Alokazja


Alocasia lowii

Alokazja

spokrewniona z Colocasia esculenta, z bulw tej rośliny wytwarza się taro- podstawowy posiłek w Azji Południowej

asiak - 4-5-2004

Na niektórych liściach pojawiły mi się ciemne plamy żółto obrzeżone- co to może być za choróbsko i czy ktoś zna na to radę? Mam roślinę wprawdzie od niedawna, ale już kwitnie- zastanawiam się tylko, czy te plamy nie są objawem jakiejś choroby, np. plamistości itp. Help!!!

iwas - 9-6-2004

Też mam ten sam problem. Kwiatek mam od kilku dni, a już pojawiły się takowe plamy. Myślałam, że to może od słońca... Pomóżcie...

urolog@tlen.pl - 24-6-2004

i ja mam plamy na mojej alocasii! zaprzyjaźniona kwiaciarka dała radę: mniej podlewać (raz na 14 dni), sprawdziłam i plamy więcej się nie pojawiły!!!

malgorzata - 1-8-2004

Jak często zdarza się w warunkach domowych kwitnienie.Właśnie mam kwitnącą alokazję i ogromnie się cieszę

Nina - 31-12-2004

Mnie alkoazja pięknie rosnie od ponad roku. Kwitnie co jakiś czas i wypuszcza nowe liście. Teraz zauważyłam, że nowe liście wyrastają jakby z nowej bulwy, ze środka starej. Czy rozdzielić te rośliny? Jak się rozmnaża te roślinę

Elwira - 17 02 2006

czy można wystawić alokazję amazońską do ogrodu ?

niwa - 08 03 2006

Mam alokazje która wytwarza pień podobny do pnia juki. dostałem od znajomych właśnie taki kawałek pnia z jednym małym listkiem, posadziłem do szerokiej donicy odrywając od matecznika i po 3 miesiącach miałem już roślinę o wielkości blaszki liściowej 20 na 30 cm i wysokości 50 - 60 cm na matecznym pniu zaczęły rozwijać się następne sadzonki które dalej rozdzielałem i obdarzałem nimi znajomych. szukałem nazwy tej rośliny i po kilku miesiącach znalazłem podobną w OBI gdzie pani poinformowała mnie że to alokazja która kosztuje 600 zł. Chciałbym wiedzieć jakich warunków wymaga odmiana którą posiadam?

marcin - 16 08 2007

mam problem bo moia alokazia wypuszcza krople wody na wieczur i niewiem czy jest to normalne© 2022 SuperOgród