Google
 

Wasze komentarze [ 4 ]


Aglaonema kwitnąca
Bożenka 10-6-2007
Mam ten kwiat już ok.czterech lat, zimą znalazłam jego nazwę,a na wiosnę zauważyłam, że będzie miał kwiaty i to odrazu trzy. Niestety jeden dostał rdzawych plam i nie rozkwitł.
aglonema
;] 16-7-2007
u mnie wlasni zakwitla
odróżnianie
Waleria 22-3-2008
Jak odróżnić ją od diffenbachii?
zolknace liscie
ewelina 15-11-2008
kupilam piekna aglaoneme. przesadzilam, staralam sie zapewnic wysoka wilgotnosc powietrza i niestety caly czas zolkna jej liscie/zarowno jak podlewalam jak i ograniczylam podlewanie/. prosze o rade co robic zeby kwiatek nie tracil lisci.

Aglaonema zmiennared. Iwona Wójcik

Nazwa
Aglaonema zmienna
Aglaonema commutatum
Rodzina
-
Rozmiary
75 cm
Stanowisko
widne
Aglaonema zmienna
Ciekawe cechy
Podobnie jak pokrewna jej Difenbachia, Aglaonema doskonale nadaje się do uprawy hydroponicznej. W swojej ojczyżnie dorasta do 2 m i jest nieco skromniej ubarwiona. W baszych warunkach tworzy półmetrowej wysokości pnie i przy odrobinie szczęścia zakwita. Jej kwiaty przypominają kwiaty Kalli. Stanowisko jasne ale nie nasłonecznione. W zbyt ciemnym miejscu liście traca kolor. Podlewanie: Rośliny uprawiane w ziemi od marca do sierpnia podlewać obficie miękka wodą o temp. pokojowej. Często zraszać. Nawożenie co tydzień nawozem bez wapnia. Rozmnażanie z sadzonek ukorzenianych w wodzie. Liście i owoce rośliny zawierają substancję drażniącą śluzówkę.
Pokaż komentarze[4]   Dodaj komentarz