Google
 

Wasze komentarze [ 4 ]


choroba
Eliza 18-6-2006
na liściu pojawiły się suche brązowe plamy - co jej jest? (dodam, że tylko na jednym liściu)Proszę o pomoc?
Spadające liście
Kolekcjoner 9-12-2006
Mam podobny problem jak poprzedni internauta. Z kwiatka spadają liście, z których część rzeczywiście jest brązowa i sucha natomiast są i takie które wyglądają na zdrowe, gdyż są zupełnie zielone. Czy może ktoś napisać jak można im pomóc?
:|
andrzej 13-3-2007
"Przy zbyt suchym powietrzu mogą wystąpić wełnowce i tarczniki. Przesuszenie ziemi powoduje brązowienie i opadanie liści." Trzeba nauczyć się czytać...
plamy na afelandrze
Hedera 21-4-2007
Nie tylko suche powietrze szkodzi afelandrze, ale także nadmiar słońca. Ostre słońce wypala liście i powoduje występowanie brązowych plam. Dlatego też należy postawić ją w miejscu jasnym, ale nie bezpośrednio nasłonecznionym. I koniecznie trzeba ją codziennie spryskiwać, bo inaczej uschnie. Doniczkę z rośliną warto też postawić na kamykach zanurzonych w wodzie, przy czym doniczka nie powinna dotykać wody.

Afelandra czworokątna



red. Iwona Wójcik

Nazwa
Afelandra czworokątna
Aphelandra squarrosa
Rodzina
-
Rozmiary
50 cm
Stanowisko
widne
Afelandra czworokątna
Ciekawe cechy
Najpiękniejszą częścia rośliny są liście.Wspaniale połyskliwe,głęboko osadzone, o żyłkach w kolorze kości słoniowej. To właśnie dzięki nim roślina jest niezwykle dekoracyjna, nawet jeżeli nie kwitnie. Wnaszych warunkach Afelandra kwitnie zazwyczaj pomiędzy kwietniem a sierpniem, nieprzerwanie przez 3 - 8 tygodni. Stanowiski możliwie jasne i ciepłe. Zarówno światło jak i ciepło są niezbędne do kwitnienia. W zimie wystarczy 12-15 stopni i dużo światła. Podlewanie od początku okresu intensywnego wzrostu obfite - miękką wodą, lubi częste zraszanie. Kiedy przekwitnie należy jej się 2 miesięczny odpoczynek w temp. 10- 25 stopni i skromniejsze podlewanie. Nawożenie w lecie co tydzień. Rozmnażanie z zadzonek wierzxhokowych ukorzenianych w ciepłej mnożarce. Przy zbyt suchym powietrzu mogą wystąpić wełnowce i tarczniki. Przesuszenie ziemi powoduje brązowienie i opadanie liści.
Pokaż komentarze[4]   Dodaj komentarz