Hebe


Hebe

Hebe

Te osobliwe krzewy przypominają szpilkowatymi liśćmi iglaki albo mają wiecznie zielone skórzaste liście.

fs - 28-1-2005

Gdzie te kwiaty? W kącikach czy końcach liści?

inka - 30 12 2006

nie "końcikach" tylko "kącikach"

królowa - 10 04 2007

W swoim ogródku mam hebe od 3 lat, nigdy go nie przycinałam, ale zaczęło wyglądać nie estetycznie, od dołu liście brunatnieją i opadają. Czy ten gatunek sie przycina? Jeśli tak to w jakim okresie najlepiej to zrobić i jak mocno ciąć?

Ooo - 20 08 2007

hebe może być w ziemi na dworze cały rok?

aldi - 29 08 2007

Hebe-roślina cudna.Swoim wyglądem na zdięciu przypomina tak zwane "drzewko szczęścia".Matka Natura jest szczodra..potrafi stworzyc tyle piękna,jak artysta najwyższej klasy.Podoba mi się ,chcialabym mieć ją w swojej doniczce,tylko czy Ona chcialaby żyć w niwoli? czy nadaje się jako roślina doniczkowa?

aldona - 29 08 2007

kocham kwiaty,kocham krzewy,drzewa...dzięki nim jest na świecie piękniej.Cala gama kolorów i ksztaltów..Ja jak patrzę na te cuda natury,to od razu czuję ich zapach..Jaśmin,maciejka,bez...jakże pięknie poczuć tymi zapachami,lato,wiosnę,kazdą porę roku.Jesień tez potrafi zachwycić mnie kolorami zlota ,czerwini,pomarańczy..kocham dzialki,ogrody,parki,lasy,a mieszkam w murach stolicy..to smutne,ale tu tez mogę znależć piękno...piękno zieleni choćby równo przystrzyżonych trawników.

aldona - 02 09 2007

wlaśnie slyszalam ,ze hebe to różnorodność kolorów i ksztaltów,dlaczego więc pokazujecie ten jeden. co prawda ten tez jest ladny,ale dobrze by bylo w calej okazalości i krasie przedstawić nam,oglądającym ,kilka rodzaji.

AnkaN - 12 09 2007

Kupiłam drugą roślinkę, właśnie pięknie kwitnie, ma liście pstre trochę przypominają mi liście trzmieliny (kolory) tym razem nie zostawię ją na zimę w gruncie (pierwsza nie wytrzyma zimy mimo okrycia) Będę hodowała ją w pojemniku (nadaje się) i niestety na zimę wstawiała do chłodnego pomieszczenia. Podobno są odmiany odporne na mrozy ale szkoda ryzykować. Należy do rodziny wrzosowatych to pewnie lubi słońce i niezbyt wilgotno© 2023 SuperOgród