Google
 

Wasze komentarze [ 13 ]


Gazania
Halina 30-3-2006
Roślina jednoroczna, ale ma duże , piękne , w różnych odcieniach kwiaty. Jeden kwiatek kwitnie około tygodnia , ale kwiaty ma aż do przymrozków. Trzeba obrywać przekwitnięte kwiaty razem z łodyżką.
Gazania
Zosia 30-4-2006
Kwitnące sadzonki można już kupić. Postawić w słonecznym miejscu i cieszyć oko przez całe lato.
Gazania
Aśka 20-5-2006
Gazania wygląda pieknie razem z osteospermum i kocanką.
gazania
Zuza 21-5-2006
Ja postepuje inaczej Gdy kwiat przekwita ,czekam azeby zebrac nasiona i wysiewam je w nastepnym roku. I tak juz od 10 lat mam swoje Gazanie.
gazania
K 7-6-2006
Dlaczego 4 dni po przesadzeniu do doniczek kwiaty gazanii się nie rozchylają, nawet w dni całkiem słoneczne?
Jak często?
olcia 22-10-2006
Mam pytanie, jak często podlewać Gazanię?
Gazania
Halina 17-12-2006
Dziś jest 16 XII a u mnie w ogrodzie kwitnie jeszcze gazania, pomimo lekkich przymrozków.Mieszkam w woj. dolnośląskim. Prócz gazanii kwitnie jeszcze nagietek i gożdzik ogrodowy.
cudenka:)
maja 27-2-2007
gazanie sadze od kilku lat,mam duzy,poludniowy balkon,nie sprawdzily sie surfinie,pelargonii nie lubie natomiast gazanie wspaniale trzymaja sie przy wielkich upalach/tak jak w zeszlym roku/ ,podlewam 2x dziennie i nawoze raz w tygodniu-w doniczkach mialam jednorazowo ok 20 kwiatow:) - do nowego roku kwitly na korytarzu, polecam wraz z rojnikami,ktore tez pieknie kwitna...
gazania
beciatg 15-5-2007
piękny jednoroczny kwiat,jeśli się odcina przekwitłe kwiaty,to kwitnie do pierwszych przymrozków.Zamyka się na deszcz-taka pogodynka
www.cudnosci kwiaty
Malgorzata 20-5-2007
Sa przesliczne,na rabatce czy w ogrodku wygladaja rewelacyjnie! Polecam zakup!
gaznia!
Monia 23-8-2007
pytanko ! w tym roku po raz pierwszy mam gazanie- rzeczywiście bardzo wdzięczne kwiaty !! ale jak je samemu hodować ? jak wyglądają nasiona ? bo jakoś nie mogę się ich dopatrzyć -
gazania
Tosia 3-10-2008
podobno wystarczy ściąć liście i zostawić korzeń w ziemi, a na wiosnę wyrośnie. Ja spróbuję. Pozdrawiam działkowiczów
pąki
kate 8-11-2008
Zauważyłam na balkonie, że moje gazanie mają jeszcze pąki (listopad!). Poradźcie, co zrobić, żeby jeszcze zakwitły. Rosną w bardzo dużej doniczce z innymi kwiatami (bratki, szałwia) i wniesienie jej do pokoju raczej odpada. Może je przykrywać na noc włókniną albo folią?

Gazania lśniącared. Patrycja Zdeb

Nazwa
Gazania lśniąca
Gazania splendens
Rodzina
Asteraceae
Rozmiary
do 30 cm
Stanowisko
słoneczne
Gazania lśniąca
[1]   [2]
Ciekawe cechy
Roślina o skórzastych liściach pokrytych od spodu kutnerem. Kwiaty gazanii zamykają się na noc oraz w dni pochmurne i deszczowe. Polecana na rabaty, do ogródków skalnych i na balkony.
Pokaż komentarze[13]   Dodaj komentarz