Google
 

Wasze komentarze [ 8 ]


paprotka- - usychające listka
monia i jej smutna paprtoka 5-2-2007
Witam Was wszystkich serdecznie. Mam problem z paprotka. Usychcają mi wierzchołki gałązek oraz pojedyncze listka na gałązkach. paprotka stoi niedaleko okna (okno od strony wschodniej) ale nie jest narażona na bezpośrednie działanie promieni słonecznych. Podlewam ją 2 razy w tygodbniu, na podstawek, mięką letnią wodą. Nie przestawiam i nie przekręcam (gdzieś wyczytałam że nie należy zmieniać jej położenia). A problemy z usychaniem nie znikają. Co robić?
propozycja
Hagn 8-2-2007
Może spróbuj ją zraszać, jeżeli stoi blisko kaloryfera, traci zbyt dużo wody. Nie zaszkodzi zraszać ją w południe i na noc.
paproćc
iwona 26-2-2007
ile razy w tygodniu podlewać paprotkę
Podobny problem
Selen_x 7-5-2007
Mam podobny problem z paprotką usychają jej pojedyncze listki oraz schną czubki nie wiem co robić ponieważ paprotka mi marnieje. proszę o jakąś rade co mogę zrobić. I jak pielęgnować paprotkę aby rosła piękna i zdrowa. selen_x@wp.pl
zraszanie
maciek 16-5-2007
moją poproć codzinnie zraszam letnią wodąi dosć obficie. LUbi zraszanie. Po tym wystrzeliła w górę jak szalona...
paprotka
ala51 6-11-2007
Od lat podlewam moje paprotki kupowanym w ogrodniczym sklepie nawozem w płynie do paproci. w okresie od wiosny do jesieni. Bardzo krzewią się, są "wypasione". Wyglądem zwracają uwagę. Brzydkie listki i gałązki obcinam.Przez zimę trochę marnieją, ale na wiosnę rozsadzam ich w większe doniczki. Nowe pędy osobno i znowu podlewam dodając co drugi tydzień trochę nawozu z butelki.
paprotka
małgorzata 4-3-2008
moja paprotka usycha i wyglada jak flak co mam robić?żółknieje
paproc
kara 7-12-2009
ja podlewam paproc 2 razy w tygodniu ale nierosnie zbyt szybko bo jest mal;e naslonecznienie paprocie wypijaja same wode .Wystarczy wlac do miski wode i wlorzyc doniczke////////////////////wim co muwie z doswiadczenie////////////////////////////////////

Nefrolepsis wysoki Paproć


Nazwa
Nefrolepsis wysoki Paproć
Nephrolepis exaltata
Rodzina
Nephrolepidaceae
Rozmiary
liście długości 80 cm
Stanowisko
cieniste
Nefrolepsis wysoki Paproć
Ciekawe cechy
gatunek ma kilka odmian uprawnych, różniących się listkami oraz ogólnym pokrojem
Pokaż komentarze[8]   Dodaj komentarz