Google
 

Wasze komentarze [ 4 ]


Key Lime Pie
koziele@neostrada.pl 3-6-2006
Heuchera hybrid Key Lime Pie- dostałam. Na jakie stanowisko posadzić i jak pielegnować? Przepraszam,moze nie jestem na właściwej stronie,ale nigdzie nie znalazłam potrzebnej mi informacji.
żurawka
Mun 3-6-2006
Odmiany żurawki o jasnych liściach wymagają raczej stanowisk słonecznych, choć mogą rosnąć także w półcieniu. Moją żurawkę zaniedbałem, zarosły ją chwasty i nie urosła. Więc raczej ją trzeba wyeksponować. Stanowisko zabezpieczyć jakimiś kamykami, żeby chwasty nie rosły. I ważne jest nawożenie.
Żurawka
Irena 25-6-2006
Moja żurawka jest cudnej urody,ma tyle różowych na bardzo wysokich łodyżkach kwiatów,że to nieprawdopodobne. stanowisko ma raczej kiepskie,dosyć suche i piaskowe. ALE.....już jesienią postaram sie ją wyeksponować bo jest tego warta,naprawdę jest przepiękna.
żurawka
Ogrodniczka 32 12-7-2006
Ostatnio zdobyłam żółta żurawkę i posadziłam ją na słońcu.Z kolei żurawki o brązowych i bordo liściach lubią pół cień.Lubią też być podlewane.

Żurawka



red. Miłka Stępień

Nazwa
Żurawka
Heuchera
Rodzina
Heuchera
Rozmiary
kępy liści do 15 cm, kwiaty 80 cm
Stanowisko
słoneczne lub półcieniste
Żurawka
[1]   [2]   [3]
Ciekawe cechy
Długo kwitnąca roślina i odporna na susze, o niezwykle wdzięcznym wyglądzie, nadaje się na kwiat cięty. Po okwitnięciu wydaje dużo czarnych nasionek, lecz rozmnażanie najlepsze jest przez podział dobrze rozrastajacych się kęp.
Pokaż komentarze[4]   Dodaj komentarz