Google
 

Wasze komentarze [ 3 ]


ognik
kaśka 2-9-2006
pięknie wygląda również zimą kiedy zostają same czerwone lub pomarańczowe owoce. Rożnie jednak bardzo szybko i mocno się rozrasta tak że trudno sobie z nim potem poradzić. Może też przemarzać. Można go mocno przycinać
Ogniki
Irmina i Leszek 3-9-2006
Trzy lata temu zakupiliśmy w renomowanej hodowli trzy sadzonki ogników /w doniczkach,pięknie ukorzenione/, kolory:czerwony,pomarańczowy, żółty. Ponieważ była już późna jesień /pierwsze przymrozki i brak czasu/ zostawiliśmy ogniki w doniczkach, zakopując je w ziemi w docelowych miejscach i "opatuliliśmy" żeby przetrwały zimę. Wiosną ubiegłego roku zostały wsadzone do ziemi. Ruszyły z wegetacją wspaniale. Zakwitły! Ale jesienne owoce okazały się w jednym kolorze - czerwonym. Mimo,że sadzonki posiadały koraliki w kolorach jak wyżej. Posadzone zostały w odległości 1.5 m. Czyżby sprawa zapylenia kwiatów? Na domiar złego przemarzły tej zimy. I tylko ten orginalnie czerwony "idzie" jako tako. Dwa pozostałe po ostrm cięciu wiosennym, nie doczekały uroczych koralików.
moje ogniki...
kaska 23-5-2008
a moje ogniki zakupione na allegro dotarly z suchymi listkami,byl kwiecien a one do tej pory nic...czy mam juz je wykopac...?czy moze jeszcze cos z nich bedzie?Pozdrawiam!

Ognik szkarłatnyred. Miłka Stępień

Nazwa
Ognik szkarłatny
Pyracantha coccinea
Rodzina
Pyracantha
Rozmiary
2-3 metrów wysokości
Stanowisko
słoneczne, osłonięte od wiatru
Ognik szkarłatny
Ciekawe cechy
Gatunek zawdzięcza swą nazwę jaskrawo zabarwionym owocom, które obficie pojawiają się na krzewie gdy inne rosliny kończą już swą wegetację.
Pokaż komentarze[3]   Dodaj komentarz