Google
 

Wasze komentarze [ 7 ]


czemu ??
uczennica poszukująca wiadomości o paproci 29-2-2004
czemu nie ma jak ja hodować ?? co z nia robic i czemu nie ma ogolnie nic o paproci ??!!!!
A moze po Polsku??
Modnisia4 7-3-2006
Nie jestem znawca jezyka lacinskiego wiec prosba skierowana do was...napiszcie jak "po Polsku" nazywa sie ta roslina!!
do nie umiejącej po lacinie
Leo 13-8-2006
Adiantum raddianum po polsku to po prostu adianum klinowate. Mimo wszystko proponuje stosowanie nazwy lacinskiej.
Gdzie jest...........
Filip 25-10-2006
Dlaczegonie ma zdjęcia?Teraz nie moge sprawdzić jak wygląda.
Rozmnażanie
Stokrotka 31-3-2007
To bardzo wrażliwa paproć, jeśli ją przesuszymy od razu umiera. Moja żyje już dwa miesiące :) Przyjęła się i ma się dobrze. Próbuję ją rozmnożyć. Wysiałam zarodniki i po miesiącu wyrosły przedrośla. Nigdzie nie mogę znaleźć dokładnych informacji o rozmnażaniu z zarodników. Jakich teraz warunków potrzebują? Staram się im stworzyć warunki lasu tropikalnego. Wysoka wilgotność, cieniste stanowisko, wysoka temp. Czy ktoś już próbował i z jakim skutkiem?
rozmnażanie...
hanna 11-5-2007
nigdy nie rozmnazałam paproci adiantum ale mam pare uwag.ponieważ masz juz młode roślinki przerzeć je,pozostaw najsilniejsze co 2,5cm.niepozwól ziemi przeschnąć dobrze rosnące po przerwaniu rośliny przesadż do doniczek z ziemią torfową po 2,3 razem.mysle że temp.pokojowa to jest odpowiednia,byle niebyły w zbyt silnym nasłonecznieniu.
Adiantum
Piotrek 16-8-2007
Najczęściej uprawiane gatunki paproci. Adiantum ( Adiantum raddianum ) to jedna z najefektowniejszych paproci, jednak ze względu na wysokie wymagania rzadko gości w naszych domach. Wystarczy bowiem choć na kilka godzin dopuścić do przesuszenia bryły korzeniowej i roślina jest praktycznie nie do odratowania. Adiantum wymaga wysokiej wilgotności powietrza, należy ją często zraszać i ziemia w której rośnie musi cały czas być wilgotna. Szczególnie ten ostatni warunek ciężko spełnić, gdyż najlepiej paproć ta czuje się w glebie z dużą ilością torfu, który bardzo szybko wysycha. Podczas zimowego spoczynku temperatura nie powinna spadać poniżej 18°C. W okresie tym zaleca się też podgrzewanie podłoża. Najczęściej spotykane odmiany to: "Decorum" i "Fritz Luethli". Adiantum to paproć wręcz idealnie nadająca się do uprawy w miniszklarniach.

Adiantum Paproć


Nazwa
Adiantum Paproć
Adiantum raddianum
Rodzina
Adiantaceae
Rozmiary
do 30 cm wysokości i szerokości
Stanowisko
cieniste
brakujące zdjęcia zostaną wkrótce uzupełnione!
Ciekawe cechy
-
Pokaż komentarze[7]   Dodaj komentarz