Jeżówka purpurowa Echinacea purpureaJeżówka kwitnie od lipca do października. Roślina lecznicza. Surowcami zielarskimi są ziele i korzeń jeżówki purpurowej.

magda - 30 03 2006

Witam seredcznie. Dostalam sadzonke echinacei od mamy. Zaczela rosnac i wygladala ladnie ale teraz listki zaczely usychac i chyba przestala rosnac- co mam robic???? Nie znam sie na ogrodnictwie ale interesuje sie tym i dopiero ucze. Ma dobre swiatlo i podlewam ja regularnie. Pomozcie! co zrobilam nie tak albo czego nie zrobilam??? Z gory slicznie dziekuje!

Halina - 30 03 2006

Jeżówka jest byliną i powinna zimować w gruncie, dziwię się jak mogą jej usychać liście . Na wiosnę wyrasta młoda roślinka od korzenia.

Alina - 01 08 2006

Miałam kilka lat jeżówkę (obok serduszki). Bardzo ładnie i obficie kwitła, ale tej zimy wymarzła, a serduszka nie i o dziwo bardzo wcześnie w tym roku zakwitła. Pędy serduszki były silne, ale nie wysokie.

gosiek - 15 02 2007

jeżówka purpurowa to ciekawa i pożyteczna roślina , ja nie jestem jej entuzjastą gdyż w moim ogrodzie często zapadała na choroby grzybowe co objawiało sie żółknięciem liści pomagają na to opryski środkami grzybobójczymi , ale ja tak czy inaczej zrezygnowałam z uprawy tej byliny , wolę złocień właściwy tzw margaretkę jest mniej zawodna w uprawie© 2021 SuperOgród
Realizacja: Trzy Księżyce