Google
 

Wasze komentarze [ 8 ]


pomocy
asiak 4-5-2004
Na niektórych liściach pojawiły mi się ciemne plamy żółto obrzeżone- co to może być za choróbsko i czy ktoś zna na to radę? Mam roślinę wprawdzie od niedawna, ale już kwitnie- zastanawiam się tylko, czy te plamy nie są objawem jakiejś choroby, np. plamistości itp. Help!!!
plamy
iwas 9-6-2004
Też mam ten sam problem. Kwiatek mam od kilku dni, a już pojawiły się takowe plamy. Myślałam, że to może od słońca... Pomóżcie...
plamy
urolog@tlen.pl 24-6-2004
i ja mam plamy na mojej alocasii! zaprzyjaźniona kwiaciarka dała radę: mniej podlewać (raz na 14 dni), sprawdziłam i plamy więcej się nie pojawiły!!!
alokazia
malgorzata 1-8-2004
Jak często zdarza się w warunkach domowych kwitnienie.Właśnie mam kwitnącą alokazję i ogromnie się cieszę
rozmnażanie
Nina 31-12-2004
Mnie alkoazja pięknie rosnie od ponad roku. Kwitnie co jakiś czas i wypuszcza nowe liście. Teraz zauważyłam, że nowe liście wyrastają jakby z nowej bulwy, ze środka starej. Czy rozdzielić te rośliny? Jak się rozmnaża te roślinę
alokazja
Elwira 17-2-2006
czy można wystawić alokazję amazońską do ogrodu ?
alokazja
niwa 8-3-2006
Mam alokazje która wytwarza pień podobny do pnia juki. dostałem od znajomych właśnie taki kawałek pnia z jednym małym listkiem, posadziłem do szerokiej donicy odrywając od matecznika i po 3 miesiącach miałem już roślinę o wielkości blaszki liściowej 20 na 30 cm i wysokości 50 - 60 cm na matecznym pniu zaczęły rozwijać się następne sadzonki które dalej rozdzielałem i obdarzałem nimi znajomych. szukałem nazwy tej rośliny i po kilku miesiącach znalazłem podobną w OBI gdzie pani poinformowała mnie że to alokazja która kosztuje 600 zł. Chciałbym wiedzieć jakich warunków wymaga odmiana którą posiadam?
alokazia
marcin 16-8-2007
mam problem bo moia alokazia wypuszcza krople wody na wieczur i niewiem czy jest to normalne

Alokazja


Nazwa
Alokazja
Alocasia lowii
Rodzina
Araceae
Rozmiary
do 1 m wysokości
Stanowisko
cieniste lub widne
Alokazja
Ciekawe cechy
spokrewniona z Colocasia esculenta, z bulw tej rośliny wytwarza się taro- podstawowy posiłek w Azji Południowej
Pokaż komentarze[8]   Dodaj komentarz