jednak wziąć się do roboty.Niestety mój zapał ostudził kret grasujący w ogrodzie.Kiedy codziennie rano widzę te kopce wyrastające jak grzyby po deszczu to wszystkie chęci ulatują gdzieś daleko.Może ktoś ma jakiś sposób żeby się pozbyć tego niechcianego intruza.Pozdrawiam wszystkich gorąco i z niecierpliwością czekam na jakieś rady.

4 4Ogród Małgośki

Okolice Bydgoszczy. Mój ogród powstał kilkanaście lat temu i ciągle się zmienia. Jest niewielki, ale pracy w nim sporo. Jednak pielęgnacja roślin to moja wielka pasja, która sprawia mi wiele radości i przyjemności.

13 14Ogród Grażyny

Radlin. Ogród ten jest dziełem moim i męża,razem , wszystko robimy sami, altanka jest również pomysłem męża który sam ją zbudował.Część kwiatów kupiłam ale zdecydowaną większość dostałam jako maleńkie szczepki od znajomych.Mam już zdjęcia na tej stronce, te są potwierdzeniem że ogród się zmienia.

36 3Ogród Ewap

Śląsk. Moj ogród nie jest duży, wszystko wykonałam sama, ciagle coś zmieniam, przesadzam, to moja pasja.

10 2Ogród Ewy Patrycji

woj.lubuskie. Ogród tworzy się od jakichś dwóch lat i jest częścią gospodarstwa rolnego.Chętnie przyjmę rady i uwagi, które pomogą mi w tworzeniu tego ogrodu. Powierzchnię do zagospodarowania mam ogromną, a środki na to raczej skromne.

7 6Ogród AnkiN

Mój "ogród" to działka rekreacyjna na Kociewiu poświęcam jej wszystkie wolne dni od pracy (soboty, niedziele). Mało mam kwiatów, ale mało które wytrzymują 5 dni bez podlewania. Pozdrawiam AnkaN z Gdańska.

18 5Ogród Anki

Mazowsze. Przedstawiam zdjęcia mojego ogrodu w pełni lata.

21 6Ogród Elżbiety

Gruczno- kuj-pom. Mój ogród jest bardzo duży.Jest przy gospodarstwie,duże podwórze z zielono - kolorowym rondem.Teraz fantastycznie kwitną juki.Mam oczko z wyspą,dużo trawników,ale nie angielskich,z koniczyną i stokrotkami,a latem jak sucho- rośnie siano.

1 5

Ogród Irenki

Zachodniopomorskie, Krzymów. Nasza dzialka ma 8 lat. Ciagle ja modernizujemy. Ma tylko 3 ary. Pracy jest bardzo duzo, ale pracujac wypoczywamy. Pozdrawiam. Irenka

1 1

Ogród Mieczysława

Koszalin.

4 5Ranczo Nokły

połud-zach.krawędż Roztocza. W 1998 roku stałem się właścicielem 43 arowej łąki nad rzeką, przylegającej do niewielkiego lasu. Od tej chwili staram się zbudować moim najbliższym a zwłaszcza wnukom miejsce gdzie można miło i przyjemnie spędzić każdą wolną chwilę.

5 4Ogród Roberta

OPOCZNO. Już pokazywałem Wam swój ogórd. Jest malutki. Zazdrościłem jednemu z ogrodników i kupiłem w tym roku prawie hektar ugoru. Zrobię z tego gołego pola swój raj. Tymczasem w tamym roku na jesieni zbudowałem drugie oczko wodne na tyłach domu. Ciężka praca ale jestem zadowolony. Pozdrawiam wszystkich. Rob.

1 2

Ogród Marii i Andrzeja

Wielkopolskie. Jak widać nasz ogród jest bardzo prosty w swojej architekturze w oddali jest sad z drzewami owocowymi, bliżej mamy klomb z różami, krzewy iglaste małe oczko wodne, skalniak, altana, jest też działka z warzywami.

1 1

Ogród Nany

Bydgoszcz. Witam wszystkich, którzy kochają zieleń. Mieszkam w Bydgoszczy. Ogródek dopiero zaczynam tworzyć, zatem nie mam jeszcze się czym szczególnie chwalić. W miarę wzbogacania swojego ogródka będę dzielić się z Wami moim magicznym miejscem. Ogród jest malutki i muszę tak go zagospodarować, aby nie przesadzić. Ma on być oryginalny i jednocześnie prosty. Bez wydziwień.

8 3Ogród Teresy

Podlasie. Ogród istnieje kilkanaście lat.

23 3Ogród Sylwi

Podlasie. Mały wiejski ogródek.

5 1Ogród Ewy

Marcinkowo. Moje marzenie powoli się spełnia. Ogród ma dopiero rok. To co widać to mój pomysł. Tam znajduję siły w trudnych chwilach.

15 5Ogród Łucji i Jana

Na południu kraju, na trasie między Katowicami a Wisłą leży piękne miasto Żory, posiadające wiele rodzinnych ogrodów działkowych. Jednym z nich jest ogród „Pod Kasztanami”, w którym posiadamy działkę. Przykład naszego ogrodu dedykuję osobom mało wytrwałym i zrezygnowanym. Kilka lat temu zaczynaliśmy i nie wierzyliśmy, że sobie poradzimy, ale pasja i zamiłowanie zwyciężyły. Nasz ogród przedstawia się jako ogród rekreacyjno-wypoczynkowy. W części rekreacyjnej dominują kwiaty i rośliny, które swym kwitnieniem uzupełniają się przez okrągły rok. Zaś z części wypoczynkowej chętnie korzystamy spędzając mile czas z dziećmi i przyjaciółmi. Nasze motto to: "Dzień bez ogrodu jest dniem straconym" Łucja i Jan z Żor

23 7Ogród Eli i Tadzia

Ten ogród znajduje się zaledwie 19 km od centrum Warszawy na terenie gminy Nadarzyn w sąsiedztwie lasu. Tak naprawdę jest to działka o pow. 400 m 2 w Rodzinnym Ogrodzie Działkowym założonym w 1984 roku. Wiele roślin ma zatem nawet około 23 lat. My – absolutni amatorzy, przejęliśmy tę działkę od poprzedniego użytkownika w lipcu 2005 roku. Wyglądała wówczas jak dżungla lub ścisły rezerwat przyrody – przez kilka lat rosło na niej co chciało i jak chciało, ale było tam też wiele wspaniałych roślin. Według naszej oceny świetnie ze sobą skomponowanych i dostosowanych do warunków środowiskowych . Ogród trochę już uporządkowaliśmy. Rozbudowujemy i remontujemy altankę. (altanka ma już swoją nazwę – „Rajchatka”).Prawie wszystko robimy sami w weekendy i w czasie urlopu, więc na prace w ogrodzie pozostaje nam niewiele czasu, a mamy jeszcze wiele planów. Chcemy zachować nietypowy (pomieszany) charakter tego ogrodu – taki trochę leśny, trochę naturalistyczny i trochę rekreacyjny, a przede wszystkim chcemy aby było tam mnóstwo zieleni. W 2005 roku w tym ogrodzie było około 80 gatunków roślin wieloletnich (drzew, krzewów, pnączy i kwiatów). Teraz jest już ponad 130 gatunków – dosadzamy głównie kwiaty, zioła i rośliny pnące i okrywowe. Nam taki ogród się podoba, my świetnie się w nim czujemy, a co o takim ogrodzie sądzą miłośnicy i znawcy ogrodów ? Będziemy wdzięczni za opinie i komentarze, krytyczne też. Elżbieta i Tadeusz

9 14Ogród Staszka

Mazowsze. Ten ogród to nasz azyl. Oaza spokoju i wytchnienia ale też ciężkiej pracy jaką razem z żoną w niego włożyliśmy.Często zaglądam na Państwa stronę i podziwiam piękne zdjęcia ogrodów. Za namową córki(Netka)postanowiłem pochwalić się tym co do tej pory udało nam się zrobić.Pozdrowienia dla wszystkich ogrodników-amatorów.

25 14Ogród Chobras11 6Ogród Eli i Janka

Grójeckie. Mój ogród urządzam od kilku lat. Urządzanie i pielęgnacja ogrodu to dla mnie wielka przyjemność. Ogroma radość jak codziennie obserwuje się wzrost krzewów i kwiatów. Każdego roku mój ogród wzbogaca się o nowe rośliny, ale jeszcze do ostatecznego zakończenia prac projektowych dużo brakuje. Pozdrawiam Elżbieta.

1 1

Ogród Netki

Łódż. MóJ OGRóD POWSTAJE OD 5 LAT NA DZIAłCE O POWIERZCHNI 3000 M. WIELKą POMOCą PRZY JEGO ZAKłADANIU BYł MóJ TATA.TO ZA JEGO SPRAWą POWSTAł KąCIK WYPOCZYNKOWY Z ALTANą, OGNISKIEM I HUśTAWKą. WSZYSTKO WYKONAł WłASNORęCZNIE. PO ZESZłOROCZNYCH SUSZACH BARDZO UCIERPIAł TRAWNIK WIEC W TYM ROKU OGRóD DOSTAł AUTOMATYCZNE NAWODNIENIE IPRZESZEDł MAłY LIFTING. POMYSłY BYłY MOJE ALE REALIZACJą ZAJął SIę DOśWIADCZONY OGRODNIK. UWIELBIAM SPęDZAć CZAS W SWOIM OGRODZIE. NIGDY NIE PRZYPUSZCZAłAM żE JEGO PIELęGNOWANIE MOżE DAć TYLE RADOśCI. MAM NADZIEJę żE ZDJęCIA ODDAJą JEGO UROK. POZDRAWIAM I CZEKAM NA PAńSTWA KOMENTARZE.

53 43Nowy ogród Elżbiety

Łomianki k.Warszawy. Ten ogród dopiero powstaje. W miarę powstawania w nim tego co ciekawe będę stopniowo dodawać z niego relacje. EL

17 12Ogród Waldemara

Małopolska koło Bochni. Witam mój ogród położony jest na wsi i taki też charakter staram się zachować. Powstaje niewielkim kosztem, dlatego bardzo wolno. No i, aby było uczciwie dodam, że zdarzało mi się komentować przedstawiane tutaj ogrody jako waldi – pani Małgorzato. Pozdrawiam!!!!!!!!!!!

39 47Ogród Eli

Podkarpackie. Ogród wraz z domem i garażem ma 15a. Pracę nad nim zaczęłam 8 lat temu. Jest w nim dużo iglaków i krzewów, małe skalniaki, altanka w trakcie budowy, rabaty z kwiatami i mini oczko wodne w wiaderku. Jak wam się podoba ???

36 30Ogród Inag

Mosina, koło Poznania. Mój mały raj na ziemi, który sprawia mi dużo radości i w nim odpoczywam. Cały ogród jest moim dziełem od początku do końca. Pozdrawiam wszystkich miłośników ogrodów. Ina

25 7Ogród Izy

Pomorze koło Łeby. Więc może i ja pochwalę się naszym ogrodowym gniazdkiem... Wszystkie zdjęcia Państwa ogrodów są piękne i tylko ten, kto nigdy nie miał własnego ogrodu nie doceni ile to pracy kosztuje, "Syzyfowej pracy", a przecież dającej tak dużo satysfakcji. Pozdrawiam!

7 13Ogród Zosi i Józka

Toruń. Witam serdecznie. Z ogromną przyjemnością zaglądamy do witryny Państwa, gdzie można znaleźć szereg informacji dotyczących bylin, krzewów ozdobnych itp. Wielką frajdą jest dla nas oglądanie pięknie zagospodarowanych ogródków przydomowych oraz działkowych. Od 24 lat "gospodarujemy" na działce ogrodniczo-rekreacyjnej. Najciekawszymi atrakcjami naszego ogródka są : 24-letni jałowiec, 4-letnia tuja, dwie 8-letnie uformowane tawułki japońsie, trzydzieści bukszpanów {w trakcie formowania} oraz 10-letnia hortensja kwiatowa. Ponadto mamy 22 drzewka owocowe część z nich w dwóch szklarenkach}, porzeczki pienne oraz 12 gatunków winogron. Żona jest "specjalistką" od kwiatów, ja zaś zajmuję się drzewami i krzewami owocowymi {także ich szczepieniem} a także formowaniem krzewów ozdobnych.

64 11Ogród Wieśka

Szadek

2 5Ogród Roberta5 9Ogród Sylwi

Wolsztyn - Wielkopolska Witam ! Chcę pochwalić się moim niedużym ogródkiem.Zajmuję się nim od paru lat, brakuje mu do ideału ale z roku na rok jest piękniejszy. Chodzi przecież o to żeby w nim wypocząć, a wszelkie prace ogrodowe były przyjemnością. Pozdrawiam!

13 7Ogród Grażyny i Bogdana

Ślązk. Nasz ogród założyliśmy parę lat temu. Co roku staramy się go upiększac jest naszą pasją. Rok temu utworzyliśmy oczko wodne i mamy w nim kilka rybek!!Murki i latarnie wybudowaliśmy dwa lata temu a tulipany to wytwór tego roku!!! Skalniak i murki są to wytwory z przed dwóch i trzech lat jednak co roku je ulepszamy zmieniamy!!Lubimy dbać o nasz ogród bo jest on naszą chlubą.

7 7Ogród Bożenki

Lubelszczyzna. W tym roku rozpoczynam zakładanie ogrodu. Pierwsze moje kwiaty w tym ogrodzie to zwiastuny wiosny :)

17 6Ogród Danuty Majchrzak

Kowanówko. Ogród jest miejscem, w którym moja rodzina spędza latem najwięcej czasu. Ostatnio mój czas zajmuje pielęgnacja oczka i zieleni wokół niego. W ogrodzie znalazłam także miejsce na mały skalniak. Nie zrezygnowałam jednak z uprawy warzyw i ziół.

17 13Ogród Tawułki

Mazowsze. Ogród swój organizuję od 4 lat. Większosć roślin dostałam od znajomych lub rozmnożyłam sama. Mam jeszcze mnóstwo pomysłów, kóre niestety muszą poczekać ze względu na brak funduszy:-( To moje życie i mój świat, do którego uciekam gdy mi źle....

1 9

Ogród D.turaj

Ogród powstaje od roku 2004. Kszałt działki nie jest zbyt atrakcyjny, ale się nie zniechęcam i poszukuję odpowiedniej formy. Oto kilka zdjęć z lat 2004/2006.

6 18Ogród Marty

Okolice Szczecina. Ogród ma dopiero 2 lata. Zagospodarowaliśmy teren przed blokiem. Zdjęcie przedstawia tylko część ogrodu. Jeszcze dużo pracy przed nami, czekamy z niecierpliwością na wiosnę...

58 21Ogród Gosii P.

Kaszuby-Pomorze. To skromny kawałek zieleni , który stopniowo zmieniam w ogród , nie jest tak piękny jak inne ogrody prezentowane na tym forum , ale istnieje dopiero od 2 lat . Wszystkie prace i założenia wykonałam samodzielnie , nawet większa część bylin jest mojej " parapetowej" hodowli . Mam nadzieje ,że na mecie będzie wyglądał lepiej niż na starcie . Pozdrawiam.

12 16Ogród MariiK

Kaszuby. Ogród jest oddalony 60 km od domu.W związku z tym nie poświęcam mu tyle czsu ile chciałabym. Na pewno nie jest idealny. Zdaję sobie sprawę z jego mankamemtów, ale uwielbiam spędzać tam każdą wolną chwilę

23 11Ogród Negrescafe

Podlasie. Ogród znajduje się za miastem. Można w nim przebywać na "okrągło" przez cały rok. O każdej porze roku zawsze coś innego dostrzegam, co też mogę innym przekazać. Zimą biały ogród też ma swój urok. Zobaczcie sami. Ogród powstał w 1999r. Jest to typowo wiejski ogród ze starą studnią, wozem ktory pamięta hen, hen, czasy. Jestem miłośniczką kwiatów. Zaraz po wejściu na posesję z każdej niemal strony wzrok przyciągają ciekawe barwy. Miłośników proszę o opinie. Pozdrawiam zakręconych ogrodników:)

26 21Ogród Elżbiety

Warszawa. Dzień Bardzo Dobry:-) Ogród, który przedstawiam istniał na terenie AWF Warszawa. Bawiłam się w nim osiem lat. Prace na nim musiałam zacząć od "odgrobowcowania" bo istniały na nim po poprzednim właścicielu tylko ocementowane grządki. Wyglądało to jak grobowce na cmentarzu.:-) Tamtejsze inne znajdujące się na terenie AWF ogrody to ogrody dzikie, jednak ich fascynaci ciągle walczą o to by Władze Uczelni ich nie zlikwidowały. Moim ogrodem bawiłam się tam osiem lat. Przedstawione przeze mnie zdjęcia są już tylko wspomnieniem po nim. Przenoszę go aktualnie w okolice podwarszawskie. Ten następny staram się skomponować w podobnym stylu, ale mimo uroku starego, nieco inaczej.

25 7Ogród Dany

Podlasie. Zapraszam do swojego ogrodu...Baaardzo go lubię taki jaki jest--tylko szkoda że tutaj nie pachnie...

4 6Ogród Małgorzaty spod Wrocławia

Kocham rosliny, cały czas cos przerabiam i dosadzam :-) Kocham ludzi, którzy kochają ogrody. Moim "oczkiem w głowie" jest oczko wodne. Pozdrawiam wszystkich ludzi z pasja :-)

34 24Ogród Mai i Janusza

Górki k. Gorzowa Wlkp. Walczymy z rzeczywistością od ośmiu lat- tj. ok 0,5 ha powierzchni. Ma to być ogród naturalistyczny, dostosowany do malowniczego otoczenia.Dom dzieli go na dwie części.Wszystko wykonane własnymi ręcami - wiecie co to znaczy... Pozdrawiamy i życzymy wszystki wytrwałości i radości z tworzenia.

23 27Ogród Grażyny

Poznań. Mój ogród ma ok. 500 m. kw. Jest to ogród rekreacyjny z moim ulubionym malutkim skalniaczkiem. Oprócz niego jest wiele innych roślin iglastych i kwiatów ozdobnych.

4 11Ogród Marka

Biały Bór. Mój ogród nie jest duży ma ok. 120 m2 i jest w całości zaprojektowany i wykonany przeze mnie. W nim i oko się cieszy i dusza raduje. Pozdrawiam.

9 35Ogród Michała

Chrzanów. Interesuje sie juz kilka lat ogrodnictwem, jednak nasililo sie to w tamtym roku. Lubie poeksperymentowac, ale jednoczesnie mysle o zalozeniu wlasnej dzialalnosci zwiazanej z projektowaniem i wykonywaniem projektów ogrodów. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Teraz jednak chcialbym przeczytac Wasze opinie na temat prezentowanego przeze mnie ogrodu. Mile widziane wszelkie za i przeciw. Pozdrawiam michal-chrzanow Ps. jak tylko będę miał możliwość zrobienia nowych zdjęć to wystawie je na pewno i dokładnie opisze co posadziłem.

3 7Ogród Moniki

Gdynia nad jeziorem kamień. Witam,mój ogród to poprostu działka nad jeziorem na której z początku oprócz chwastów nic nie było.Rośliny mają zaledwie 2-3 lata cały czas są dosadzane robimy to razem z moją teściową .Wybranie odpowiednich sadzonek jest trudne ze względu na glebę i panujące tam temperatury, mam nadzieję że za kilka lat będzie okazalszy.

6 6Ogród K@A

Zachodniopomorskie. Ciagle jest jeszcze tworzony... Pozdrowienia dla wszystkich oglądających.

20 22Ogród Małgorzaty

Oleśnica. Nasz ogród jest dopiero na etapie zakładania, większosc roślin było sadzonych w obecnym sezonie.Stare są tylko 4 drzewa śliwek i 2 jabłonki. Po trochu kupuję rośliny,drzewa i dosadzam.Pomimo iż jest jeszcze bardzo ubogi to i tak jesteśmy z niego bardzo dumni - kochamy go.:)Mieszka w nim Nuka-owczarek z Zakopanego jej syn Borys i mała Tinka oraz całe rodziny wróbli, koników polnych .

43 16Ogród Krystyny II

Witam:) Załączam zdjecia mojego ogrodka Cudowna strona mozna duzo odnalezc pomyslow do zrealizowania na swojej dzialce:) Gratuluje :) Pozdrawiam serdecznie Krysza

6 3Ogród Żanety i Sławka

Zagórze k.Częstochowy. Nasz ogród na działce za miastem tworzymy od kilku lat. Niestety mamy zbyt mało wolnego czasu, aby szybciej zrealizować wszystkie nasze plany. Już teraz jednak z satysfakcją spoglądamy na to co udało nam się zrobić.

10 5Ogród Marzeny

Na zachód od Polski. Moj ogrodek jest naprawde maly, ale daje mi duzo satysfakcji uprawianie jego. Gdy wspomne czasy,gdy zobaczylam go 1-szy raz (trawa do kolan,dzikie drzewka akacji,gruz-zgroza),wowczas zdaje sobie sprawe ile kosztowalo mnie pracy,doprowadzenie go do stanu w jakim jest teraz.W tej chwili rosna drzewa magnolji,roze,rozne krzewy i kwiaty jednoroczne.Mam staw(w tym roku planowana renowacja)z rybkami.Szkoda,ze jego urok zakryty jest siadka,ale po kilku wizytach czapli(wyjedzone wszystkie rybki,dziury w folji)jest to konieczne.Po za roslinkami znajduja sie rozne dekoracje.Jest to mozliwe dzieki bujnosci roslin,dzieki ktorym mam rozne osobne"kaciki".Kolo buddy robie teraz malutkie oczko z kaskada,z ktorej woda ma tylko delikatnie kapac z kamieni.Sprawia mi ogromna radosc uprawianie mojej öazy spokoju",choc nie poswiecamtyle czasu,ile by trzeba,poniewaz musze dzielic go miedzy inne zainteresowania(taniec,uprawianie sportu,psy).Komentarze mile widziane.

38 25Ogród Tajgi

Szczecin. Mój ogród jest ogrodem naturalnym, rośliny rosną sobie same jak chcą. Niewiele ingeruję w rośliność, oczywiście poza koszeniem trawy. W tym roku jest bardzo sucho, kwiaty słabo rosną. Bardzo lubię spędzać czas w moim ogródku i przyglądać sie kwiatom, słuchać szumu wody w oczku. Pozdrowienia dla wszystkich oglądających.

1 7

Ogród Kamili

No cóż, jest to zwykła działka miejska w Gdyni. Niestety nie poświęcam jej tyle czasu ile bym chciała... Większość kwiatów to byliny, których sadzonki otrzymałam z od sąsiadek lub z nasion. W ten sposób spełniło się po części moje wielkie marzenie bycia ogrodnikiem. Szkoda, że do tego trzeba mieć wykształcenie i tak trudno o pracę. Może kiedyś będę miejskim ogrodnikiem np. w Parku Oliwskim :) Pozdrawiam wszystkich miłośników kwiatów i innych roślinek :) Kamila

32 12Ogród Miskanta

okolice Opola Lubelskiego cisza i spokój śpiew słowika w ciche wieczory i takie tam :):)

29 19Ogród Joli

Wronki. Posiadam duży ogród. To zdjęcie to mały kawałeczek mojego raju. :)

1 7

Ogród Jagody

okolice Zamościa. Moj ogródek jest nowy. Ma dopiero drugi roczek mam nadzieje ze wam sie podoba:)

11 27Ogród Korneli i Bernarda

Górki Ślaskie. To nasz ogród. To nasza pasja.To ogród Korneli i Bernarda.

1 8

Ogród Rity

Jedlicze/Zgiera. Ogród powstał w 2004 roku, daje mi bardzo duzo satysfakcji sadze, że potrzeba mi jeszcze dwa lata aby stał sie dla mnie rajem.

1 1

Ogród Irminy i Leszka

Chotomów k.Warszawy. Nasz ogród jest częścią pracowniczych ogrodów działkowych "Szarotka" w Chotomowie k.Warszawy. Na początek dwa zdjęcia: rok 1999 - rozpoczęcie prac i drugie po 6 latach. Zapał i chęci, dają pewne rezultaty. Proszę ocenić. Niebawem pokarzemy przepiękne zakątki naszego ogrodu.Niewielki - 580 m kw. Ale dla nas wystarczający.

11 12Ogród Bernarda

Górki Ślaskie. Tak. To już wiosna.

1 4

Ogród Jacka

Śląsk. Witam. W ogrodzie głównie rosna iglaczki, sam wykonuję meble, "rzeźby", oświetlenie itp :) Fajny pomysł z tymi zdjęciami innych ogrodów. Pozdrawiam

3 3Ogród Demetora

Wiązowna Ogród dopiero w pracy ale myśle, że będzie spoko.

1 17

Ogród Danusii

Piaseczno Mój malutki ogrodek! naprawde malutki Glownie rosna w nim iglaczki pozdrawiam wszystkich

3 6Ogród Szarlotki

Podbeskidzie Mój ogród ciągle się zmienia, bo co roku sadzę inne kwiaty, dosadzam nowe krzewy i drzewa, zakładm nowe rabaty.Najpiękniejszy jest wiosną, bo to moja ulubiona pora roku. Rosną w nim wszystkie możliwe kwiaty wiosenne ;D No, prawie wszystkie. I całe szczęście bo dzięki temu wciąż mam o czym marzyć ;). Pozdrawiam wszystkich zakochanych w przyrodzie!

15 18Ogród Grzegorza. Oczko wodne

Łódzkie. Witam ogród ma ok. 10 lat i jak widać jest mały problem z wilgocią bo teren jest bardzo piaszczysty, lecz iglaki jakoś sobie radzą. Pozdrawiam wszystkich

7 15Ogród Marty

Okolice Książa Wlkp. To mój ogród sfotografowany wczesną jesienią.

1 7

Ogród Kazka

zachodniopomorskie ten ogród niejest ogrodem modelowym ale powstaje własną pracą na ile czas pozwala ale jest bardzo kolorowy latem

1 8

Ogród Seby

Grudziądz ogród mamy od roku,przejęliśmy go po jakiś pijaczkach,powoli z zdewastowanego i zaniedbanego zamienia się w piękny.Na początek musieliśmy zadbąć o altankę,pojawiły się pierwsze wreszcie kwiaty jak i mały warzywnik.Mamy jeszcze przed sobą bardzo dużo pracy ale się nie poddajemy.Pozdrawiamy wszystkich którzy są w podobnej sytuacji.

1 8

Ogród Krystyny

Knurów. Mój ogród jest ogrodem działkowym o powierzchni 320m2 a znajduje się w Knurowie. Chociaż powierzchnia nie jest duża, to całość mam podzieloną na kilka części. Przewagę stanowią kwiaty zwłaszcza canny, lilie, byliny i oczywiście cebulowe. mam kącik obsadzony iglakami, w innym miejscu z kolei rosną azalie i różaneczniki. jest też część sadownicza i warzywnicza. A wogóle ogród to moja pasja i hobby. Załączone zdjęcia nr. 26-50, to mój ogród od wiosny do jesieni 2006 r.. Od zdjęcia nr 51 mój ogród od wiosny 2007. Od zdjęcia nr 104 są zdjęcia z 2008r. Pozdrawiam wszystkich pasjonatów ogrodów.

185 54Ogród Agi

Witam. Jestem Aga z Pomorza. Mój ogród z pewnoscią nie zasługuje na miano super ogrodu , ale mi się podoba i uwielbiam jego absolutnie dziko - wiejski charakter :) Może kiedy tego lata zrobię w nim troche zmian i podrosna rosliny ( choć nigdy nie bedzie tak piekny i uporzadkowany jak ogrody które prezentujecie) bedzie wart zaistnienia gdzieś w necie, choćby po to, by pokazać, że takie tez są piękne. Pozdrawiam serdecznie i dziękuję za miłe wrażenia jakich dostarczyło mi oglądanie Twojej stronki :)

11 29Ogród Tilii

okolice Poznania. Nasz ogród znajduje się w okolicach Poznania. Jest dosyć duży, więc możemy pozwolić sobie na sadzenie drzew. Szczególnie lubimy sosny i mamy ich kilkanaście gatunków. Liczne kwiaty uprzyjemniają nam wolny czas.

12 17Ogród Moniki i Maćka

Gdańsk. Ogrodek ten ma dopiero kilka lat, głównie sadzimy rośliny iglaste, które bardzo lubi mój mąz.

18 42Ogród Adama

Ogród koło Tarnowa w trakcie zakładania, to trwa juz jakiś czas , lubie to.

29 50Ogród Beaty

Tarnów Ogród nie jest duży, ma ok. 350 m2 (całość wokoło domu). Ale to moja pasja. Lubie coś sadzić, przesadzać, zmieniać. Mam dużo cieklawych pomysłów, ale mam też nadzieję, że kiedyś je zrealizuję.

25 52Ogród Mirka

ogród położony jest na przedmieściu Olsztyna

12 53Ogród Gośki

Ogrod jest duzy i bardzo praktyczny. Sklada sie z dwoch czesc. W pierwszej czesci znajduje sie koncik z ziolami i bylinami, natomiast druga czesc to przede wszystkim krzewy lisciaste i iglaste pry ogordzeniu oraz licznie posadzone roznego rodzaju bambusy i trawy. W centralnej czesci ogrodu znjaduje sie oczko wodne, a przy nim wystarczajaco duzo miejsca na stolik, pare krzesel i parasol. Lokalizacja ogrodu - Holandia.

10 26Ogród Anety10 33Ogród Mrówki

Mój ogród znajduje się w Lublinie. Nie jest duży, ale praktyczny. Oprócz licznych drzewek owocowych, leszczyn i kącika z ziołami, wygospodarowaliśmy trochę miejsca do pobiesiadowania.

3 32

  © 2021 SuperOgród  Admin