Cyprys


Cupressus macrocarpa

Cyprys

po roztarciu pędy wydzielają charakterystyczny zapach, lubi zraszanie

anna - 3-4-2004

pomimo regularnego podlewania i odpowiedniego stanowiska nasłonecznienia po niedługim czasie od zakupu roślina zaczęła słabnąć i żółknąć, w przeciwieństwie do cyprysa innego gatunku (nieco ciemniejszego) kupionego również u państwa, który został nabyty pół rokun wcześniej i rośnie dobrze. Kwiaty miały takie same warynki gdyż stały obok siebie

famp - 1-7-2005

chciałabym mieć takiego cyprysika w donicy w ogródku, czy przez okres maja do sierpnia na stanowisku baaardzo słonecznym (samo południe) będzie mu dobrze? (powiedzmy że od września do kwietnia byłby w domu)proszę o podanie przedziału temperatur w jakich ten cyprys czuje sie dobrze.

:)) - 26 09 2006

kupilam w kwiaciarni cyprysiki podobno to gatunek domowy ale zaczynam miec watpliwosci gdyz wydaje mi sie ze sa coraz wyzsze chcialabym dowiedziec sie jaka jest roznica miedzy vyprysikami do ogrodu a domowymi???

Ciekawa - 17 12 2008

Mam właśnie takiego cprysika i on strasznie mi isę rozrasta ma przydłługie gałązki i chciałam się zapytać czy można go przycinać a jeśli to jak??

bzl - 25 12 2008

no więc mam i nie wiem jak to pielęgnowac podlewać itp jak mógł by ktoś podpowiedziec t był bym dzwięczny

Zacheo - 01 07 2009

Ku[iłem 10 szt. bo bardzo mi się spodobały. Ułożyłem z nich małą kompozycję 1 cyprys 1 skrzydłokwiat i 1 fikus pumila. Jak je pielęgnować aby przez okres 4 miesięcy wyglądały jak teraz. Dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam© 2023 SuperOgród
-