Google
 

Wasze komentarze [ 4 ]


Key Lime Pie
koziele@neostrada.pl 3-6-2006
Heuchera hybrid Key Lime Pie- dostałam. Na jakie stanowisko posadzić i jak pielegnować? Przepraszam,moze nie jestem na właściwej stronie,ale nigdzie nie znalazłam potrzebnej mi informacji.
żurawka
Mun 3-6-2006
Odmiany żurawki o jasnych liściach wymagają raczej stanowisk słonecznych, choć mogą rosnąć także w półcieniu. Moją żurawkę zaniedbałem, zarosły ją chwasty i nie urosła. Więc raczej ją trzeba wyeksponować. Stanowisko zabezpieczyć jakimiś kamykami, żeby chwasty nie rosły. I ważne jest nawożenie.
Żurawka
Irena 25-6-2006
Moja żurawka jest cudnej urody,ma tyle różowych na bardzo wysokich łodyżkach kwiatów,że to nieprawdopodobne. stanowisko ma raczej kiepskie,dosyć suche i piaskowe. ALE.....już jesienią postaram sie ją wyeksponować bo jest tego warta,naprawdę jest przepiękna.
żurawka
Ogrodniczka 32 12-7-2006
Ostatnio zdobyłam żółta żurawkę i posadziłam ją na słońcu.Z kolei żurawki o brązowych i bordo liściach lubią pół cień.Lubią też być podlewane.

Żurawkared. Miłka Stępień

Nazwa
Żurawka
Heuchera
Rodzina
Heuchera
Rozmiary
kępy liści do 15 cm, kwiaty 80 cm
Stanowisko
słoneczne lub półcieniste
Żurawka
[1]   [2]   [3]
Ciekawe cechy
Długo kwitnąca roślina i odporna na susze, o niezwykle wdzięcznym wyglądzie, nadaje się na kwiat cięty. Po okwitnięciu wydaje dużo czarnych nasionek, lecz rozmnażanie najlepsze jest przez podział dobrze rozrastajacych się kęp.
Pokaż komentarze[4]   Dodaj komentarz