Google
 

Wasze komentarze[ 3 ]


Komentowany artykuł: Nazwa kwiatka? Dodaj komentarz


Dawniej pospolity kwiatek domowy
~ zefel 01 05 2007
to chyba trzykrotka . Powinna mieć mięsiste liście i łodygi. Kwitnie na biało,ale kwiaty są niepozorne zebrane w pęczki i chyba od kwiatków pochodzi nazwa.Szybko rośnie jeżeli ma dobre warunki.Są odmiany pstre i barwne. Tych ostatnich liście i łodygi fioletowieją ,także płatki kwiatów są obrzeżone na fioletowo.Znane są także odmiany zimotrwałe ładnie kwitnące na niebiesko,fioletowo lub biało.
to chyba nie trzykrotka:(
~ madzia 03 05 2007
Witam ponownie. Na początek dziękuję za zainteresowanie. Ten kwiatek niestety nie ma miesistych listkow i łodyg, wrecz przeciwnie sa bardzo gladkie i lśniące. listki są małe. Sprawdzilam w tutejszej encyklopedii i widzialam, ze trzykrotka ma duzo wieksze liscie. Nie wiem jak inne odmiany. Nic to..:) Ważne, że pieknie rośnie. Pozdrawiam jeszcze raz
POMYŁKA!!:)
~ madzia 03 05 2007
to znow jeszcze raz ja:) wlasnie przed chwila wpisalam do wyszukiwarki nazwe no i bach! znalazla sie:) powinnam od razu wpisac a nie od razu komentowac:) WIELKIE DZIĘKI ZA POMOC!! Naprawde jest wiele odmian. Moja zalicza sie do trzykrotki białej (łac.: tradesantia multiflora).