Google
 

Wasze komentarze [ 6 ]


do każdego wnętrza
Marzena 6-11-2005
Scindapsus jest jednym z najłatwiejszych w hodowli kwiatów. Rośnie zarówno w cieniu jak i w nasłonecznionym miejscu. Nie lubi nadmiaru wody. Jeśli stworzymy mu dogodne warunki, jego liście osiągną imponujące rozmiary.Rośnie bardzo szybko.Polecam.
"diabelski bluszcz"
pszubart 22-11-2005
Scindapsus (epipremnum) anglosasi nazywają "devils ivy" czyli "diabelski bluszcz". To urocze pnącze pochłania z powietrza szkodliwe substancje, a do tego jest łatwe w uprawie.
hydroponika
hydrophil 20-5-2006
S. nadaje się do uprawy hydroponicznej.
SPRAWDZONE RADY
agakubus 17-8-2006
mam go od kilku lat, faktycznie rośnie szybko, świetnie się ukorzenia w wodzie, nie cierpi przeciągów - od razu schną liście, nie jest wymagający
kwiat
zofija 27-8-2007
ja mam tego kwiatka 12 lat mam go na pół pokoju siagle go przycinam na moje mieszkanie to za durzy kwiat czy ktos by go odemnie nieszciał odkupis
PROSZE O POMOC!!!!!!
magdalena-kwiatuszek 3-12-2008
witam tak to wszystko prawda jest to pnacze niewymagajace duzego wysilku a jego liscie moga osiagnac nawet do 35cm szerokosci tak tak ale mam maly problem z nim na samym dole sie bardzo przezadzil i chcialabym wiedziec jak i kiedy moglabym wziasc odnuzke z niego i czy w taki sposob sie zagesci przy doniczce?????

Scindapsus złoty


Nazwa
Scindapsus złoty
Scindapsus aureus
Rodzina
Araceae
Rozmiary
pnącze wspinające się za pomocą korzeni powietrznych
Stanowisko
cieniste
Scindapsus złoty
Ciekawe cechy
nazwa rodzajowa wywodzi się z greki i oznacza "podobny do bluszczu"
Pokaż komentarze[6]   Dodaj komentarz