Google
 

Wasze komentarze [ 2 ]


tulipan
Papirus 21-3-2007
Dziś jest pierwszy dzień wiosny a u mnie w ogrodzie od tygodnia kwitną tulipany. Jest to niska odmiana żółto-czerwone , liście zielone z ciemnymi paskami przez długość liścia . W towarzystwie hiacyntów i ciemiernika wschodniego upiększają moją rabatkę kwiatową.
kwiaty cebulowe
Hiacynta 21-2-2008
Kwiaty cebulowe są moimi ulubionymi kwiatami.Mam w ziemi ok.4000 cebul.Na wiosnę czuję sie jak w raju.Cieszę się, że do wiosny już niedługo!

Tulipanred. Gosia Ptak

Nazwa
Tulipan
Tulipa
Rodzina
Liliaceae
Rozmiary
od 7 do 75cm
Stanowisko
słoneczne
Tulipan
[1]   [2]   [3]   [4]
Ciekawe cechy
Tulipan jest roślina cebulową , która pozostaje w jednym miejscu często przez kilka lat , bez wykopywania i zabezpieczania na zimę . Kwitnie on wiosną w zależności od odmiany w okresie od kwietnia do czerwca . Zaleca się wykopywanie cebulek co kilka lat i ich rozsadzanie . Termin sadzenia przypada na okres spoczynku jesienią . Po przekwitnięciu należy ułamać główkę kwiatu w celu nie dopuszczenia do tworzenia nasion , gdyż to osłabia cebule , a następnie trzeba roślinę pozostawić aż jej nadziemna część zaschnie samoistnie , co pozwoli jej cebuli zgromadzić odpowiednią ilość substancji odżywczych na następny rok .
Pokaż komentarze[2]   Dodaj komentarz