Google
 

Wasze komentarze [ 6 ]


mrozoodporność i kwitnienie
adrewnik@02.pl 30-1-2004
Od paru lat mam tojeść rozeslana posadzona w doniczce zupelnie zanurzonej w wodzie. Bez przeszkod roslina przetrzymała okolo 20 stopniowwe mrozy ubieglej zime, mimo wmarznięcia w gruby lod. Natomiast do tej pory nie wydala kwiatow!
tojeść rozesłana
ALEX z Kad 4-1-2005
Tojeść rozesłana potrafi rosnąć np. na opuszczonych ogródkach działkowych, na zupełnie suchych stanowiskach, kwitnąc tam obficie lecz kwiaty są drobne.
tojeść w akwarium
Krzysztof 10-12-2005
Bywa uprawiana w chlodnych akwariach, jako roślina akwariowa. Mialem ją w swoim akwarium, rosla szybko pionowo przy szybie. Pod wodą nie zakwita.
ToJeść rozesłana
Ogrodniczka 32 12-7-2006
Mam 2 gatunki tojeści rozesłanej.Jedna jest żółta,a druga zielona z żółtymi kwiatkami.U mnie na ogrodzie tojeść rośnie w cieniu,kwitnie właśnie teraz i jest dość duża.Szybko się rozrasta.Za to w słońcu rośnie słabo.Ladny akcent przy ziemi wśród zielonych roślin!
Tojeść w ogrodzie
AnkaN 24-7-2007
Polecam, sama rośnie i rozrasta się mocno i dość wysoko. Kiedy dostałam kilka małych roślinek od koleżanki posadziłam je koło beczki na deszczówkę od pólnocnego zachodu, beczka nie jest pieknej urody więc kiedy tojeść ją zarosła i zakryła żółtą plamą kwiatów jest teraz super, beczki nie widać żółte kwiaty lśnią w zachodzącym słońcu a sama tojeść ma wilgotne powietrze i mokrą ziemię od nadwyżek wody w beczce. Jest bardzo wdzięczną rośliną nawet jak nadmiar jej "sióstr "wycinam, bo przejść nie można wychodzi jej to na zdrowie. Super kwiat dla tych co mają mało czasu na prace w ogrodzie.
Tojeść II
AnkaN 25-7-2007
Oczywiście opisałam inną tojeść - tojeść wzniosłą, nie tą drobną do oczek wodnych.

Tojeść rozesłana


Nazwa
Tojeść rozesłana
Lysimachia nummularia
Rodzina
Primulaceae
Rozmiary
5cm, szybko formuje gęsty dywan
Stanowisko
widne lub cieniste
brakujące zdjęcia zostaną wkrótce uzupełnione!
Ciekawe cechy
nadaje się do oczek wodnych
Pokaż komentarze[6]   Dodaj komentarz