Ogród Netki


Łódż. MóJ OGRóD POWSTAJE OD 5 LAT NA DZIAłCE O POWIERZCHNI 3000 M. WIELKą POMOCą PRZY JEGO ZAKłADANIU BYł MóJ TATA.TO ZA JEGO SPRAWą POWSTAł KąCIK WYPOCZYNKOWY Z ALTANą, OGNISKIEM I HUśTAWKą. WSZYSTKO WYKONAł WłASNORęCZNIE. PO ZESZłOROCZNYCH SUSZACH BARDZO UCIERPIAł TRAWNIK WIEC W TYM ROKU OGRóD DOSTAł AUTOMATYCZNE NAWODNIENIE IPRZESZEDł MAłY LIFTING. POMYSłY BYłY MOJE ALE REALIZACJą ZAJął SIę DOśWIADCZONY OGRODNIK. UWIELBIAM SPęDZAć CZAS W SWOIM OGRODZIE. NIGDY NIE PRZYPUSZCZAłAM żE JEGO PIELęGNOWANIE MOżE DAć TYLE RADOśCI. MAM NADZIEJę żE ZDJęCIA ODDAJą JEGO UROK. POZDRAWIAM I CZEKAM NA PAńSTWA KOMENTARZE.

Netka , 10 08 2007Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

Ogród Netki

gosia- 13 08 2007
No cóż piękny , ale też widać z ogromnym nakładem finansowym. podoba mi sie bardzo z tym,ze osobiscie cenię najbardziej ogrody które ujmują swoja naturalnością i do tworzenia których nie używa się olbrzymich nakładow pieniężnych, bo wtedy to jest prawdziwa sztuka..stworzyć coś tylko własnymi rękoma. pozdrawiam

Majka- 13 08 2007
twój ogród to cud cudów!!! bardzo mi się podoba a ta zieleń na trawie... jestem ogrodnikiem i przejrzałem już wiele ogrodów na tej stronie i twój jest najbardziej nowoczesny i najbardziej zielonym ogrodem jaki widziałem!!!

pozdrawiam Netka- 13 08 2007
Pani Malgosiu rzeczywiscie zalozenie systemu nawadniajacego to spory wydatek ale bylo warto co do reszty rosliny kupuje bezposrednio u producentow albo jak na przyklad byliny dostaje od znajomych i rodziny.Ogrod tak samo jak kobieta aby byla piekna i zadbana wymaga nakladow finansowych.Nie wszystko możemy zrobic same czasem trzeba udać sie do specjalisty.

Kinga- 23 08 2007
Witam. Bardzo podoba mi się Pani ogród. To taki o jakim ja marzę. Proszę powiedzieć czy ktoś wykonał Pani projekt ogrodu, czy to Pani twórczość? Ile kosztuje projekt takiego ogrodu? Pozdrawiam

netka- 23 08 2007
Niestety nie wiem ile kosztuje projekt ogrodu.Myślę, że jest to uzależnione od wielkości dzialki i ilości zaplanowanych nasadzeń.Ogród jest moim pomysłem i powstaje etapami.W tym roku skorzystałam z pomocy ogrodnika,ktory założył system automatycznego nawodnienia. Na działce takiej jak moja to niestety konieczność.Bez wody rośLINY CHOROWAłY a trawnik przypominał step. Teraz wygląda to już dużo lepiej.Zachęcam wszystkich aby właśnie od tego zacząć oczywiście w miarę możliwości finansowych. Wracając do Pani pytania nie miałam projektu ale przejrzałam bardzo wiele czasopism poświęconych ogrodom, wybrałam to co mi się w nich podobało zarówno rośliny jak i rozwiązania dotyczace małej architektury ogrodowej i pokazałam to wszystko ogrodnikowi. W ten właśnie sposób w moim ogrodzie powstaly 2 dodatkowe skarpy, które oprócz walorów estetycznych przyczyniły się również do zmniejszenia powierzchni trawnika i oto mi właśnie chodziło . Mniejszy trawnik to więcej czasu na przyjemności.Pierwsze nasadzenia w tym ogrodzie zrobilam z pomocą mojego taty 4 lata temu .Założyliśmy skarpy wzdłóż ogrodzenia, trawnik, powstał kącik wypoczynkowy.Jednak po kilku latach kiedy rośliny podrosły okazało się że to nie to o co mi chodziło.Ogród był monotonny i mało kolorowy( i nie chodzi mi o kwiaty).Dlatego teraz zatrudniłam ogrodnika .Jestem zadowolona z efektów i dopiero teraz widzę że w moim przypadku dobre chęci to było za mało czasem warto skorzystać z fachowej pomocy.Może brzmi to jak reklama firm ogrodniczych ale takie są właśnie moje doświadczenia.Pozdrawiam i życzę spełnenia Pani marzeń o ogrodzie.

kinga- 24 08 2007
Dziękuję PAni za szybką odpowiedź. Ja też uważam,że czasami należy zasięgnąć porady fachowców, dlatego coraz bliżej jestem zatrudnienia osoby która opracuje mi plan ogrodu. DZIĘKUJĘ.

Adam- 07 10 2007
jest piekny nie ma co tu ukrywac, jezeli Netka cos od czasu do czasu poplewisz no to wybaczam tego ogrodnika. Pozdrawiam

janusz- 07 10 2007
Oglądając tylko te zdjęcia to aż lepiej się oddycha tyle tu przestrzeni, zieleni i porządku. To ogród marzeń wszystkich kochających ogrody.Gratuluję. Pozdrawiam

netka- 09 10 2007
Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze,a dla wszystkich odwiedzających mój ogród mam nową porcję zdjęć tym razem jesiennych( od zdjęcia 33)

OGRODNICZKA- 20 10 2007
Ogrod jest ladny i ta przestrzen(tylko do pozazdroszczenia.Osobiscie nie lubie ogrodow jak z pod igly.Po za tym czy mozesz tak z reka na sercu powiedziec "moj ogrod"?Chwalisz sie praca innych ludzi.Trzymac kazda roslinke w reku,kopac dla miej dolek,sadzic,podlewac,pielegnowac,to jest dopiero przyjemnosc.Wowczas mozna smialo powiedziec MOJ OGROD.Stworzyc cos samemu wlasnymi rekami,to dopiero jest sztuka.

netka- 20 10 2007
Doskonale wiem jak wygląda praca w ogrodzie, bo osobiście wsadziłam 3/4 roślin się w nim znajdujących.Myślę że albo niedokładnie czytacie Państwo opis mojego ogrodu albo wybieracie z tego opisu tylko to co chcecie.Ja napisałam jasno i uczciwie co zrobiłam w nim sama .Jestem kobietą, nie stolarzem i .nie zbuduje sama np. altanki.Czy gdyby zrobił to niesamowicie zdolny mąż poprawłoby to Państwa samopoczucie?!Swój ogród projektuję (sama!!!) od pięciu lat.Popełniłam jak każdy początkujący ogrodnik wiele błędów, które teraz mam nadzieję zostały już naprawione.Daleko mu jeszcze do doskonałości,ale konsekwentnie realizuję swój plan.Owszem korzystam z fachowych pism i porad osób które mają większą w tym temacie wiedzę odemnie.Bo dla mnie nie jest sztuką wsadzić roślinkę ,podlewać ją ,wykopać dla niej dołek..........Dla mnie sztuką jest wydobyć z każdej nawet najpospolitszej rośliny jej piękno , znależć dla niej odpowiednie tło i sąsiedztwo a przede wszystkim stworzyć jej optymalne warunki do wzrostu.To oczywiście moja skromna wiedza ogrodnicza z którą wy drodzy komentujący możecie się nie zgadzać.TAK TO JEST MóJ OGRóD.Moja duma i oczko w głowie to dlatego wygląda jak spod igły, bo wkładam w niego wiele pracy ,a przede wszystkim serca.Wstawiając zdjęcia swojego ogrodu liczyłam się ze złośliwymi komentarzami w stylu 'to jest ogród zrobiony przez firmę nie masz się czym chwalić'.Ja przyjmę każdą krytykę tylko niech dotyczy ogrodu, roślin ,a nie zasobności portfela.Czy naprawdę jest tylu ograniczonych i zawistnych ludzi,którym ciężko pogodzić się że ktoś nie zakłada ogrodu systemem gospodarczym i nie biega z konewką do każdego kwiatka no i że tą całą pracą nie jest zmęczony a ma czas na to aby we własnym ogrodzie odpocząć?! Tak mój ogród jest uporządkowany nie sadzę w ..nim roślin bez ładu i składu .Ja poprostu mam jasno sprecyzowany obraz ogrodu i dążę do osiągnięcia tego co sobie założyłam dla mnie ogród to przestrzeń zadbany zielony trawnik i zdrowe dobrze skomponowane z otoczeniem rośliny .Myślę że takie ograniczanie się do ' wsadzę drzewko będzie ogród' nie rokuje dobrze ani ogrodowi ani ogrodnikowi.Gdyby mój ogród zakładała firma i w żaden sposób nie uczestniczyłabym w jego tworzeniu to nie wystawiałabym go na forum publiczne,a na przyszłość proszę o bardziej konstruktywną krytykę i dokładne czytanie moich komentarzy.

leda16- 28 10 2007
Piękny ogród Netka, taki przestronny i architektonicznie czysty, wkomponowany w otaczający Cię pejzaż. Kamień dobrany kolorystycznie do elewacji domu, suche murki i ta stylowa altanka - wszystko cudne. Jedynie taras i ścieżki z tego popielatego betonu trochę się gryzą z resztą, ale pewnie wygodnie się po nich chodzi w przeciwieństwie do naturalnego, nierównego kamienia. Dziękuję, że pozwoliłaś nam zwiedzić Twój piękny ogród. Mam ogród podobnej wielkości, ale nie wiem, czemu kilka razy wysłane zdjęcia nie pojawiły się na forum. Jeśli możesz, odpowiedz mi na pytanie, ile kosztuje założenie automatycznego nawadniania w ogrodzie tej wielkości oraz doradztwo ogrodnicze? W ubiegłym roku też próbowałam uzyskać pomoc architekta zieleni, ale nic z tego - oni patrzą narysować projekt na papierku, skasować 2-3 tys. i znikać. Bez wpłacenia połowy należności babsko-"architekt" nawet nie chciało mi doradzić, gdzie jednego iglaczka przesadzić. Kiedy zaczęła bredzić o prześwietlaniu 150 letnich jesionów podziękowałam za współpracę. Odeszła wkurzona, że nie zarobi.

netka- 29 10 2007
Droga Ledo chętnie odpowiem na wszystkie Twoje pytania jeśli podasz mi swojego mail-a. Fajnie że jeszcze komuś oprócz mnie podoba się mój ogród.Co do ścieżki masz absolutną rację też mi się nie podoba .Już nie mogę doczekać się wiosny,aby nad nią popracować.Zamierzam założyć wzdłuż ścieżki trawiasto-byliniasta rabatę aby schowała się w jej gąszczu.Wcześniej był tam piaskowiec, ale efekt był taki,że każdy omijał ścieżkę i szedł po trawie.Został więc zdjęty i ułożony w innym miejscu.Z firmami ogrodniczymi miałam podobne doświadczenia jak Ty dlatego bardzo długo nie korzystałam z ich usług.Po budowie sami uporządkowaliśmy teren .Chociaż myślałam że to ponad moje siły,. muszę powiedzieć że całkiem nieżle wyszło.Słusznie zauważyłaś że moja altanka jest podobna do tej z ogrodu Staszka, to mój tata i sam ją zbudował.Sama widzisz wciąż ścigam się z ideałem! Ogrodnika którego zatrudniłam w tym roku 'dostałam' od znajomych.Założył nawodnienie, zrekultywował trawnik, założył dwie ogromne skarpy.Doradztwo, i poprawianie tego co mnie nie wyszło było gratis.Nic nie narzucał ,dużo słuchał,czasem coś sugerował.Jeszcze tego nie widać bo roślinki są małe ale np. namówił mnie na lawendę posadzoną w dużej grupie .na skarpie.Myślę że za dwa lata to będzie piękny widok.Zakładając ogród w ten sposób bez projektu, miałam o wiele więcej pracy ,bo wszystkiego musiałam dopilnować osobiście .Ustalić kształt wzniesien ,wybrać i kupić rośliny.Często też dochodziło do nieporozumień,Ja o czym innym mówiłam oni co innego robili.No ale efekt końcowy to było to co chciałam osiągnąć więc resztę puściłam w niepamięć.Dużo się w tym czasie nauczyłam ,dowiedziałam i myślę że to zaprocentuje w dalszym urządzaniu mojego ogrodu.Pozdrawiam

leda16- 31 10 2007
Przed chwilą się zarejestrowałam leda16@wp.pl Już wiem, że komentarz musi mieć tytuł, inaczej się nie ukazuje. Jeszcze nie rozumiem, dlaczego moje zdjęcia nie pojawiają się na stronie wydaje mi się, że robię to, co potrzeba. Takie nawadnianie automatyczne to moje marzenie. Mieszkam w Krakowie, gdzie firmy projektowe są całkiem zdemoralizowane a najczęściej prezentują totalne bezguście tak, jak te reklamujace się tutaj.

waldi- 21 11 2007
Choć pod względem sztuki ogrodniczej pewnie jest poprawny, ale czół bym się nim jak w muzeum gdzie nie bardzo wiadomo czy wszędzie można wejść, czy wolno coś dotknąć. Jest chłodny i bezduszny.Pozdrawiam!!!!!!!!!!!!!!!

netka- 22 11 2007
W tym 'muzeum' zupełnie nieskrępowane czują się 4 osoby,w tym dwoje dzieci(11 i 3)oraz dwa psy i kilka dzikich kotów,które ten ogród wybrały sobie na swój dom .Ogród został tak zaprojektowany,aby mógł pełnić wiele funkcji-od reprezentacyjnej,wypoczynkowej po plac zabaw dla dzieci.Skarpy z nasadzeniami są odsunięte od ogrodzenia na~3 m.i ta przestrzeń, to miejsce gdzie dzieci mają swoje kryjówki i gdzie najchętniej spędzają czas.Jest też duży trawnik ,który służy im za boisko i podjazd wyłożony kostką świetny na rolki i hulajnogę.Z altanki i ogniska korzystamy wszyscy łacznie z przyjaciółmi i znajomymi,którzy nie tylko mogą wszędzie wejść, wszystkiego dotknąć,ale nawet zjeść,to co aktualnie znajduje się na krzewach(borówki, jeżyny, orzechy).W zimie pagórki służą jako zjazd saneczkowy dla dzieci.Co dla Ciebie jest ogrodem drogi Waldemarze????Buda dla psa, kompostownik i zabudowania gospodarcze?A może suszarka na bieliznę?Bardzo mi przykro ale nie pomyślałam ,że to może być dla kogoś interesujące.Ogród chłodny i bezduszny??? Co za bzdura! Tez Cię pozdrawiam. P.S.W WYRAZIE CZUłBYM SIE ZROBIłEś 2 BłęDY ORTOGRAFICZNE(bez komentarza)

ogrodniczka- 06 12 2007
Widze,ze potrafisz byc bardzo mila dla osob,ktore zachwycaja sie Twoim ogrodem.Te osoby,ktore sa innego zdania zawsze dostana po uszach i cos na nich wynajdziesz.Nie badz taka zlosliwa.Chyba nie oczekiwalas,ze komentarze beda tylko pozytywne?

Janusz- 06 12 2007
Wybacz Netko,że w komentarzach o Twoim ogrodzie zwrócę sie do "ogrodniczki" gdyż nie znalazłem strony o jej ogrodzniczym dziele. Droga "ogrodniczko" zazdrość nie pozwala Ci oceniać obiektywnie inne ogrody. Ogród Netki, to może być powód do zazdrosci, bo jest to jeden z najładniejszych ogrodów przedstawionych w 2007 roku na tej stronie a może i jedyny godny uwagi. Pomoc udzielona przez fachowców z branży ogrodniczej czy pozyskiwanie fachowych porad z prasy ogrodniczej to tylko z korzyścią dla ogrodu. Wykonać ładny ogród to jak namalować obraz a nie każdy ma do tego pedyspozycje i żeby urobił sobie ręce po łokcie efekt będzie mizerny. Netce to sie udało z czego ma prawo być dumna a że ukazała nieciekawe fragmenty ogrodu Waldiego - to słusznie, bo takie są. Chętnie zobaczyłbym Twój ogród jeżeli nie jest on tylko w Twojej wyobrażni.

waldi- 09 12 2007
Mam pytani, co robisz ze skoszoną trawą, zeschłymi liśćmi i chwastami, wyrzucasz do śmieci czy morze zabiera je firma ogrodnicza. Pytasz, co dla mnie jest ogrodem……. O ogrodach wiejskich pewnie jaszcze nie doczytałaś to ci powiem jak ja to robię: Tworząc swój ogród kieruje się obrazem, jaki zapadł mi w pamięci z lat dzieciństwa, staram się wprowadzić atmosferę i klimat, jaki zapamiętałem z tamtych wiejskich ogrodów, to Między innymi odpowiednie drzewa, krzewy, kwiaty, ale i takie elementy jak psia buda itd. ty jednak jak widać nie masz o tym zielonego pojęcia. Kierując się wiedzą gazetową wspomaganą przez firmy ogrodnicze stworzyłaś rabatę rodem z przed supermarketu (fot. 5,w Bochni są takie) i wpadasz w furię jak to się może komuś nie podobać. Nie zgadzam się z opinią, że jest to jeden z najładniejszych ogrodów, jest wiele ładniejszych choćby ogród Adama, które mają oprócz wypielęgnowanych roślin to”COŚ”, czego w tym ogrodzie nie ma i nie będzie, bo to moim zdaniem zależy od osobowości i charakteru ogrodnika. Na koniec pytanie, w jakim stylu twoim zdaniem jest ‘TWÓJ” ogród.

netka- 10 12 2007
Czy my się Waldi znamy osobiście,że możesz coś powiedzieć na temat mojej osobowości i charakteru? Nie przypominam sobie abym miała przyjemność Cię poznac.Co do stylu mojego ogrodu, to jest on..... w moim stylu.A ze względu na bliskość lasu i rodzaj posadzonych roślin oraz kwaśną glebę, to jest to (może jeszcze nie teraz ale za 10 lat na pewno) ogród leśny. Rozumiem, że tobie tylko wiejski ogród się podoba , bo sam taki masz? Moje supermarketowe' poczucie estetyki mówi mi ,że wiejski ogród otaczający drewnianą chałupę, to może być uroczy widok.,ale zabudowania w moim ogrodzie ciężko nazwać wiejską chałupą Waldi !Więc i ogród wiejski, choć piękny raczej by tam nie pasował.Zamieściłam 38 ( moim zdaniem) najciekawszych fragmentów mojego ogrodu,bo myślałam że to jest portal miłośników ogrodów.Ogrodów , a nie kompostowników i bud dla psów!!!.Ale pragnę Cię uspokoić , wszystkie te rzeczy można w moim ogrodzie znależć,a że nie ma ich na zdjęciach , to chyba z korzyścią dla oglądających?!A swoją drogą ta Bochnia to musi być piękne miasto i te supermarkety w zielonym otoczeniu rabat rodem z mojego ogrodu.Kurczę dlaczego ja mieszkam w łodzi?! Tak naprawdę Waldi , to o co ci chodzi? Oceniasz cały ogród na podstawie 1-go zdjęcia i boisz się przyznać ,że cała reszta jest ładna?Bo chyba nie chcesz powiedzieć że nic CI się u mnie nie podoba?!No proszę cię Waldemarze trochę obiektywizmu ( na to się nie umiera , a niektórym nawet pomaga).Czy wiesz dlaczego w Polsce jest tak mało pięknych , starych ogrodów prywatnych? Bo przez wiele lat ludzie myśleli tak jak Ty-nieważne co i jak robię ,ważne że robię sam czytaj każdy jest głupi tylko ja jeden mądry-wszystko wiem i na wszystkim się znam.No i efekt jest taki, że piękny , stary ogród w Polsce to ogród botaniczny.A każdy ogrodnik amator, który chce czegos więcej niż szpaleru tuj przy plocie jest beee.A jeśli jeszcze czyta fachowe pisma , a nie daj Boże ogrodnika zatrudni.......to potem czyta takie komentarze i włos mu się na głowie jeży.Myslę ,że wyczerpujaco odpowiedziałam na Twoje pytania, ale gdyby jeszcze coś Cię nurtowało to nie krępuj się i pytaj śmiało.

Staszek- 13 12 2007
często odwiedzam ten ogród i to że jest chłodny i bezduszny , to jest ostatnia rzecz jaką można o nim powiedzieć.Z moich doswiadczeń wynika ,że każdy młody(a w tym najstarsze rośliny mają 5 lat i sa to przeważnie formy karłowe)ogród aby zaświecił pełnym blaskiem potrzebuje kilkunastu lat.Nie można wymagać aby małe jeszcze rośliny stworzyły klimat właściwy dojrzałym ogrodom i.. aby skarpy nie wyglądaly na nieco sztuczne.Taka niestety jest kolej rzeczy,ze na pełny efekt naszej pracy w ogrodzie trzeba czekać wiele lat.W przypadku tego ogrodu istnieje przynajmniej pewność ,że będzie piękny!!!!.Waldemarze myśłę, ze szukasz dziury tam gdzie jej nie ma.Nie możesz sie zdecydować czy rabaty są bezduszne czy supermarketowe???Jak na miłośnika ogrodów(podobno za takiego się uważasz) to nie popisałeś się tymi komentarzami .

waldi- 14 12 2007
to, co twoje jest piękne i wspaniałe a reszta beee…. (na skromność też się nie umiera) Wszystkiego dobrego z okazji Świąt Bożego Narodzenia i dużo miłego wypoczynku z odrobiną refleksji w nadchodzącym nowym sezonie ogrodowym. PS. Jeszcze dwie sprawy do Staszka Po pierwsze komentuję to, co jest nie, co będzie za 10 lat. Po drugie, jeśli już odnosisz się do mojego komentarza to przeczytaj go dokładnie a nie pisz bzdur: bezduszny odnosiło się do ogrodu a drugie określenie dotyczyło jednej rabaty.(Netka czasem cię rozumiem.)

Anna- 21 12 2007
No więc moja droga krytykujesz ogród, który powstał z mojej pracy rąk. Nie wspomnę o tym, że powstał w tym roku i dopiero coś nieco jest widać, a tak naprawdę jeszcze ma byc duzo więcej, ale wszystko w swoim czasie. Nie mam taty, który byc może również by mi pomógł, choc nie sądzę, bo on nigdy nie miał ogrodu, bo zawsze mieszkał w mieście. Po za tym zatrudniając ogrodnika też nie daje satysfakcji z tego co się samemu wypracuje, i niech to jest jak jest, ale ze swojej pracy rąk. Mam przynajmniej satysfakcję, że wykonalismy to sami i projekt również nasz. Znajomym i rodzinie się podoba, chwalą nas za kupę pracy włożonej w ogród. Powiem szczerze, że na zdjęciach nie wygląda to tak jak w rzeczywistości, ale i poczatek zawsze nie jest zbyt efektowny, bo czas robi swoje. Twój napewno w pierwszym roku rozpoczęcia prac, nie wyglądał odrazu super. Po za tym nie mam aż takiego dużego terenu jak ty i nie może on wyglądać tak jak twój.

Życzliwa(wbrew pozorom)- 01 01 2008
Jesteś wyjątkowo niemiłą osobą. Wprowadziłaś swoimi złośliwościami nieprzyjemną atmosferę na tym forum. A czy to o to chodzi? Jesteś osobą młodą, wykształconą, dobrze sytuowaną - i wszystkim dajesz odczuć swoją wyższość(a nawet pogardę) Twój ogród jest - żurnalowy - a to nie jest komplement w moim wydaniu. Jest jak piękna kreacja sfotografowana na modelce na okładce magazynu mody. Patrzy się na nią z przyjemnością, ale nie wyszłoby się w niej na ulicę. To tyle. A w Nowym Roku życzę Ci więcej życzliwości dla ludzi i uświadomienia sobie tego że nie zawsze będziemy młodzi piękni i bogaci

netka- 04 01 2008
droga ogrodniczko pokaż swój ogród , pochwal się swoją pracą, a wtedy będziemy mogły wymienic się poglądami na temat tego co się komu podoba.W tej sytuacji odpieranie Twoich ataków troszke mnie już zmęczyło.Jeśli zazdrość tak Ci przesłania oczy ,że nie potrafisz docenić urody roslin, to policz do dziesięciu i jeszcze raz obiektywnie podejdż do sprawy.Atak pod tytułem' jesteś młoda i wykształcona rozlożył mnie na łopatki!!!!! 'naprawdę dawno się tak nie ubawiłam,czy według Ciebie powinnam kogos za to przeprosić??? Jak widze mój ogród ma zwolenników i przeciwników.Ty jesteś w opozycji -trudno z gustami się nie dyskutuje.Jesli sie komuś u mnie nie podoba nie będę z tego powodu płakać.Ja potrafię docenić czyjąś pracę i zawsze w swoich komentarzach to podkreślam.Tylko, ze to,ze sie ktoś narobi nie zawsze gwarantuje ,ze będzie miał piękny ogród.Więcej nie zamierzam prowadzic z Toba dyskusji,no chyba że pokarzesz co ty zrobiłaś ,wsadziłaś , wkopałaś,zaprojetowałaś itp, itd.......

netka- 04 01 2008
za życzenia bardzo dziękuję ,choć zabrzmiały co najmniej jak grożba.Ja życzylabym Tobie więcej optymizmu, trochę szerszego spojrzenia na otaczającą Cię rzeczywistośc i większej akceptacji dla ludzi ,którzy potrafią bronić swoich przekonań,bo chyba to właśnie odbierasz jako pogardę i wywyższanie się.

ilona- 05 01 2008
Twój ogród jest naprawdę widokiem miłym dla oka.Mam działkę o pow.3500 m i wiem ile trudu kosztuje wsadzenie roslin.Naprawdę Cię doceniam za to co zrobiłas

OGRODNICZKA- 05 02 2008
Wydaje mi sie,ze jestes naprawde wsciekla jak ktos osmieli sie Cie skrytykowac,ze nawet nie zauwazylas,ze komentarz wystawila osoba pod pseudonimem ZYCZLIWA nie Ogrodniczka.Mi to nie przeszkadza,bo moge smialo podpisac sie pod jej komantarzem.Rowniez pod ostatnim komentarzem Waldiego i Anny.Piszesz cyt."zyczylabym Tobie wiecej optymizmu,troche szerszego spojrzenia na otaczajaca Cie rzeczywistosc i wiecej akceptacjidla ludzi,ktorzy potrafia bronic swoich przekonan".Wydaje mi sie,ze Tobie tez by sie to przydalo.Obiecalam sobie wiecej z Toba nie dyskutowac,ale czasami nie moge usiedziec spokojnie widzac jaka potrafisz byc zjadliwa.Pozdrawiam

ogrodniczka amatorka- 24 04 2008
Witam wszystkich miłośników ogrodów. Zacznę od tego, że na Waszą stronkę trafiłam pod koniec zeszłego "sezonu ogrodniczego", kiedy to będąc w ciąży sama niewiele korzystałam z własneo ogrodu nie mówiąc już o pracy w nim. No więc, umilałam sobie życie oglądając Państwa ogrody za co wszystkim dziękuję. Śledziłam również komentarze, zwłaszcza p. Waldiego. Jako właściciel tak pięknego ogrodu i autor wielu celnych moim zdaniem komentarzy, dał mi się pan poznać jako wytrawny ogrodnik. Jednak nie zgadzam sie z pana zdaniem na temat ogrodu p. Netki. Mimo, że Pański ogród jest piękny, p. Netka ma rację, że zupełnie nie pasowałby stylem do jej okazałegoi nowoczesnego domu. Jest przecież wiele stylów ogrodów od formalnych, francuskich ze swoimi geometrycznymi wzorami po sielskie, swojskie takie jak pański. I każdy jest na swój sposób piękny, ale nie każdy wszędzie pasuje. Jestem trochę rozczarowana, że pan to przeoczył. Mimo to liczę na pana komentarze kiedy ja zamieszczę zdjęcia mojego ogrodu pod koniec lata. Pozdrawiam

waldi- 17 05 2008
Droga ogrodniczko nigdy nawet nie pomyślałem o tym by ogród wiejski lub jemu podobny byłby ładniejszy, to oczywiste, że musi być dopasowany stylem i formą nie tylko do domu, ale i także do otoczenia. Podobają mi się też inne ogrody, myślę, że gdzieś w komentarzach dałem temu wyraz. I wreszcie nie powiedziałem, że ogród Netki jest brzydki powiedziałem tylko że mi się nie podoba. Problem polega na tym, że ogród ten, choć zadbany z ładnymi wypielęgnowanymi roślinami nie przedstawia nic jest nijaki. To, co ja cenię w ogrodach to klimat, ciepło, harmonia charakter no i styl a żadnej z tych cech tu nie widzę. Co do twojego ogrodu to zaglądnę na pewno, z resztą wszystkie oglądam bardzo chętnie. Życzę Dużo pociechy z nowego członka rodzin i radości z pracy w ogrodzie. Pozdrawiam!!!!!!!

oikos- 27 06 2008
Szkoda, że przy niemałych środkach, jakie zostały włożone w przygotowanie ogrodu własciciele nie zwrócili sie do dobrego projektanta zieleni. Każdemu ogrodnikowi zdaje się, że potrafi "coś" stworzyć. Niekiedy są to złudzenia. Najważniejsze jednak, że właściciele dobrze się w nim czują, a reszta oceniających może pracowac nad własnymi koncepcjami.

Elżbieta- 14 07 2008
Podoba mi się Twój ogród,choć potrzeba mu kilku lat żeby był piękny.Natomiast nie spodobało mi się jak traktujesz innych,jakby z góry.Ja bym miała na tyle, nie będę się rozpisywać bo mi dokopiesz jak innym,pozdrawiam

jowita- 16 07 2008
piękny ogród jak marzenie.Gratuluje

Yans- 04 09 2008
Ogród jak marzenie! A do tego pięknie położony (pola, las). Naprawdę gratuluję i mam nadzieję, że kiedyś też będę mógł stworzyć sobie takie piękne miejsce... :)

aniau17- 19 09 2008
Twój ogród jest przepiękny. Nie przejmuj się komentarzami. Zrobiłaś kawał dobrej roboty. Życzę wielu miłych chwil spędzonych w Twoim ogrodzie. Mam też pytanie. Co to za wdzięczne roślinki zwisające z murków? Pozdrawiam

netka- 23 09 2008
dziękuję za miły komentarz i cieszę się ,że doceniłaś mój ogród.Po murkach pną się tawułki i macierzanka.Tawułki niestety trzeba kilka razy w roku przycinać aby nadać im odpowiedni kształt.

Krystyna W.- 14 12 2008
Podziwiam ogromną ilość wrzosów. Są piękne i stwarzają niepowtarzalny klimat, szczególnie jesienią. Jak Pani się nimi opiekuje? Czy trzeba co roku sadzić nowe?...

Kika- 08 01 2009
Netko odezwij się na drozd43@o2.pl mam propozycję

netka- 11 01 2009
Nie, nie trzeba co roku nowych sadzić . Wrzos to bylina.Aby pięknie kwitły co roku na wiosnę ścinam przekwitłe kwiatostany, wtedy wrzosy mają zwarty pokrój i kwitną całe , a nie tylko czubki. W swoim ogrodzie mam też wrzośce i tych na razie nie przycinam, czekam , aż sie mocniej rozrosną, wtedy może je przytnę, póki co rosną jak chcą.Pozdrawiam i dziękuję za komentarz.

Alicja z Plocka- 04 02 2009
Bardzo ładny ogród,wspaniały ogród i bardzo drogi ogród.Gratulacje dla Taty za ogromna pomoc.Moj ma podobny areał i w tym roku będzie trzeci rok ciężkiej pracy na nim.Ale ze względu,ze znajduje się na uboczu nie mogę sobie pozwolić na tyle wspaniałych roślin.Pozdrawiam

jadzia s.- 06 04 2010
Twój ogród oglądam co kilka dni i ciągle jestem pod wrażeniem. ja dopiero zakładam swój ogród i wiem ile pracy i pieniędzy i czasu trzeba poświęcić aby powstało takie dzieło. pozdrawiam Jadzia

amoroza22- 09 02 2011
jestem też z łodzi czy mogłabym dostać namiar na pana projektanta i wykonawcę

Ania- 08 09 2011
Tak własnie wyobrazam sobie mój ogród! Jest piękny i wszystko ma swoje miejsce bez żadnego chaosu...jak to bywa w większości ogródków...Moim zdaniem Ci wszyscy co krytykują Twój ogród poprostu zazdroszczą !!! Zawiść jest wstrętna. Netko gratuluję Ci ogródeczka!!! Będzie on moją inspiracją w niedalekiej przyszłości. Pozdrawiam Cię serdecznie :)


© 2024 SuperOgród
-