Google
 

Wasze komentarze [ 10 ]


nikotynowiec
xxx 20-7-2005
nikotynowiec nie znosi dymu papierosowego, natychmiast zrzuca liscie!!!!
Opadanie liści
Enrico-Pablo 8-1-2006
Wczoraj zakupiony, dziś zaczął zrzucać liście. Około 2-3 liście na godzinę. Cztżby faktycznie szkodził mu dym z papierosów? To dlaczego nazywa sie nikotynowiec? ;-)
Gubi liście
Beata S. 9-1-2006
Najpewniej została owa radermahera przechłodzona podczas transportowania do domu (mróz!!!) i dlatego traci liście. Pozostaje przeczekać, ewentualnie odciąć marniejące końcówki pędów, gdyby takie były, nie ma obawy, wypuści nowe, jeśłi będzie miała światło. A nikotynowiec to nazwa popularna, raczej nie ma prawdziwych badań potwierdzających że wchłania dym z papierosów...
rozmnażanie i przycinanie
Katarzyna 20-4-2006
Moja rademachera została zatakowana przez mączliki.Wyglada marnie i w dodatku zgubiła liscie( na szczescie nie wszystkie !).Czy mogę ja przyciąć? A ewentualnie jakoś rozmnożyć?(łodyżka do ziemi czy do wody?) Proszę o radę, bo szkoda mi tej pięknej, 3-letniej rośliny. Pozdrawiam wiosennie miłosników kwiatów!
Pielęgnacja nikotynowca:)
Kicunia:) 1-5-2006
Witam! To jedyne miejsce gdzie mozna sie dowiedzieć kilku informacji o rademacherze. Po kilkudniowym szukaniu informacji na temat nikotynowca znalazłam na niemieckiej stronce poszerzone informacje o pielęgnacji tej ślicznej i delikatnej roślinki. Stanowisko jasne, półcienne, ciepłe 18 - 24 stopni, nie stawać w pełnym słońcu. Unikać suchego i ciepłego powietrza, nie stawiać w pobliżu grzejnika. Utrzymywać równomierną wilgoć. Nawozić umiarkowanym nawozem raz w miesiącu. Osobiście zalecam Biohumus. Zimą zredukować ilość wody. Odżywianie tabletkami wilgociowymi nie wskazane. Unikać chłodu i przeciągów. Roślinka kilkuletnia, niezimotrwała. Pomimo swojej nazwy, nie toleruje dymu papierosowego - zrzuca liście. Pozdrawiam Kicunia:)
Zgubi liście.....
Iwona 21-7-2006
Kupiłam sobie to cudo i pani w kwiaciarni powiedziała mi jeszcze jedną rewelację.Podobno nie znosi owoców. Jeśli nikotynowiec będzie stał obok nich zgubi wszystkie liście.
co z tymi liśćmi?
oxy 16-12-2007
nic już nie rozumiem, u mnie się nie pali a liście opadają...a była taka piękna, teraz jest przerzedzona. Jak ją uratować? pozwolić, żeby je zgubiła i wypuści nowe?
;]
f3tt@onet.eu 9-1-2008
ja tam nie wiem ... kupilem i zrzuca mi liscie tez ... fakt , wiozlem przez mroz - ale ulamki sekund - samochodem rozgrzanym .... dziwny jest ten kwiat ...
Jest super:)
Angelika 16-9-2008
A u mnie nie gubi liści, świetnie się trzyma, mimo iż w domu się pali. Poza tym jest śliczna! Pozdrawiam
liście
Łukasz 26-2-2010
u mnie też zaczyna strasznie gubic liście nie mam pojęcia co się z nim dzieje w domu nikt nie pali a liście opadają i teraz jest strasznie goła................

Nikotynowiecred. Patrycja Zdeb

Nazwa
Nikotynowiec
Rademachera
Rodzina
Bignoniaceae
Rozmiary
70- 170 cm wys.
Stanowisko
widne
Nikotynowiec
Ciekawe cechy
Nikotynowiec pochłania szkodliwe substancje dymu papierosowego (nie sam dym!) rozkładając je w swoim organizmie na składniki odżywcze.
Pokaż komentarze[10]   Dodaj komentarz