Google
 

Wasze komentarze [ 12 ]


Jak sprawic by zakwitla?
MK 4-3-2005
Witam, moze ktos zna odpowiedz na dreczace mnie od 2 lat pytanie: jak sprawic by Zantadeschia oprocz pieknych lisci rowniez zakwitla w domu. Bede wdzieczna za rady.
odp.
aga 18-3-2005
Wydaje mi się, że aby kwiat ponownie zakwitł, należy zapewnić mu czas spoczynku potrzebny do zawiązania pąków czyli od października do grudnia około 10 stopni, i późniejsze słabe podlewanie Powodzenia
pielęgnacja
mwk 55 29-7-2005
kupiłam dwie doniczki tej pięknej rośliny.Obie stoją na wschodnim oknie. Jedna ma się dobrze a w drugiej doniczce był mech i zaczęły jej żółknąć liście, po 2 tygodniach musiałam wszystkie obciąć.Co mam teraz zrobić? Jest niewiele informacji o oielęgnacji tej rośliny.Czy mam ję podlewać czy nie.KIedy przestać żeby zakwitła w przyszłym roku. Znalezione informacje są sprzeczne.Proszę o pomoc.
calla
Jola z Wroclawia 24-1-2006
ja na lato wysadzam calle do ogrodka i kwitnie co roku ale musi byc w lekkim cieniu .Na zime biore ja do domu i wkladam do pudelka z trocinami .Przetrzymuje ja do wiosny w piwnicy i na wiosne znowu ja wysadzam do ogrodka . Co roku kwitnie na nowo .
kwiat
nika 22-6-2006
co zrobic z kwiatem jak przekwitnie ? ściąć go czy zostawić? kielich z białego zrobił się zielony i zamkną się. Proszę o radę.
kalla
Marka 13-10-2006
Czy na zimę zasuszyc bulwę zantedeshii (kalla)?
żółkną liście
beti 27-12-2006
niedawno kupiłam kalle i zaczeły mi żółknąć liście.co mam robić,ziemia w doniczce na górze ma biały nalot.
kalia
Maja 22-5-2007
witam, po kupieniu i wstawieniu do domu, prawie natychmiast kwiat robi sie żółty, mokry i zaczyna "gnić".to samo dzieje sie z liśćmi. czy jest to normalne , czy kwiat mam juz przeznaczyc na straty ?
gnijące liście i kwiaty
Agnieszka 22-5-2007
Ja niestety też mam ten problem. Kupiłam 2 kalle różową i białą. Najpierw zaczęła gnić różowa (teraz została mi tylko po niej doniczka z cebulą) w tej chwili gniją liście drugiej kalli. Podlałam ją raz było wszystko w porządku, ziemia przeschła tak, że aż się skorupa zrobiła, więc podlałam drugi raz wydaje mi się, że wody nie było za dużo a jednak też zaczęła gnić, nie wiem co jest nie tak ????
calla
ewelina 5-6-2008
od pewnego czasu łodyga od doniczki zrobila sie brazowa czy to jakas choroba
kalle nie kwitną
zefel 18-7-2008
Miałem piękne żółte kalle które kwitły co roku na mojej działce lecz niestety ostatnimi latami nie chcą kwitnąć.Kupiłem nowe odmiany i te także nie zakwitają od dwóch lat. Nie było z nimi problemu. Wykopane jesienią i przechowane w skrzynce w piwnicy,po posadzeniu wiosna pięknie zakwitały w końcu czerwca.Nie wiem co jest powodem. Liście są zdrowe i wielkie a kwiatów nie ma. Może ktoś zna przyczynę?
MOJE SPOSTRZEŻENIE
ANETA 14-4-2010
Znalazłam cebulkę na podłodze w markecie - poniosłam ,wsadziłam na ogródku i pięknie zakwitła . Na zimę wzięłam do domu - następnego roku znów wsadziłam i znów zakwitła. Nie wiedziałam co to za kwiat,aż do dziś - zakupiłam dwie dodatkowe , tylko innego koloru , zobaczę czy te kupione też będą pięknie kwitły - jak ta znaleziona ??? Mam nadzieję ,że tak !!!

Kallared. Iwona Wójcik

Nazwa
Kalla
Zantedeschia aethiopca
Rodzina
-
Rozmiary
75 cm
Stanowisko
słoneczne
Kalla
Ciekawe cechy
Ta wytworna piękność nie pochodzi z Etiopii jak można by się spodziewać po jej przydomku lecz z suchych w okresie lata, bagiennych obszarów Afryki Południowej.Osiąga wielkość około 80 cm i kwitnie wiosną. Podobnie jak anturium i skrzydłokwiat, wytwarza typowy dla obrazkowatych kwiat.Wielu amatorów nie decyduje się na uprawę Kalli, gdyż jej rytm wzrostu wydaje się być skomplikowany. Jednak roślina ta, podobnie jak słynna sansewieria, jest odporna nawet na poważne błędy uprawowe i podobnie jak jej rodaczka kliwia, najbardziej ceni sobie pozostawienie w spokoju. Stanowisko jasne i słoneczne. Latem można roślinę umieścić na balkonie lub w ogrodzie. Od pażdziernika do grudnia trzeba zapewnić roślinie temperaturę około 10 stopni i suche podłoże. Gdy kłącza znów zaczną rosnąć przenosi się ją w cieplejsze miejsce. Podlewanie po okresie kwitnienia od maja do końca czerwca skąpe, gdyż roślina przechodzi w okres spoczynku. Latem podlewać od czasu do czasu, tak jak przywykła w naturalnym środowisku. W okresie wzrostu podlewać obficie. W okresie kwitnienia nawozić co tydzień. Przesadzać w pażdzierniku. Rozmnażanie przez podział kłącza.
Pokaż komentarze[12]   Dodaj komentarz