Begonia Bamboo


Begonia Albo-picta

Begonia Bamboo

Temperatura w mieszkaniu powinna być powyżej +5 stopni. Przycina się ją między listopadem a grudniem. Obcięte łodygi bardzo łatwo się ukorzeniają w wodzie, po czym trzerba je dać do ziemi. Kwitnie między kwietniem a październikiem.Trzeba ją nawozić między marcem a wrześniem.

gall anonim - 15 10 2006

czy ta roślina jest powszechnie dostępna? planuję ją sobie kupić :)

Begonika - 26 03 2007

Mam ta begonie u siebie od lipca (15.07.06) od wielkosci szczepki (ok. 10 cm) do dzis (26.03.07) strasznie urosla. Teraz ma 155 cm!!, kwitnie caly czas (na rozowo) i caly czas rosnie, musze ja codziennie podlewac, bo wystarczy dzien niepodlewania a zaraz wiednie. Zastanawiam sie czy to normalne? Czyzbym miala jakiegos mutanta? ;)) Tak czy siak, jest piekny :)), pozdrawiam :)

Ola K. - 09 08 2007

Niestety, ta roślina nie jest powszechnie dostępna:( to chyba był przypadek, że ją w ogóle kupiłam! Próbowałam znaleść informacje w internecie na temat tej begonii - bezskutecznie. Mój opis jest chyba jedyny w internecie.

Ola K. - 09 08 2007

Co do tego "mutanta", to normalne, że tak urosła:) moja begonia jest uformowana w postaci drzewka i bardzo rozrasta się na szerokość. Co roku (zazwyczaj w listopadzie) przycinam ją, ponieważ nie mieści się na moich meblach. Wtedy robi się "gęstsza". Pozdrawiam:)

Iwona - 28 12 2007

Witam! moja begonia zaczeła robic sie brazowa a kiedy ją obcięłam i włożyłam do wody to zgniła. Nigdy wczesniej tak sie nie działo, mam ją juz ok 4 lat.kwitnie na różowo. Nie wiem co mam robić© 2023 SuperOgród
-