Google
 

Wasze komentarze [ 5 ]


pierwszy komentarz :P
gall anonim 15-10-2006
czy ta roślina jest powszechnie dostępna? planuję ją sobie kupić :)
Begonia Gigant ;)
Begonika 26-3-2007
Mam ta begonie u siebie od lipca (15.07.06) od wielkosci szczepki (ok. 10 cm) do dzis (26.03.07) strasznie urosla. Teraz ma 155 cm!!, kwitnie caly czas (na rozowo) i caly czas rosnie, musze ja codziennie podlewac, bo wystarczy dzien niepodlewania a zaraz wiednie. Zastanawiam sie czy to normalne? Czyzbym miala jakiegos mutanta? ;)) Tak czy siak, jest piekny :)), pozdrawiam :)
Odp
Ola K. 9-8-2007
Niestety, ta roślina nie jest powszechnie dostępna:( to chyba był przypadek, że ją w ogóle kupiłam! Próbowałam znaleść informacje w internecie na temat tej begonii - bezskutecznie. Mój opis jest chyba jedyny w internecie.
Odp 2
Ola K. 9-8-2007
Co do tego "mutanta", to normalne, że tak urosła:) moja begonia jest uformowana w postaci drzewka i bardzo rozrasta się na szerokość. Co roku (zazwyczaj w listopadzie) przycinam ją, ponieważ nie mieści się na moich meblach. Wtedy robi się "gęstsza". Pozdrawiam:)
begonia
Iwona 28-12-2007
Witam! moja begonia zaczeła robic sie brazowa a kiedy ją obcięłam i włożyłam do wody to zgniła. Nigdy wczesniej tak sie nie działo, mam ją juz ok 4 lat.kwitnie na różowo. Nie wiem co mam robić

Begonia Bamboored. Ola Kowalczyk

Nazwa
Begonia Bamboo
Begonia Albo-picta
Rodzina
-
Rozmiary
do 1 m
Stanowisko
widne
Begonia Bamboo
[1]   [2]
Ciekawe cechy
Temperatura w mieszkaniu powinna być powyżej +5 stopni. Przycina się ją między listopadem a grudniem. Obcięte łodygi bardzo łatwo się ukorzeniają w wodzie, po czym trzerba je dać do ziemi. Kwitnie między kwietniem a październikiem.Trzeba ją nawozić między marcem a wrześniem.
Pokaż komentarze[5]   Dodaj komentarz