Google
 

Wasze komentarze [ 8 ]


o Matko Naturo!
fs 28-1-2005
Gdzie te kwiaty? W kącikach czy końcach liści?
błąd ortograficznynie
inka 30-12-2006
nie "końcikach" tylko "kącikach"
Cięcie
królowa 10-4-2007
W swoim ogródku mam hebe od 3 lat, nigdy go nie przycinałam, ale zaczęło wyglądać nie estetycznie, od dołu liście brunatnieją i opadają. Czy ten gatunek sie przycina? Jeśli tak to w jakim okresie najlepiej to zrobić i jak mocno ciąć?
hebe
Ooo 20-8-2007
hebe może być w ziemi na dworze cały rok?
roślina
aldi 29-8-2007
Hebe-roślina cudna.Swoim wyglądem na zdięciu przypomina tak zwane "drzewko szczęścia".Matka Natura jest szczodra..potrafi stworzyc tyle piękna,jak artysta najwyższej klasy.Podoba mi się ,chcialabym mieć ją w swojej doniczce,tylko czy Ona chcialaby żyć w niwoli? czy nadaje się jako roślina doniczkowa?
rosliny
aldona 29-8-2007
kocham kwiaty,kocham krzewy,drzewa...dzięki nim jest na świecie piękniej.Cala gama kolorów i ksztaltów..Ja jak patrzę na te cuda natury,to od razu czuję ich zapach..Jaśmin,maciejka,bez...jakże pięknie poczuć tymi zapachami,lato,wiosnę,kazdą porę roku.Jesień tez potrafi zachwycić mnie kolorami zlota ,czerwini,pomarańczy..kocham dzialki,ogrody,parki,lasy,a mieszkam w murach stolicy..to smutne,ale tu tez mogę znależć piękno...piękno zieleni choćby równo przystrzyżonych trawników.
hebe
aldona 2-9-2007
wlaśnie slyszalam ,ze hebe to różnorodność kolorów i ksztaltów,dlaczego więc pokazujecie ten jeden. co prawda ten tez jest ladny,ale dobrze by bylo w calej okazalości i krasie przedstawić nam,oglądającym ,kilka rodzaji.
Hebe a mroźne zimy
AnkaN 12-9-2007
Kupiłam drugą roślinkę, właśnie pięknie kwitnie, ma liście pstre trochę przypominają mi liście trzmieliny (kolory) tym razem nie zostawię ją na zimę w gruncie (pierwsza nie wytrzyma zimy mimo okrycia) Będę hodowała ją w pojemniku (nadaje się) i niestety na zimę wstawiała do chłodnego pomieszczenia. Podobno są odmiany odporne na mrozy ale szkoda ryzykować. Należy do rodziny wrzosowatych to pewnie lubi słońce i niezbyt wilgotno

Hebered. Miłka Stępień

Nazwa
Hebe
Hebe
Rodzina
Scrophulariaceae
Rozmiary
do 50 cm wysokości
Stanowisko
cieniste lub widne, wilgotne
Hebe
Ciekawe cechy
Te osobliwe krzewy przypominają szpilkowatymi liśćmi iglaki albo mają wiecznie zielone skórzaste liście.
Pokaż komentarze[8]   Dodaj komentarz