Echmea wstęgowata


Aechmea fasciata

Echmea wstęgowata

kwiatostany mogą pozostawać na roślinie przez kilka miesęcy; roślina bardzo wytrzymała

gabi - 16 06 2006

wenita12@wp.pl

Mirabilis - 18 06 2006

Niestety, echmea po kwitnieniu zamiera. Do tego czasu powinna wytworzyć kilka młodych roślinek od ziemi. Można je oddzielić od rośliny matecznej i wsadzić do nowych doniczek. Na pewno zakwitną.

andzi - 03 11 2006

moja echmea niestety marnieje patrze tylko jak pokolei jej liscie brazowieja i odpadaja chciala bym zobaczyc jeszcze jak kwitnie ale kiedy na nia patrze to wydaje mi sie ze to juz koniec.czy mam jakas szanse aby ja uratowac?

kuba - 02 12 2006

szanse są zawsze moja aechmea tez nie jest piekna ale szkoda wyrzucic

Mariola - 23 01 2007

bardzo lubie ten kwiatek, rósł u mnie z 5 lat i nigdy nie zakwitł, wyrosło wprawdzie kilka nowych ale zaden nie zakwitl (nawet kilka lat po przesadzeniu), do tej pory nie wiem co blo przyczyna :-(

abiszag - 04 03 2007

czytalam kiedys ze warto wrzucic do rozety ogryzek po jablku, a wtedy chyba jakies enzymy pobudzaja ja do kwitnienia. faktycznie tak robilismy i kwitla, potem wypuszczala mlode, jak osiagaly polowe wysokosci matki to przesadzalismy, nastepne rowniez kwitly, po kilku latach. juz troche kwiatow mielismy okazje podziwiac, trzymaly sie bardzo dlugo.Rozslina trzymana na poludniowym parapecie w zimie, w lecie na balkonie. podlewana glownie do rozety.

pocahontas - 10 07 2007

Moją Aechmeę mam pół roku, kupiłam kwitnącą, właśnie traci kwiat. Jednak puściła dwie nowe "odnogi", które z pewnością zakwitną. Jest na to taki sposób, by podlewać je niewielkimi ilościami wprost do liści, podobno to sposób, by kwitła.

miłośniczka tego kwiatuszka - 30 04 2008

ok. 5 lat juz mam mojego kwiatuszka:) i dopiero teraz będzie kwitła moja echmea:)ok. m-c temu włozyłam jabłko i owinęłam folią (szczerze mówiąć nie bardzo w to wierzyłam;)) ale zadziałalo juz nie mogę sie doczekać pełnego kwiatu!!!!

kasia - 28 09 2011

Co zrobić gdy ten różowy kwiat gnije? Kupiłam ją mamie na urodziny w połowie września, była podlana raz od tamtego czasu i kwiat gnije. Żadnych "dzieci" kwiatek nie ma więc nie mam co przesadzać... Jak mogę uratować mojego kwiatka? Czy one kwitną co roku?© 2023 SuperOgród
-