Google
 

Wasze komentarze [ 11 ]


perukowiec
ewa 28-5-2006
target='_blank'>www.ewa.krawczyk18@neostrada.pl jest pięknym krzewem bardzo dekoracyjny odporny na mróz
perukowiec podolski
kaśka 27-8-2006
mam perukowca o bordowych liściach. Czytam różnie o jego przycinaniu, raz że nie wolno a raz, że trzeba przycinać. Jak to jest proszę o radę. Jeżeli ciąć to jak i kiedy
Przycinanie Perukowca Royal Purple
AnkaN 5-9-2007
Z cięciem perukowca ( ciemnopurpurowe liście) jest tak, jeśli chcemy aby kwitł obficie to wiosną usuwamy tylko pędy przemarźnięte i uszkodzone tniemy więc mało i delikatnie bo perukowiec kwitnie na starszych gałązkach. Jeśli jednak chcemy aby miał dużo liści i były one większe ( a to też jego duża ozdoba ) tniemy go mocniej i formujemy krzaczek wiosną nim ruszy wegetacja.
Ciąć a potem kwiaty
pipi 16-4-2008
mam pytanie, jeżeli w młodym krzewie zastosuje cięcie, po to by stworzyń ładny kształt -i jeśli za kilka sezonów kiedy już stwierdze, że już kształt jest ok, przestanę kwitnąć to czy krzak zacznie mi ładnie kwitnąć?
perukowiec nie kwitnie
Danusia 20-5-2008
mam perukowca bordowego i jasnego od 3 lat . Maja po jakieś 70 cm i dotychczas nie doczekałam sie na nich upragnionych "włosów" dlaczego?
bardzo słaby wzrost perukowca
marcel 4-7-2008
Posiadam ten piękny krzew już od około 4 lat i niewiele urósł od momentu posadzenia. Wiosną tego roku przesadziłem go w bardziej nasłonecznione miejsce. Dodam, że podłoże jest raczej suche, przepuszczalne, piaszczyste bo to działka leśna. Może ziemia jest zbyt kwaśna?...jak najprościej ją ulepszyć?
Perukowiec
Remigiusz 27-7-2008
Jest wiele sprzecznych wersji co do pielegnacyjnego ciecia tego reprezentacyjnego gatunku. ja sam robie to wedlug wlasnych przemyslen tzn. przede wszystkim obumarzle czesci ale tez o 1/3 te pedy ktore mialy zbyt duzy przyrost w ubieglym sezonie. wszyscy tez wiedza zapewne ze perukowiec uwielbia sloneczne stanowisko i tylko w takim bedzie mial optymalne brunatne zabarwienie lisci, w miejscu zacienionym nie odkryje przed nami swojego piekna. Pozdrawiam wszystkich milosnikow ogrodow.
Przesadzanie perukowca
Zuzanna 2-9-2008
Perukowiec bordowy rośnie w moim ogrodzie 4 lata, ale ze wzgledu na małą modernizację ogrodu bedzie musiał zmienić miejce. Kiedy mam go przesadzić??
Perukowiec-przesadzania
Brydzia 12-9-2008
Mam 4-letniego perukowca, który bardzo wyrósł i chciałam go przesadzić w inne miejsce, proszę o radę w jakim czasie go przesadzić i czy w ogóle można przesadzać perukowce.
perukowiec
Basia 22-9-2008
Czy perukowiec urośnie z małych nasionek ?
perukowiec
aneta 17-10-2008
swojego perukowca wsadziłam w kwietniu , przyjął sie bo miał nowe przyrosty ale dziś ( pazdziernik!) jest " goły" zgubił wszystkie piękne czerwone liście ????????????

Perukowiec podolskired. Miłka Stępień

Nazwa
Perukowiec podolski
Cotinus coggygria
Rodzina
Cotinus
Rozmiary
do 2-3 m wysokości
Stanowisko
słoneczne i ciepłe
Perukowiec podolski
Ciekawe cechy
nazwa krzewów pochodzi od niezwykłych - puszystych i kolistych owocostanów, które po przekwitnięciu przypominają perukę
Pokaż komentarze[11]   Dodaj komentarz