Google
 

Wasze komentarze [ 14 ]


Ratunku!!
ulkotka 27-7-2005
Moja tetrastigma ma na spodzie lisci białe przeźroczyste kuleczki wielkości kaszy mannej. Po starciu ich z powierzchni po jakimś czasie pojawiają się znowu. Potem tworzą się czarne plamy na spodzie liści i roślina bardzo słabo rośnie. Co robić?
białe kulki? to nic strasznego!
Angela 28-7-2005
Najlepiej nic nie robić. U tetrastigmy takie kuleczki to normalka- wystarczy otworzyć jakąkolwiek książkę o roślinach ozdobnych, odszukać tetrastigmę i przeczytać, wtedy tylko sie można z tego uśmiać
liście i nawożenie
Ewa 6-1-2006
jest środek zimy a moja roślinka szybko przyrasta, niestety łodygi są cienkie a listki małe, równocześnie dużo liści żółknie i zasycha - co robić, nawozić? silnie podlewać? nie mogę też jej rozmnożyć. lubię tę roślinkę i nie chcę jej zaszkodzić!
zima
Mun 7-1-2006
Jestem za tym, żeby ta roślina zimowała w chłodnym pomieszczeniu. Nie będzie miała szybkich przyrostów. I zacznie lepiej rosnąć w okresie wegetacyjnym, kiedy jest dużo światła słonecznego. U mnie Tatrastigma zimuje w widnym pomieszczeniu i ma ok. 3-7 st C
tetrastigma
Anka 12-1-2006
Poszukuję od lat sadzonki tej rośliny. Nie wiecie, gdzie można ja kupić? moj e-mail anka-grzybowska@neostrada.pl
Gdzie kupić?
BB 23-2-2006
proszę o info : bb23@poczta.fm
Gdzie kupić?
dwasusy@dwasusy.pl 27-2-2007
Ja też się podłączam pod pytanie, gdzie można kupić sadzonki tej rośliny?
lepsze zdjecie
Selen_x@wp.pl 7-5-2007
Czy może ktoś mi przesłać lepsze zdjęcie tej roślinki możliwe ze taka mam i chętnie mogę sie podzielić sadzonką jeżeli to ta roślinka
opadają listki
andku 17-6-2007
Moja tetrastigma puszcza szybko przyrastające młode pędy, ale każdy młody listek z niej odpada [zostają gołe łodygi].Co robię źle, za mokro, za sucho, za mało nawozu.
Gdzie kupić?
Dorota Kamińska 6-4-2008
W palmiarni w Lubiechowie (obok Książa i Wałbrzycha) jest sklepik, tam miewają sadzonki. Za wejście na teren palmiarni trzeba jednak zapłacić 8 zł, sama sadzonka 10-15 zł.
tetrastigma
renata 6-4-2008
mam do oddania sadzonki tetrastigmy w zamian za sadzonki hoi/kazda odmiana procz carnosa/JAGUAR6@interia.pl
tetrastigma
magda 27-2-2009
Moja roslinka od roku nie rosnie, wypuscila 4 liscie 2 odpadly reszta zbladla i to wszystko przez caly rok. Ma jasne miejsce, wilgotno......Chciala bym zeby rosla bo jest piekna i mam duzo miejsca, czy ktos z Was ma pomysl na moj blad?
rubaryba@o2.pl
misspanda 14-5-2009
kupiłem taką małą, zgarbioną sadzonkę ;) w ogrodzie botanicznym w Krakowie tamtej wiosny.śmignęła już do góry na przeszło metr. Rośnie skokami, część liści i gałązek odpada, zostają te najsilniejsze :)
kasztanowe wino-poszukuję sadzonki
Violetta 3-9-2009
violettaka@wp.pl Od lat poszukuję tetrastigmy, jesli ktoś ma proszę o kontakt.

Tetrastigma


Nazwa
Tetrastigma
Tetrastigma voinierianum
Rodzina
Vitaceae
Rozmiary
roślina okrywowa, pnącze, pędy do kilku metrów długości
Stanowisko
cieniste lub widne
Tetrastigma
Ciekawe cechy
roślina o dużej sile wzrostu, przyczepia się do podpór wąsami czepnymi
Pokaż komentarze[14]   Dodaj komentarz