Google
 

Baseny ogrodowe – przepis na udane lato!Baseny ogrodowe – przepis na udane lato!
Zdjęcie 1 z 1
    Wiedzą to wszyscy: dzieci to istne wulkany niewyczerpanej energii , której lepiej zapewnić jakiś upust! Ogród zaś, jest świetnym miejscem by się wybiegać i pobawić na świeżym powietrzu – choć efekty takich zabaw większości rodziców może nie przypaść do gustu. Poniżej, znajdziecie kilka praktycznych porad dotyczących tego, w jakie sprzęty ogrodowe warto zainwestować, by stworzyć dzieciom przytulną i bezpieczną przestrzeń do zabawy.

Jak urządzić ogrodowy plac zabaw.

    Kącik dla dziecka z pewnością powinien zostać dostosowany do jego wieku i potrzeb, a jeśli maluchy są w przedziale wiekowym 2-6 lat, dobrze byłoby się upewnić, że będą widoczne podczas zabawy z okien domu, tak, żeby moc sprawować dyskretną kontrolę nad ich bezpieczeństwem. Doskonale będzie wybrać miejsce słoneczne rankiem i zacienione po południową porą. Wyposażenie placu zabaw zależy od naszej fantazji i zasobności konta: na pewno przyda się piaskownica, huśtawka, elementy łączone drabinkami i linami, oraz uwielbiany przez dzieci wśród ogrodowych sprzętów – basen ogrodowy.

Baseny ogrodowe – dla dzieci w każdym wieku.

    Woda to żywioł, w którym każde dziecko czuje się świetnie, więc postawienie na placu zabaw basenu ogrodowego, jest strzałem w dziesiątkę! Rzecz jasna, należy pamiętać, że najmłodsi mogą pluskać się w wodzie jedynie pod nadzorem dorosłych i w pierwszych latach życia może im do tego wystarczyć plastikowa wanienka lub miska wypełniona wodą, czy też nadmuchiwany basenik niewielkich rozmiarów. Z kolei większy basen ogrodowy okaże się z pewnością wyjątkową atrakcją dla starszych dzieci, które posiadły już podstawową umiejętność pływania. Nie trzeba od razu decydować się na basen stacjonarny, którego posiadanie wymaga zrobienia odpowiedniego wykopu pod konstrukcję i pochłania niemałe koszty. Od kilku lat niezwykłą popularnością cieszą się sezonowe, rozkładane baseny ogrodowe, zarówno nadmuchiwane, jak też rozporowe. Te ostatnie są zazwyczaj wykonywane z dwóch typów materiałów: tworzyw sztucznych albo drewna. Istnieje zatem szereg opcji, z których mogą skorzystać rodzice, by znaleźć basen ogrodowy, który najlepiej wkomponuje się w ogród i dopasuje do potrzeb ich potrzeb. Należy zaznaczyć, że ten zakup nie sprawi radości wyłącznie dzieciom, bo w upalne dni dorośli równie chętnie wskoczą do chłodnej wody by zaznać relaksu.

    Dmuchany basen może też stanowić wspaniały prezent dla maluchów, szczególnie podczas trwającego lata. Zachęca do pierwszych, kontrolowanych kontaktów z wodą i dostarcza mnóstwo radości podczas zabawy. Niektóre modele posiadają też dodatkowe atrakcje, takie jak prysznic wodny, czy zjeżdżalnia. Pamiętajmy o tym, szukając urodzinowych upominków dla naszych milusińskich!

    Baseny ogrodowe znajdziesz na http://www.praktiker.pl/produkty,820/baseny_ogrodowe.html
Strona www: www.praktiker.pl
Sabina Żeromska , 01 07 2014

 Dodaj komentarz
Ostatni komentarz:
Nie ma jeszcze komentarzy.