Google
 

Wasze komentarze [ 2 ]


Kocimiętka
Ogrodniczka 32 12-7-2006
Kto jeszcze nie kupił kocimiętki,niech wie,że jeśli koty z okolicy wyczują specyficzny zapach tej rośliny,mogą się wylegiwać w pobliżu,upojone zapachem tej bylinki!
kocimietka
gosiek 15-2-2007
niestety muszę obalić mit o zauroczonych kocimiętka kotach , mam kota i kocimiętkę od 4 lat w moim ogrodzie i żadne sie sobą nie zachwyciło . bylinka ta tworzy dywan pod moimi żółtymi parkowymi różami Graham Thomas na dużej rabacie i mimo że podczas upałów jej słodki specyficzny mocno ziołowy zapach roznosi sie po całym ogrodzie nigdy nie musiałam w nim zbierać odurzonych kotków , obce nawet tu nie zaglądają chyba że w marcu . ale roślinka sympatyczna warta uwagi , skromna ale w dużej grupie jest efektowna . uwaga niesamowicie sie rozsiewa i wędruje po ogrodzie ale jest łatwa do usunięcia , po przycięciu zakwita ponownie chociaz znam osoby , które nie lubią jej zapachu - przypomina walerianowe krople

Kocimiętka Faassenared. Miłka Stępień

Nazwa
Kocimiętka Faassena
Nepeta x faassenii
Rodzina
Lamiaceae (Labiatae)
Rozmiary
gęste kępy pędów 30 - 50 cm wysokości
Stanowisko
słoneczne i suche
Kocimiętka Faassena
Ciekawe cechy
Jest miododajna, przyciąga roje przczół i trzmieli, posiada charakterystyczny cytrynowy zapach, bujnie się rozrasta lecz nie zagraża innym roślinom, doskonała na murki kwiatowe i skalniaki.
Pokaż komentarze[2]   Dodaj komentarz