Google
 

Wasze komentarze [ 9 ]


czy jak przekwitnie aechmea?znowu zakwitnie/?
gabi 16-6-2006
wenita12@wp.pl
echmea
Mirabilis 18-6-2006
Niestety, echmea po kwitnieniu zamiera. Do tego czasu powinna wytworzyć kilka młodych roślinek od ziemi. Można je oddzielić od rośliny matecznej i wsadzić do nowych doniczek. Na pewno zakwitną.
echmea
andzi 3-11-2006
moja echmea niestety marnieje patrze tylko jak pokolei jej liscie brazowieja i odpadaja chciala bym zobaczyc jeszcze jak kwitnie ale kiedy na nia patrze to wydaje mi sie ze to juz koniec.czy mam jakas szanse aby ja uratowac?
Aechmea
kuba 2-12-2006
szanse są zawsze moja aechmea tez nie jest piekna ale szkoda wyrzucic
aechmea nigdy nie zakwitla
Mariola 23-1-2007
bardzo lubie ten kwiatek, rósł u mnie z 5 lat i nigdy nie zakwitł, wyrosło wprawdzie kilka nowych ale zaden nie zakwitl (nawet kilka lat po przesadzeniu), do tej pory nie wiem co blo przyczyna :-(
aby zakwitla
abiszag 4-3-2007
czytalam kiedys ze warto wrzucic do rozety ogryzek po jablku, a wtedy chyba jakies enzymy pobudzaja ja do kwitnienia. faktycznie tak robilismy i kwitla, potem wypuszczala mlode, jak osiagaly polowe wysokosci matki to przesadzalismy, nastepne rowniez kwitly, po kilku latach. juz troche kwiatow mielismy okazje podziwiac, trzymaly sie bardzo dlugo.Rozslina trzymana na poludniowym parapecie w zimie, w lecie na balkonie. podlewana glownie do rozety.
podlewanie
pocahontas 10-7-2007
Moją Aechmeę mam pół roku, kupiłam kwitnącą, właśnie traci kwiat. Jednak puściła dwie nowe "odnogi", które z pewnością zakwitną. Jest na to taki sposób, by podlewać je niewielkimi ilościami wprost do liści, podobno to sposób, by kwitła.
będzie kwitła
miłośniczka tego kwiatuszka 30-4-2008
ok. 5 lat juz mam mojego kwiatuszka:) i dopiero teraz będzie kwitła moja echmea:)ok. m-c temu włozyłam jabłko i owinęłam folią (szczerze mówiąć nie bardzo w to wierzyłam;)) ale zadziałalo juz nie mogę sie doczekać pełnego kwiatu!!!!
aechmea
kasia 28-9-2011
Co zrobić gdy ten różowy kwiat gnije? Kupiłam ją mamie na urodziny w połowie września, była podlana raz od tamtego czasu i kwiat gnije. Żadnych "dzieci" kwiatek nie ma więc nie mam co przesadzać... Jak mogę uratować mojego kwiatka? Czy one kwitną co roku?

Echmea wstęgowata


Nazwa
Echmea wstęgowata
Aechmea fasciata
Rodzina
Bromeliaceae
Rozmiary
rozeta liści do 1 m wysokości
Stanowisko
widne
Echmea wstęgowata
Ciekawe cechy
kwiatostany mogą pozostawać na roślinie przez kilka miesęcy; roślina bardzo wytrzymała
Pokaż komentarze[9]   Dodaj komentarz