Google
 

Pięciornik krzewiastyPięciornik krzewiasty

Pokaż duży obrazek
Zdjęcie 1 z 9
Pięciornik krzewiasty 'Tangerine' - odmiana o żółtopomarańczowych kwiatach
1 [2] [3] ...
    Pięciornik krzewiasty (Potentilla fruticosa) jest niskim krzewem z rodziny różowatych. Roślina idealnie sprawdza się na terenie Polski ponieważ nie przemarza, nie nadmarza. Doskonale poradziła sobie podczas silnych mrozów zimą 2012 roku, gdy wiele krzewów, zwłaszcza zimozielonych, jak irgi czy berberysy i bukszpany nadmarzły. Posiada wiele atrakcyjnych odmian o różnych kolorach od żółtego, białego, różowego, czerwonego czy pomarańczowego. Ma ciemnozielone ulistnienie, które zrzuca na zimę. Naprawdę imponująco wygląda wiosną i latem, gdy jest obsypany pięknymi kwiatami. Najwyższe odmiany pięciorników dorastają do 1 metra wysokości. Jednak roślina ta jest podatna na przycinanie. Można więc ją przycinać wiosną i nieco ograniczać jej wzrost.

    Pięciorniki najlepiej rosną w pełnym słońcu. Są mało podatne na choroby i uszkodzenia związane z atakiem szkodników. Roślina nie jest wymagająca co do gleby, ale najlepiej rośnie na glebach lekkich, przepuszczalnych, piaszczystych.

    Pięciornik nadaje się na rabaty, skalniaki, do nasadzeń na szpalery czy żywopłoty. Ze względu na całkowitą mrozoodporność można go także hodować w większym pojemniku na balkonie.
Mun , 05 07 2012

 Dodaj komentarz
Ostatni komentarz:
Nie ma jeszcze komentarzy.