Google
 

Wasze komentarze [ 13 ]


Sanseweria gwinejska (wężownica)
pszubart 8-5-2005
Roślina ta jest nazywana "język teściowej".
kwitnięcie?!
Bartek 7-6-2005
podobno ta roślina kwitnie.Słyszałem że na okres zimowy należy ją schować do bardzo ciemnego i chłodnego miejsca, wtedy po wystawieniu w okresie wiosennym zakwita. czy prawda??Jeżeli nie to jak to jest? proszę o rady na adres: manifik1@wp.pl
kwitnienie-sanseweria
zibi 5-11-2005
Dwa kwiaty kwitą obecnie. Na długiej łodwdze umieszczone są promieniście drobne kwiaty pokrytre lepką cieczą. Nie przenosiłem kwiatów do cimnego pomieszczenia a rozwijają się dość dobrze wypuszczając szereg nowych liści.
jak się nazywa?
02wodniczka@gazeta.pl 9-12-2005
jak się nazywa roślina podobna identycznie jak sansevieria tylko w miniaturze. Posiadam taką w domu już od 10 lat. Nie kwitnie, a jest poprostu zielona.obsadziłam ją również dookoła dużej sanseverii i każdy przypuszcza że to malutkie roslinki :))) Czy pielegnuje się ją tak samo jak sansevierię? Za odpowiedź z góry dziękuję.
mała sansevieria
chimera 15-3-2006
jest kilka niskich odmian sansewierii o krótkich liściach, np sansevieria hahnii albo moonshine albo robusta (u mnie w tej chwili młoda hanhii ma liście długości 10-15 cm)
wygląd
mario 21-4-2006
sansewieria jest świetną rośliną, która ma coś w sobie. Wyglada bardzo ciekawie i ma małe wumagania. Posiadam sansewierie wysoką o całkiem zielonych lisciach i z żółtymi lisćmi
grzyby w doniczce z sansevieria
Lidia 29-6-2006
Mam ta przyjemna i ladnie wygladajaca roslinke ale od miesiaca w jej doniczce pojawiaja sie zolte grzyby ktore po jakims czasie otwieraja sie i wysypuja szary proszek. Wyrywam je ale pojawiaja sie znowu. Jezeli ktos wie jak mozna temu zaradzic bardzo prosze o porade.
niska sansevieria
biolog 4-12-2006
Niskim, ale rzadko spotykanym gatunkiem jest też Sansevieria parva. Ma wąskie liście do ok. 20 cm. długości. Nie znosi nadmiaru wody w doniczce, łatwo wówczas gnije.
My w szkole mamy Sansevierię parvę
Tusia 18-4-2007
U nas w klasie jest Sansevieria parva. Bardzo fajna roślinka:D
grzyby w doniczce
Tomek 21-4-2007
aJa bym takie purchawki zakceptował, cieszył bym się z tak wyjątkowego okazu. Nie likwidował bym tych =grzybów, a jeśli już tak przeszkadzają, to proszę przesadzić. Pozdrawiam gorąco.
sanseviera
erol 26-5-2007
u mnie tez kwitnie ma 2 pedy kwiatowe
a mi właśnie zakwitła!!!
dżimi 27-6-2007
mam sanswerię w domu już 10 lat, ale dopiero teraz wypuściła kwiatostan!!! nie stosowałem żadnej szczególnej pielęgnacji (prawdę mówiąc była przezemnie traktowana jak roślina-konieczne zło na parapecie), a ona mi się tak odwdzięczyła!!! jestem bardzo szczęśliwy!!!
dobra do sypialni
karita 29-10-2007
Słyszałam, że ta roślina jest jedną z niewielu, które mogą stać w sypialni i dobrze wpływają na człowieka i sen. Podobnie jak skrzydłokwiat i paproć wytwarza dużo wilgoci, dzięki czemu lepiej się spi. Szukam własnie jakiejś rożlinki do sypialni i chyba sobie kupię taką sansevierię :) Jeśli ktoś wie co jeszcze może stać w sypialni i wpływać kojąco to bardzo proszę o podpowiedź. Pozdrawiam! :)

Sansewieria gwinejskared. Patrycja Zdeb

Nazwa
Sansewieria gwinejska
Sansevieria
Rodzina
Agavaceae
Rozmiary
1 m wys.
Stanowisko
widne
Sansewieria gwinejska
Ciekawe cechy
Jest rośliną polecaną dla zapominalskich- lubi przesuszone podłoże i powietrze przez co ma bardzo małe wymagania.
Pokaż komentarze[13]   Dodaj komentarz