Google
 

Wasze komentarze [ 5 ]


Mój marnieje
Indira 7-10-2004
Mój bluszcz niemal całkiem zmarniał. Zrzucił prawie wszystkie liście, choć nie przesadzam ze słońcem i umiarkowanie podlewam. Nie wiem, co mam robić.
bluszcz
mela 18-5-2006
prawdopodobnie zachorował na pajęczaki (pod liśćmi jest pajęczynka) liscie obsychaja i odlatują, należy je usunąc a pozostałe przemyć roztworem mydła szarego, albo zastosować preparat na szkodniki. pozdrawiam Mela
Mój też marnieje
Hrabina von Trupka 8-6-2006
Sprawdziłam, nie ma żadnych pajęczyn, a bluszcz kupiłam tydzień temu, podlałam dwa razy. Może powinnam spryskać go wodą, albo użyć jakiegoś nawozu? Dziwię się, bo wszystkie rosliny w moim mieszkaniu pięknie rosną.
Mój bluszcz gigant
jaras 26-7-2006
Mój bluszcz rośnie w dość dużej donicy, po trzy rośliny, tylko jedna z nich ma długość około dwóch metrów, pozostałe zaś od roku nie urosły ani o centymetr. co jest nie tak? pozdrawiam
bluszczyk
bluszczyk :) 6-3-2009
mam 2 bluszcze i świetnie się trzymają i całkiem szybko rosną podlewam je 1 w tyg. i codziennie zraszam ponieważ bluszcze bardzo lubią mieć wilgotno . czyli nie przesadzać z podlewaniem i dużo zraszać . Często się zdarza że liscie usychają i spadają ponieważ nie mają wilgotności ! więc DUŻO zraszać!!

Hedera helix Bluszcz


Nazwa
Hedera helix Bluszcz
Hedera helix 'Golden Inge'
Rodzina
Araliaceae
Rozmiary
pędy dorastające do 2 m
Stanowisko
cieniste
Hedera helix Bluszcz
Ciekawe cechy
-
Pokaż komentarze[5]   Dodaj komentarz