Google
 

Wasze komentarze [ 8 ]


zimowanie
agata 18-6-2004
Dodam jeszcze od siebie, że jeśli laur nie przejdzie zimą spoczynku w niższej temperaturze niż pokojowa, będzie marniał w oczach.
Do Agaty
maciejka 22-3-2005
Niekoniecznie, mój laur świetnie zimuje w kuchni na parapecie (pólnocne okno). Latem wystawiam go na parapet zewnętrzny - świetnie się tam czuje i ładnie przyrasta. Oczywiście, przez cały rok obskubuję mu starsze liście - konsumpcyjnie :))), a na wiosnę przycinam, wtedy się rozkrzewia.
no ciekawe ;o)
gosia 24-8-2005
Kupiłam wczoraj lauruska i jestem strasznie ciekawa czy będzie rósł w moim mieszkaniu. Proszę poradźćie mi kiedy należy go wstawić z dworu do mieszkania . Czy jeszcze przed przymrozkami ??
Laur
Anka 7-4-2006
swoje drzewko lauroew wyhodowałam z nasionka przywiezionego z wycieczki w Turcji. W zimie jest na chłodnym oknie 13 st, prawie nie podlewane, w lecie podlewam obficie,stoi na południowym oknie. Jest ciemnozielone i zdrowe. Czy sie da z niego zrobić bonzai?
awokado
t.p 12-4-2006
jestem pod wrażeniem
laur
grrenata 15-3-2007
Czy ktoś zna może adres sklepu internetowego gdzie można kupić laur
pytanie o uprawę
marek.k. 10-4-2007
Witam pasjonatów tej roślinki. Chcę zapytać czy ma ktoś praktyczne porady jak praktycznie, bezstresowo dla roślinki ją przycinać ( kiedy ?) i co dla mnie ważne - kwasowość ziemi i czym ją nawazić. Pozdrawiam.
Jak zdobyć laur (nieolimpijski)
alisaan13 1-3-2008
Właśnie nabyłąm korzystnie w drodze kupna laur szlachetny w Leroiu-Merlinie, za całe PLN 7,90. Wyglądało na to, że laurami obrodziło. Czy ktoś wie, jaką glebę mój laur preferuje? Poprzerastane korzenie wskazują, że potrzebuje szybkiego przesaczenia...

Laur szlachetny, Wawrzyn


Nazwa
Laur szlachetny, Wawrzyn
Laurus nobilis
Rodzina
Lauraceae
Rozmiary
krzew średniej wielkości
Stanowisko
widne lub słoneczne
Laur szlachetny, Wawrzyn
Ciekawe cechy
do rodziny Wawrzynowatych należy także Awokado, Cynamonowiec oraz Drzewo kamforowe. Liście laurowe to cenna przyprawa.
Pokaż komentarze[8]   Dodaj komentarz