Google
 

Wasze komentarze [ 36 ]


Choroby oleandra ....
nivea5@op.pl 10-7-2005
Liście przy nie rozkwitniętych jescze kwiatach usychają i opadają. Nalot na niektórych liściach (biały). Usuchają kiście nie rozkwitłych kwiatów. Po dotnięciu liści z nalotem palcem pozostaje na palcu żółty nalot. Co to za choroba? Jak leczyć? Proszę o informację
żółknięcie i opadanie liści
lucy 19-7-2005
mój piękny oleander jest wystawiony na balkon,pięknie kwitnie,ntomiast żolkną mu liście i opadają-co mam robić?
Zapytanie
Ola 2-9-2005
gdzie i jak przechowywać oleandra?
Oleander - przezimowanie
Irena 3-2-2006
Mojtrzyletni oleander ma teraz ponad 1,5 m wysokości i co roku przepieknie kwitnie. Na zimę dla niego najlepsze jest chłodne ale widne miejsce. Temp. ok. 10 stopni na plusie. Podlewam go wtedy sporadycznie tzn. tak co dwa tygodnie. W kwietniu przenoszę do mieszkania i wtedy już wypuszcza pąki kwiatowe.
potrzebuje porady
krysti_@bydgoszczo2.pl 17-2-2006
mam białego oleandra ok 2,5m od pewnego czasu na liściach na spodzie i na styku łodygi z lisciem pojawiły się małe, białe skupiska czegoś co po dotknieciu tak jakby trochę sie kleiło przy starszych skupiskach widać jakby makutkie, beżowe, nieruchome robaki nie wiwm co ztym zrobic jak pomóc roślinie. Bedę wdzieczna za pomoc.
oleander - ratunku
mysia 27-4-2006
przelałam oleandra - zwiesił liście i stały się miękkie - co robić??
ratuj
Aga JG 4-5-2006
spróbuj tak: przesadź go w nową ziemię a dodatkowo odcięłabym szczepkę (tak asekuracyjnie ;)), podejrzewam jednak ze to raczej nie przelanie tylko choroba. Oleander bowiem lubi mieć "mokre nogi", mojego oleandra podlewam obficie (kiedy czas mu już na balkon). POWODZENIA
Jak przyciąc znacznie i fachowo oleandra!
Aneta 15-5-2006
Mój oleander ma 2m wysokości Na zimę wnoszę go do (małego)mieszkania Na jesień muszę go ZNACZNIE przyciąc.Jest za duży.Jak to zrobic fachowo?
przycinanie oleandra
Agnieszka 18-12-2006
Mam piękne okazy kilkulenich oleandrów. Rok temu postanowiłam je "odmłodzić". Przycięłam wszystkie pędy na wysokości ok. 40 cm, zostawiając po kilka zdrowych liści. Przez lato oleandry pięknie się rozkrzewiły i mialy o wiele więcej kwiatów niż wcześniej. Z moich doswiadzeń wynika, iż te rośliny najlepiej czują się na słonecznym zadaszonym (kwiat nie lubią deszczu) stanowisku.
oleander umiera
AgnieszkaG 3-1-2007
Liście mojego kilkuletniego oleandra zaczynają obumierac i brązowieć,nie zwijają się ani nie opadają.Poza tym jego młode pędy stają się zupelnie czrne i suche!nie wiem co to może być,a boję się by nie zarazić pozostalych 3 krzewów.Chciałabym go odratować,bo to najpięknijszy okaz.Jeżeli komuś przychodzi do głowy jaka może to być choroba i co mogę zrobić-bardzo proszę o pomoc.
robaki na oleandrze
slawomir.gorzow@wp.pl 7-2-2007
mam różowego oleandra ok 2,5m od pewnego czasu na liściach na spodzie i na styku łodygi z lisciem pojawiły się małe, białe skupiska czegoś co po dotknieciu tak jakby trochę sie kleiło przy starszych skupiskach widać jakby malutkie, beżowe, nieruchome robaki nie wiem co ztym zrobic jak pomóc roślinie. Bedę wdzieczna za pomoc.
robaki na oleandrze
Rambo 1-5-2007
Najprawdopodobniej są to tarczniki. Najlepiej opryskać actelitem lub podobnym na tarczniki i miseczniki. Najlepszy oprysk w czerwcu kiedy wychodzą ale wczesną wiosną też nie zaszkodzi. Przy małej ilości można zdrapać i posmarować denaturatem.
dlaczego nie kwitnie?
ewa 2-6-2007
mam oleandra od 2 lat.nie zakwitł ani razu.jaka jest przyczyna?
Zawziął się i nie kwitnie
Doris 2-6-2007
Mój oleander niestety nie kwitnie. A mże jeszce za wcześnie? Kiedy powinien? W nternecie nie mogę znaleźć żadnej informacji na ten temat. Pomóżcie proszę. Kwiat przezimował jak należy, podlewany jest obficie i nic. A taki piękny z niego krzaczuś. Może jeszcze mnie ucieszy?
oleander
papirus 3-6-2007
Oleander jeszcze nie kwitnie, ale już ma pąki. Lubi dużo słońca. Kwitnie na ubiegłorocznych gałązkach, jeśli był przycinany pózną jesienią to może nie zakwitnąć.
gdzie kupić?
agnieszka 14-6-2007
mam pytanie, gdzie można kupić nasiona lub sadzonkę oleandra?
ratunku!
paulina 16-6-2007
Coś się dzieje z moim oleandrem, pomóżcie! Mam go dopiero od kilku tygodni, stoi na słonecznym balkonie, podlewam często - chyba zgodnie z zaleceniami. Dziś zauważyłam, że szczytowe młode listki jednej z gałązek są jakieś pogięte, ten główny nerw liści pod spodem się wybrzuszył (i jakby miał cos czarnego w sobie). Na dużych liściach pojawiły się czarne brodawki(wokół nich liście zżółkły). To chyba nie robak, więc co? Jak uratować roślinę? Będę bardzo wdzięczna za pomoc.
jak i kiedy rozmnaża się oleander ?
Marysia 15-8-2007
Moja znajoma ma biały i różowy oleander, chciałabym pobrać pęd .Jak i kiedy zrobić to dobrze?
do Marysi
Aga JG 24-8-2007
Zrób to teraz, jak znajoma pozwala:) Moje szczepki własnie wypusciły korzonki. Kilka wczesniejszych prób sie nie udało. Trzeba odciąć spore kawałki 20-25 cm - zdrewniałe. Powodzenia
nie kwitnie
barbara 30-8-2007
Kochani, pomozcie mam bardzo ladny krzaczek ,ale nie kwitnie , puszcza paczki i zaraz obsychaja i opadaja. Pomocy !!!!
oleanderek
agata 30-11-2007
cojest grae mój młody okaz oleandra, który świetnie przezył gorące lato na balkonie i przepięknie kwitł, teraz umiera na chłodnej klatce mojego bloku. To znaczy gubi liście, niedługo zostanie całkiem łysy!!!! Co poradzić ?|?
moj zakwit teraz
ela 1-12-2007
z balkonu wstawilam do mieszkania i zakwitl jest caly w kwiatach mam go 1,5 roku teras ma wiecej kwiatow niz latem
opadajace liscie oleandra
ninka 22-2-2008
Mój oleander gubi liscie niewiem jaka moze byc przyczyna. prosze o rade
poszukiwacz
ela 23-3-2008
poszukuję sadzonkę Oleandra o żółtych kwiatach,posiadam bialy i różowy gdzie zdobyć żółty
kolekcja
wdowiak49@liblin.pl 23-3-2008
gdzie zdobyć sadzonkę żółtego oleandra, pomóżcie!!!!!!
oleander_gdzie kupic
Karolina 26-4-2008
ja dziś kupiłam dwa krzewy: różowy i zółty :) mam nadz ze mnie ucieszą mam pytanie, wiecie jak jest z nimi, gdybym wsadziła je do ziemi?? dadza rade przez zime?? pzdr
najlepiej na choroby grzybowe dokonać oprysku prep
wojtek 17-5-2008
to środki na mączniaki, alternarioze, plamistość i szarą pleśń.
bardzo przydatne porady
bronek 29-7-2008
ja mam pełnego różowego bardzo obficie kwitnie lecz kwiaty zaczynają po 2 dniach robić się ciemne i kleiste,poradcie co robić / ratunku/
Pomocy!!!
h_jarzab@O2.pl 24-9-2008
Mój oleander całe lato stał na balkonie i pięknie kwitł. Teraz, po wstawieniu do mieszkania gubi liście. Co robić?
oleander a dzieci
Aleksandra 19-4-2009
Mam córeczkę w wieku przedszkolnym która wszystkiego chce próbować, chciałabym wstawić do domu oleander, ale boje się, żeby się nie zatruła, czy ktoś ma pomysł jak i gdzie ustawić kwiat, żeby córka się do niego nie dobrała? Druga kwestia to objawy zatrucia, w razie gdyby doszło do bliskiego kontaktu kwiatu z dzieckiem, albo w ogóle z człowiekiem to jak reagować? Jakie mogą być objawy zatrucia? Czy cały kwiat jest trujący czy tylko jakaś jego część? Czy zatrucie nim może być śmiertelne?
oleander
ela 7-5-2009
Będąc w zeszłym roku w Grecji zamażyłam mieć oleandra przywiozłam do Polski chyba z 10 odnóżek i nic , moze powinnam w ukorzeniacz i dopiero do ziemi. Ja trzymałam w wodzie.
Pytanie
mira 18-5-2009
Jak Mozna szczepić oleandra jak to zrobić zeby się przyją.
Nowe sadzonki.
papirus3 5-7-2009
Uciąć gałązki bez pąków na szczycie i posadzić do doniczki. Można to robić już teraz.
Oleandry -dlaczego nikt nie chce udzielić porad..d
halina 27-9-2009
hoduje oleandry od 10 lat mam z nimi duzo problemów, zwijające sie mlode listki -podobno to niewidzialne przędziorki, walczylam opryskami co 7 dni.Liście bez polysku to drugi problem. Trudniej się ukorzeniają w 2 poł. roku.W tym roku czernieją nierozwinięte pąki i opadają też male pąki, poza tym pąki się skręcają i nie rozwijają. Wszystkie sama ukorzeniałam.Myślę, że Trzeba się skontaktować z SGGW katedrą roślin. Pewnie są to wirusy. Trudniej się ukorzeniają w 2 poł. roku
re choroby
Marek 21-10-2009
przejdz na forum [url=http://www.forum.oleandry.pl/index.php[/url] i tam pytaj o choroby , lub poszukaj w już istniejących watkach
porada
jk 19-9-2011
- liście żółkną – brak wody - rozmnażanie-górne młode pędy przyciąć i wsadzić do gliny lub torfu, można teraz lub przez cały rok

Oleanderred. Miłka Stępień

Nazwa
Oleander
Nerium oleander
Rodzina
Apocynaceae
Rozmiary
do 1,5 lub 2 metrów wysokości w hodowli
Stanowisko
słoneczne, gorące i wilgotne
Oleander
[1]   [2]
Ciekawe cechy
Może przetrwać niewielkie wiosenne przymrozki do - 5 st, dlatego dość wcześnie można go wystawiać na tarasy, gdzie odpowiada mu miejsce słoneczne jak się tylko da i "nogi w wodzie". Miejsce zimowego spoczynku musi być chłone. Pąki kwiatowe które nie rozkwitły, otworzą się na drugi rok.
Pokaż komentarze[36]   Dodaj komentarz