Google
 

Wasze komentarze [ 7 ]


Łapa kangura
Anka 29-9-2006
Kupilam 2 tyg temu w kwiaciarni, liście zwijają się i schną, ziemia to trociny i kora, już przesadziłam ale nie wiem jak go pielęgnować. Proszę o pomoc.
rada dla Anki
Iwona z Winnipeg 13-12-2006
to, ze przesadzilas, to dobrze, ziemia musi byc zawsze wilgotna, stanowisko sloneczne. zima pilnuj wilgotnosc, ale nie zalej korzeni, stanowisko nadal sloneczne, jest dosyc trudno przezimowac, ja trzymam na poludniowym oknie, pilnuje, aby ziemia byla lekko wilgotna, na lato wystawiam na patio w pelne slonce zycze powodzenia, mam nadzieje, ze nie za pozno sie odezwalam
pielęgnacja
Teresa 15-3-2008
Ja właśnie zakupiłam, w książkach o kwiatach, które posiadam, o tym egzotyku nic nie ma. Proszę o trochę więcej informacji jak je pielęgnować.Dziekuję i pozdrawiam.
szybko zdycha
agathos 21-4-2008
Miałam cztery sztuki tej rośliny. Kupowane w ciągu trzech lat. Wszystkie zmarniały w przeciągu miesiąca od przyniesienia do domu. Prawdopodobnie już podczas importu z Australii lub Holandii coś się działo z korzeniami (przelanie? przesuszenie?) i bez względu na strategię, po przyniesieniu z kwiaciarni roślina zdychała w ciągu miesiąca. Beznadzieja. Pamiętajcie - korzenie są najważniejsze. Jeśli są w kiepskim stanie, Anigozanthusa nie da się uratować.
lapy kangura
Maria 27-7-2008
Ja kupilam na targu , przesadzilam w ziemie kapostawa i podlewam .Kwitl bardzo dlugo jak kwiaty zbrzydly obcielam je i wyrastaja nowe. Roslina jest zdrowa pieknie sie rozrasta . Mam ja od wiosny. Na zime trzeba ja zabrac do mieszkania lub piwnicy. Zycze powodzenia w uprawie .
Łatwa uprawa
husky13 9-3-2010
Witajcie Mam łapę kangura trzeci rok i bardzo cieszy mnie widok ciągle kwitnącego. Latem wystawiam na działkę w pełnym słońcu dbając o regularne podlewanie wzamian mam pięknie kwitnące bordowe kwiaty do 40 cm. natomiast jak zaczynają się noce poniżej 10 stopni to do domu na parapet i podlewam raz na tydzien ale i tak kwitnie i ma pełno kwiatów o bladoróżowym odcieniu przechdzący w kremowy. Naprawdę jest to mało wymagająca roślina nawet w zeszłym roku za wcześnie wyniosłem na ogród i mróz ją złapał ale liście odrosły. JEDNAK JAK PISAŁ KTOŚ WCZEŚNIEJ TO PRAWDA MUSI TO BYC ROŚLINA O ZDROWYM KORZENIU
Kangurza łapa ;)
Ewa 25-10-2011
Gdzie mogę kupić tą Kangurzą łapę, bo u mnie w kwiaciarniach tego nie ma ;/

Łapa kangurared. Patrycja Zdeb

Nazwa
Łapa kangura
Anigozanthos
Rodzina
Haemodoraceae
Rozmiary
od kilku centymetrów do 2 metrów
Stanowisko
widne
Łapa kangura
Ciekawe cechy
Kwiaty tej rośliny pokryte są wełnistymi włoskami, gdy rozkwitają cały kwiatostan przegina się do dołu upodabniając się do łapy kangura. Jest to doskonały dodatek do kwiatów ciętych gdyż w wazonie utrzymują świeżość przez ok. 3 tygodnie.
Pokaż komentarze[7]   Dodaj komentarz