Google
 

Wasze komentarze [ 4 ]


usycha
magda 30-3-2006
Witam seredcznie. Dostalam sadzonke echinacei od mamy. Zaczela rosnac i wygladala ladnie ale teraz listki zaczely usychac i chyba przestala rosnac- co mam robic???? Nie znam sie na ogrodnictwie ale interesuje sie tym i dopiero ucze. Ma dobre swiatlo i podlewam ja regularnie. Pomozcie! co zrobilam nie tak albo czego nie zrobilam??? Z gory slicznie dziekuje!
Jeżówka purpurowa
Halina 30-3-2006
Jeżówka jest byliną i powinna zimować w gruncie, dziwię się jak mogą jej usychać liście . Na wiosnę wyrasta młoda roślinka od korzenia.
Na balkonie dobrze rośnie
Alina 1-8-2006
Miałam kilka lat jeżówkę (obok serduszki). Bardzo ładnie i obficie kwitła, ale tej zimy wymarzła, a serduszka nie i o dziwo bardzo wcześnie w tym roku zakwitła. Pędy serduszki były silne, ale nie wysokie.
jeżówka
gosiek 15-2-2007
jeżówka purpurowa to ciekawa i pożyteczna roślina , ja nie jestem jej entuzjastą gdyż w moim ogrodzie często zapadała na choroby grzybowe co objawiało sie żółknięciem liści pomagają na to opryski środkami grzybobójczymi , ale ja tak czy inaczej zrezygnowałam z uprawy tej byliny , wolę złocień właściwy tzw margaretkę jest mniej zawodna w uprawie

Jeżówka purpurowared. Patrycja Zdeb

Nazwa
Jeżówka purpurowa
Echinacea purpurea
Rodzina
Asteraceae
Rozmiary
kępa 50-150 cm wysokości
Stanowisko
słoneczne
Jeżówka purpurowa
[1]   [2]   [3]
Ciekawe cechy
Jeżówka kwitnie od lipca do października. Roślina lecznicza. Surowcami zielarskimi są ziele i korzeń jeżówki purpurowej.
Pokaż komentarze[4]   Dodaj komentarz