Google
 

Wasze komentarze [ 3 ]


rudbekia
gosiek 15-2-2007
darze ja szczególnym sentymentem , gdyż przypomina mi wiejski ogródek mojej babci . zakątek ogrodu w którym rośnie zawsze przywołuje wspomnienia z dzieciństwa , to jeden z typowych kwiatów naszych babć jak malwy , ostróżki ,goździki brodate czy nagietki i astry . mój ogród ma już inną forme niz ten który zakładała babcia ale niektóre kwiaty nadal maja w nim swoje miejsce , ten jest szczególny , mocny trwały i odporny na czynniki atmosferyczne , a do tego radosny dzięki słonecznej palecie barw, taki jaka była moja babcia .czasami warto zatrzymać coś co wydaje się że nie pasuje do naszego ogrodu jest nie modne , naprawdę może nas miło zaskoczyć .
wspomnienia z dzieciństwa
Anna z Gdańska 18-6-2007
Nigdy nie mogę pogodzić się z opinią, że jakieś kwiaty są modne lub nie, bo według mnie są takie co nam się podobają i będą dobrze rosły w naszym klimacie lub nie. Co do rudbeki (rotacznica) jest to kwiat silny, dobrze znosi naszą kapryśną pogodę i pięknie wygląda na dużej kwietnej rabacie. Jako mała dziewczynka nie wiedziałam jak te kwiaty sie nazywają i nazwałam je Janchelan Promieński - dziadek miał na imię Jan a babcia Helena i żyli w małej wiosce pod Poznaniem - Promno, gdzie spędzałam całe wakacje. Pozdrowienia dla poprzedniej komentatorki.
moja pierwsza rudbekia
artek 13-7-2007
Kupiona marna sadzonka w sklepie Biedronka,posadzona w kwietniu, zakwitła juz 13 czerwca 2007 r. (pierwszy kwiat), obecnie 13.07.2007 ma 49 kwiatów i kilka rozwijających się pąków. Mam ogródek od roku i jestem początkującym ogrodnikiem,na małej powierzchni. Żaden kwiat od miesiąca nie opadł, chociaż dwa pierwsze zaczynają podsychać. Nie wiem tylko dlaczego łodygi kwiatów poszły na boki, może od padających deszczy.Rozpoznaje zaledwie kilkadziesiąt gatunków, a jeszcze rok temu byłem "zielony" jak moja mahonia.

Rudbekia lśniąca


Nazwa
Rudbekia lśniąca
Rudbeckia fulgida
Rodzina
Compositae
Rozmiary
do 100 cm
Stanowisko
słoneczne lub widne
brakujące zdjęcia zostaną wkrótce uzupełnione!
Ciekawe cechy
rudbekie są bardzo trwałe jako kwiat cięty
Pokaż komentarze[3]   Dodaj komentarz