Google
 

Wasze komentarze [ 9 ]


grubosz nie rosnie
fredek 18-1-2006
co zrobic jesli grubosz nie rosnie albo rosnie wolno
bu
ASiczka 23-2-2006
dlaczego mój grubosz ostatnio za bardzo się rozrasta, a liście stają się za małe i za chude?
Kaktus
Ogrodnik brzywiaż 27-2-2006
Mam taką roślinke w domu ja w sumie ma 100 kaktusów
grubosz
hej 111 5-3-2006
mam grubosza i czasami uszczypuję jemu wierzchołki np. dwa razy w roku , to zależy jak szybko rośnie. Teraz jest piękny duży ,rozłożysty.Spróbuj.A poza tym stoi na parapecie od strony zachodniej.
marnieje w oczach
Karola 30-7-2006
robię wszystko jak trzeba a mimo to od dołu żółkną liście i opadają
opadanie liści
Karola 22-8-2006
Do Karoli.Czytałam, że liście opadają od dołu jeśli za dużo się podlewa.One nie lubią przestoju wody w doniczce.Dobrze jest też nawieźć nawozem do kaktusów, zawierającym dużą ilość wapna.Pozdrawiam.PS.Moj rośnie jak wariat:)
zamrożony gruboszek
zamrażacielka 25-1-2007
ratunku, zapomniałam o moim gruboszku został na balkonie w zamian za choinkę no i spadł na niego śnieg. Jest w dramatycznym stanie, martwię się że są to jego ostatnie chwile. czy ktoś z was ma doświadczenie z przemrożoną rosliną???????
grubosz - podwiędnięty
monika 7-3-2007
Witam wszystkich. Posiadam w swojej kolekcji grubosza - takie tradycyjne drzewko szczęścia. Ale kwiatek w ogóle mi nie rośnie, po prostu stoi w miejscu. Do tego ostatnio jego liście sprawiają wrażenie jakby uchodziły z nich siły witalne, są podwiędnięte ale nie opadają. Podlewam go raz w tygodniu naprawde małą ilością wody. Stoi na oknie od strony wschodniej. Pomóźcie mi proszę bo nie wiem już co mam robić. pozdrawiam
grubosz
Kaśka 19-3-2007
podlewaj tak by miał wilgotno, bo chyba ci usycha. Teraz na wiosnę przesadź do świeżej ziemi ogrodowej. Zobacz jak się mają korzenie. Moze ma szkodniki a może wcześniej podgnił. Stare usuń i czekaj. Będzie dobrze.

Grubosz


Nazwa
Grubosz
Crassula
Rodzina
Crassulariaceae
Rozmiary
do 0,7 m wysokości
Stanowisko
słoneczne
Grubosz
Ciekawe cechy
rośnie na obrzeżach piaszczystych stepów, pustyń i półpustyń.
Pokaż komentarze[9]   Dodaj komentarz