Google
 

Wasze komentarze [ 16 ]


lantana
gosiek 2-4-2004
czy to jest roślina wieloletnia?
lantana
mun 9-4-2004
lantana jest niskim krzewem rosnącym np. w krajach śródziemnomorskich. W Polsce oczywiście nie zimuje. Aby była to roślina wieloletnia, trzeba ją zimować w chłodnych, widnych pomieszczeniach. A wiosną i latem wystawiać na dwór.
lantana
Kasia 28-5-2004
Tak, roślina jest wieloletnia pod warunkiem, że zimuje w cieple. Dodatkowo ma bardzo ciekawe kwiaty. Egzemplarz przedstwiony na zdjęciu jest jednobarwny. Są natomiast takie, które przebarwiają się od pomarańczowego do czerwonego, żółtego do różowego... Roślina przyciąga motyle (a w nocy ćmy). Przy jej pielęgnacji należy uważać, żeby za bardzo jej nie przesuszyć (łatwo to zrobić trzymając w doniczce na słońcu). Mój egzemplarz przetrwał jednak bez większych problemów ubiegłoroczne gorące lato na działce (podlewany dodatkowo tylko w soboty-niedziele)
lantana camara
jolanta 3-9-2004
C Hcialabym uzyskac wiecej informacji na temat lantany,np.dlaczego gubi liscie ktore przedtem zzolkna,czy przed zimowaniem nalezy nalezy podciac jej galazki.
Wysypka
Florian19 29-6-2005
Ten kwiat jest do bani, jestem uzalezniony od marihuany, pewnego dnia gdy zabrakło mi palenia pomyslałem jak zastąpić moją kochaną marihuane.. hmmmm..... Ususzyłem kwiat Lantany i go spaliłem... Q! Dostałem jakiejs czerwonej wysypki na pośladkach. Mówie wam wszystkim, Nie zasadzajcie tej rośliny i nie palcie jej kwiatów!!!
Lantana
Madzia 16-5-2006
Prosba - czy ktos moze mi powiedziec gdzie kupic ten krzew.Bylam juz z rodzicami we wszystkich centrach ogrodniczych w okolicy,marketach i nic z tego.Nie moge dostac nigdzie tego krzewu. Zalezy mi na tej kwitnacej kolorowo. Widzialam ja w palmiarni i tak strasznie chcialabym ja miec.Prosze pomozcie.
lantana
Danka 17-5-2006
Ja kupiam w poniedziaek w Netto za ok.10,- szukaj może uda Ci się ją kupić.
Lantana
Halina 16-5-2006
W ubiegłym roku kupiłam kwitnącą lantanę na targu w małej miejscowości. Była koloru pomarańczowo-czerwonego, kwitła bardzo długo.Niestety nie przezimowała w widnej piwnicy. W tym roku również będę starała się kupić.
Martha
**** 29-5-2006
Jeśli ktoś chce kupić Lantane to wiem gdzie można ja kupic!jesli chcesz ja miec mozesz napisac do mnie emaila- martha_blondi@op.pl Są one w różnych kolorach-pomarańczowe, rude,czerwone,żółte!
lantana
asiam 14-6-2006
Interesuje mnie lantana w formie drzewka,gdzie można taką dostać i za ile??? Najlepiej różowo-kremową :)
nawożenie
Ola 7-8-2006
Czy może mi ktoś wyjaśnić co znaczy nawożenie umiarkowane??
Lantana
nika05 30-10-2006
Witam Dostałem Lantane i bardzo bym chciał ją przezimować ale mam mały problem,poprostu niewiem jak to zrobić? z góry dziękuję za dobre rady .
poczta@superogrod.pl
Basia 12-11-2006
Jak przygotować lantanę do przezimowania?
lantana
zosia 8-4-2007
rozmnazanie poprzez sadzonki i postepowac tak jak z pelargonia ma podobne wymagania jak pelargonia co do nawozenia wody i swiatla
rozmnaznie
zosia 8-4-2007
poprzez ukorzenianie wierzcholkow postepowac jak z pelargoniami
lantana
rafallogi 17-4-2008
mam trzy gatunki (kolory) lantany i zawsze mam problemy z ich zimowaniem, zawsze tracą mi liście podczas zimy i znacznie się przesuszają (niestety takie mam warunki), ale co roku odbijają z łodygi lub z korzeni, trzeba je tylko odpowiednio wcześnie podlewać i nawozić. Przy przekwitaniu kwiatostanu koniecznie należy dokładnie obrywać te zielone kulki. Pozwoli to na dużo dłuższe kwitnienie-praktycznie całe lato :-)

Lantanared. Katarzyna Kowalska

Nazwa
Lantana
Lantana camara
Rodzina
Verbenaceae
Rozmiary
krzewinka dorastająca do 1 m wysokości
Stanowisko
słoneczne lub widne
Lantana
[1]   [2]   [3]
Ciekawe cechy
w swojej ojczyźnie lantana jest zimozielonym krzewem, u nas kwitnie od wiosny do późnej jesieni.
Pokaż komentarze[16]   Dodaj komentarz