Aglaonema zmienna


Aglaonema commutatum

Aglaonema zmienna

Podobnie jak pokrewna jej Difenbachia, Aglaonema doskonale nadaje się do uprawy hydroponicznej. W swojej ojczyżnie dorasta do 2 m i jest nieco skromniej ubarwiona. W baszych warunkach tworzy półmetrowej wysokości pnie i przy odrobinie szczęścia zakwita. Jej kwiaty przypominają kwiaty Kalli. Stanowisko jasne ale nie nasłonecznione. W zbyt ciemnym miejscu liście traca kolor. Podlewanie: Rośliny uprawiane w ziemi od marca do sierpnia podlewać obficie miękka wodą o temp. pokojowej. Często zraszać. Nawożenie co tydzień nawozem bez wapnia. Rozmnażanie z sadzonek ukorzenianych w wodzie. Liście i owoce rośliny zawierają substancję drażniącą śluzówkę.

Bożenka - 10 06 2007

Mam ten kwiat już ok.czterech lat, zimą znalazłam jego nazwę,a na wiosnę zauważyłam, że będzie miał kwiaty i to odrazu trzy. Niestety jeden dostał rdzawych plam i nie rozkwitł.

;] - 16 07 2007

u mnie wlasni zakwitla

Waleria - 22 03 2008

Jak odróżnić ją od diffenbachii?

ewelina - 15 11 2008

kupilam piekna aglaoneme. przesadzilam, staralam sie zapewnic wysoka wilgotnosc powietrza i niestety caly czas zolkna jej liscie/zarowno jak podlewalam jak i ograniczylam podlewanie/. prosze o rade co robic zeby kwiatek nie tracil lisci.© 2023 SuperOgród
-