Google
 

Wasze komentarze [ 7 ]


zielnik
Janek 10-10-2005
uratowaliście mi życie tymi informacjami
żółte liście
JUSTA 10-1-2006
Dlaczego liście najpierw zaczynają żółknąć a potem brązowieją i usychają? Korzenie wychodzą po za doniczke która jest dosyć duża.
Zielistka
Rena 18-3-2006
Lubię zielistki , nie są wymagające, ale chyba niezbyt długowieczne, gdy widzę,że roślinka traci urodę sadzę nową z wiszących gotowych sadzonek. Nigy nie ma problemów z przyjęciem.
odmiany
Meg 21-4-2006
dostałam zielistkę o liściach dość krótkich, za to mocno podwiniętych i nieco skręconych, podobno to odmiana "kędzierzawa" czy coś w tym rodzaju... czy ktoś wie coś na temat tej odmiany? u mnie rośnie rewelacyjnie, ma dziesiątki rozłóg, nie wysycha mimo macoszego traktowania ;)
Orange marmelade
Cela 9-5-2006
Mam odmianę tego kwiata o pomarańczowych łodygach i zielonych liściach. Jest bardzo piękna tylko problem w tym, że brzegi liści, które zostały dotknięte robią się czarne. Mam problem z jego pielęgnacją, ponieważ nie wiem jak go podlewać, jakie powinien mieć światło. Proszę o radę.
:)
:) 5-12-2006
Mam 6 egzemplarzy zielistki. Fajna roślina tylko strasznie popularna, ale lubie ją bo jest mało kłopotliwa, szybko rosnąca i fajne ma te zaszczepki zwisające w doł pozdrowienia
!
jaaa 1-3-2008
dzisiaj przesadziłem to ustrojstwo, ciekawe czy sie przyjmie...

Zielistka


Nazwa
Zielistka
Chlorophytum comosum 'Variegatum'
Rodzina
Liliaceae
Rozmiary
niska roślina okrywowa
Stanowisko
widne
Zielistka
Ciekawe cechy
można ją uprawiać latem jako roślinę do skrzynek balkonowych lub na rabaty.
Pokaż komentarze[7]   Dodaj komentarz