Google
 

Wasze komentarze [ 10 ]


help!
zaneta 14-9-2004
moj klonik jest b.wysoki,wyciagniety.nie rozrasta sie "na boki".co zrobic?czy ktos wie?czy moge go mocno przyciac?o ile?
przycinanie
iwa 1-12-2004
możesz przycinać bardzo krótko, moje okazy rozrosły się po przycięciu. Poza tym to dobry sposób na odmładzanie prawie każdej innej rośliny pokojowej.
klonik
maciejka 14-3-2005
Lubi światło (latem wystawiam go na południowy balkon - jest wtedy zwarty i liśćie ma wyraziście przebarwione: biało-zielone łaty). Przycinać można nawet radykalnie: 2,5 m drzewko "ciachnęłam" sekatorem rok temu na wysokości ok. 30 cm - znowu (bo jest to żarłoczna i szybko rosnąca roślina) ma 2 m !!!! Młode jeszcze giętkie pędy splatałam w warkocz - pień jest przez to stabilniejszy i dekoracyjny.
klonik
ela 3-3-2006
kiedy przesadzić klonik i w jaką doniczkę
Ania
anka 19-4-2006
Witam, od dłuższego czasu poszukuję klonika, czy ktoś orientuje się gdzie go można kupić albo zechciałby mi przesłcć gałązkę do ukorzenienia ...dzięki
klonik
bartoslaw 7-2-2007
jak go trzeba nawozic bo nieumiem chodowac mojego klonika
klonik
jolcia 15-8-2007
co zrobic jak przestaje kwitnac .mam dwa egzemplaze jeden kwitnie jak oszalaly a drugi wcale
ABUTILON
amaria 2-3-2008
amariaz@.tlen.pl Na klonik przypadkiem natrafiłam na targu,po kilkuletnich poszukiwaniach.ostatnio chodowałam go kilka lat temu.w czasie przeprowadzki zmarzł.teraz mam inną odmianę.ma bardzo rozwarte kwiaty i utrzymuje je rozkwitnięte bardzo długo.
abutilon
renia 5-4-2008
mój kwiat gubi liście dlaczego tak sie dzieje?
kupno
donna 31-1-2011
Gdzie moge kupic nasiona zaslaz mieszancowy?

Zaślaz mieszańcowyred. Patrycja Zdeb

Nazwa
Zaślaz mieszańcowy
Abutilon x hybridum
Rodzina
Malvaceae
Rozmiary
Krzew lub niewielkie drzewko
Stanowisko
widne
Zaślaz mieszańcowy
Ciekawe cechy
Kwiaty od bieli, poprzez krem, żółć, róż, pomarańcz aż do ciemnej czerwieni. Roślina ta pospolicie nazywana klonikiem obficie kwitnie i nie ma wiekszych wymagań, ciekawie wygląda latem na balkonach i tarasach uformowana w kształcie drzewek.
Pokaż komentarze[10]   Dodaj komentarz