Google
 

Wasze komentarze [ 6 ]


przykra niespodzianka
anna 3-4-2004
pomimo regularnego podlewania i odpowiedniego stanowiska nasłonecznienia po niedługim czasie od zakupu roślina zaczęła słabnąć i żółknąć, w przeciwieństwie do cyprysa innego gatunku (nieco ciemniejszego) kupionego również u państwa, który został nabyty pół rokun wcześniej i rośnie dobrze. Kwiaty miały takie same warynki gdyż stały obok siebie
w ogródku?
famp 1-7-2005
chciałabym mieć takiego cyprysika w donicy w ogródku, czy przez okres maja do sierpnia na stanowisku baaardzo słonecznym (samo południe) będzie mu dobrze? (powiedzmy że od września do kwietnia byłby w domu)proszę o podanie przedziału temperatur w jakich ten cyprys czuje sie dobrze.
cyprysik domowy?
:)) 26-9-2006
kupilam w kwiaciarni cyprysiki podobno to gatunek domowy ale zaczynam miec watpliwosci gdyz wydaje mi sie ze sa coraz wyzsze chcialabym dowiedziec sie jaka jest roznica miedzy vyprysikami do ogrodu a domowymi???
Pytanko
Ciekawa 17-12-2008
Mam właśnie takiego cprysika i on strasznie mi isę rozrasta ma przydłługie gałązki i chciałam się zapytać czy można go przycinać a jeśli to jak??
mam takiego cypryska
bzl 25-12-2008
no więc mam i nie wiem jak to pielęgnowac podlewać itp jak mógł by ktoś podpowiedziec t był bym dzwięczny
jak je pielęgnować ?
Zacheo 1-7-2009
Ku[iłem 10 szt. bo bardzo mi się spodobały. Ułożyłem z nich małą kompozycję 1 cyprys 1 skrzydłokwiat i 1 fikus pumila. Jak je pielęgnować aby przez okres 4 miesięcy wyglądały jak teraz. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam

Cyprys


Nazwa
Cyprys
Cupressus macrocarpa
Rodzina
Cupressaceae
Rozmiary
rośnie wolno, w formie stożka do 2m
Stanowisko
widne
Cyprys
Ciekawe cechy
po roztarciu pędy wydzielają charakterystyczny zapach, lubi zraszanie
Pokaż komentarze[6]   Dodaj komentarz