Google
 

Wasze komentarze [ 6 ]


Poszukuję 2 drzewek oliwnych, wysokopiennych
camyk 7-4-2004
Jak w temacie. tel: 0 502 175 125
pomocy!!
Młoda 10-12-2004
mojej ukochanej oliwce opadły prawie wszystkie liście, pozostały tylko te na tegorocznych pędach. wspomne tylko że jest ona uprawiana w formie bonsai. Czy ktos wie jak ją odratować????
opadajace liscie oliwki
Marek 1-3-2005
Tez mialem problem bo oliwce opadaly liscie. To chyba problem krotkiego dnia i malego naslonecznienia. Teraz dzien sie wydluza i w tych samych warunkach wilgotnosci liscie przestaja opadac i zaczynaja rosnac nowe. Zamierzam na wiosne przyciac troche ogolocone pedy. Moi szwagrostwo maja oliwke, z ktorej po przywiezieniu z Wloch latem opadly wszystkie liscie. Postanowili poczekac do wiosny. I sie doczekali. Wazne jest chyba, zeby wilgotnosc powietrza byla mozliwie duza. Cierpliwosci.
oliwka
maciejka 14-3-2005
Moja oliwka zaliczyła już drugą zimę. Stoi zimą na południowym parapecie (nie nad kaloryferem). Zrzuca liście. Podlewam ją umiarkowanie. Przycięłam jej gałązki i już "odbija". Po ostatnich przymrozkach wystawiam ją na balkon - świetnie się rozrasta.
oliwka
asia 4-11-2005
czjaj mam wychodować oliwje domowym sposobem.czy moge np.zasiać nasionko z oliwki?
u mnie nie zrzuca liści
agathos 21-4-2008
U mnie oliwki zimują na parapecie w najzimniejszym pokoju, czasem narażone na powiewy zimnego powietrza zimą, gdy otwieramy balkon. Mimo to nie zrzuca liści, nie ginie, choć też nie rośnie w zastraszającym tempie. Nie zauważyłam, by dobrze reagowała na przycinanie. Raczej słabo się rozkrzewia. Muszę się pilnować z podlewaniem, bo czasem zapominam. Znosi wapniową wodę.

Oliwka europejskared. Patrycja Zdeb

Nazwa
Oliwka europejska
Olea europea
Rodzina
Oleaceae
Rozmiary
drzewo do 12 m wysokości
Stanowisko
słoneczne, widne
Oliwka europejska
[1]   [2]   [3]   [4]
Ciekawe cechy
długowieczne drzewo, żyjące do 800 lat. W chrześcijaństwie jest to drzewo-symbol. Gałązka oliwna jest synonimem pokoju. Drzewo uprawiane dla owoców-pestkowców, z krórych wytłacza się oliwę. Zdjęcia 3 i 4 wykonano latem 2004 r. w Nikickim Ogrodzie Botaniczym na Krymie.
Pokaż komentarze[6]   Dodaj komentarz