Ogród Tilii


okolice Poznania. Nasz ogród znajduje się w okolicach Poznania. Jest dosyć duży, więc możemy pozwolić sobie na sadzenie drzew. Szczególnie lubimy sosny i mamy ich kilkanaście gatunków. Liczne kwiaty uprzyjemniają nam wolny czas.

Tilia , 10 03 2006Ogród Tilii

Ogród Tilii

Ogród Tilii

Ogród Tilii

Ogród Tilii

Ogród Tilii

Ogród Tilii

Ogród Tilii

Ogród Tilii

Ogród Tilii

Ogród Tilii

Ogród Tilii

Mun- 13 03 2006
Mieszka Pani jak "Alicja w Krainie Czarów". Prześliczny ogród.

lena- 18 03 2006
Mun uchwycił sedno Pani ogrodu. Ja najbardziej bylam pod wrażeniem tulipanów, czy one są wykopywane po przekwitnięciu jak zalecają specjaliści i w odpowiednim czsie sadzone ... ? Jakby nie było są przecudne! I jeszcze jedno co to za bluszcze przy drewutni? Bardzo ładnie wyglądją, podobnie jak przy ogrodzeniu posesji. Pozdrawiam lena

Tilia- 19 03 2006
Tulipany jak i wiele innych roślin cebulowych nie wykopujemy - tak naprawdę ze względu na brak czasu. Rosną przez wiele lat, (doskonale wytrzymują mrozy) i wydaje mi się, iż taniej jest dosadzić kilkadziesiąt cebul za 10 lat, niż wykopywać je co roku poddając odpowiedniej pielęgnacji. Staramy się z mężem dobierać rośliny, które nie są zbyt wymagające dla naszego klimaty. Stad też bluszcze Hedera helix w różnych odmianach przy drewutni o które Pani pyta, posadzone w zwykłych, plastikowych pojemnikach. Przy ogrodzeniu natomiast nie rośnie bluszcz tylko rdest Auberta. Roślina o największych rocznych przyrostach w Polsce. Trzeba ją niestety ze dwa razy w ciągu roku podciąć, ale w przeciwieństwie do bluszczy, może w ciągu 2-3 lat zmienić nasze ogrodzenie w "zieloną ścianę". Co ciekawe kwitnie drugi raz białymi małymi kwiatkami późnąjesienią lub wczesna zimą, kiedy reszta kwiatów poszła już spać.

mika- 27 03 2006
piekny jak z bajki

"zazdrośnica"- 12 04 2006
Bardzo Państwu zazdroszczę tak pięknego ogrodu oraz jednakowych pragnień i dążeń mam działkę rekreacyjna, ale ciągle spieram się z mężem o sadzenie kwiatów, ponieważ bardzo je kocham natomiast małżonek mówi to działka rekreacyjna a nie ogrodu, cóż zrobić nie wszystko można osiągnąć a szkoda a przecież kwiaty są tak piękne. Podziwiam i zazdroszczę i życzę samych sukcesów w uprawie

AgaJG- 03 05 2006
Rzeczywiscie sprawia wrażenie duużego ogródu. Ladnie zagospodarowane, interesujące pomysły z zamaskowaniem mniej ciekawych miejsc (przechowalnia drewna). Bardzo mi sie podoba, też bym tak chciała, ale mam tylko malutki ogródek kilka kroków, jak parę grządek :D

Kamila- 16 06 2006
Po prostu przepiękny :)

madziorek- 26 07 2006
witajcie Wasz ogród jest przepiekny poprostu brak mi słow to najpiekniejsze ogrod jaki dotychczas widzialam BRAWO!!!

waldi- 14 10 2006
ogród bardzo ładny, lecz te krokusy posadzone w rzędach to koszmar.

Gosia P.- 18 03 2007
Pięknie , widać tu sporo pracy i niemało wiedzy ogrodniczej . Bardzo ładnie utrzymany trawnik , mój niestety ze względu na ciągły remont budynku , kuleje troszkę .

Tomek- 06 04 2007
Super.To piekny ogród!

jo- 14 05 2007
tajemniczy ogród, ładny

karol p- 14 06 2007
postaraj się to dużo upiększyć

alicja- 03 09 2007
Przepiękny jest Twój ogród, a szczególnie te donice które stoją na stopniach schodów.

netka- 21 10 2007
Piękny ogród ,kwiaty w donicach rzeczywiście cudowne.Bardzo mi się podoba.Te krokusy w trawie to świetny pomysł.Skopiowałam go u siebie.Szkoda ,że trzeba czekać aż do wiosny żeby przekonać się jak wyszło.Pozdrawiam!!!

Krystyna W.- 16 11 2008
Gdy zobaczyłam zdjęcia Waszego ogrodu i dzieciątko siedzące wśród setek kwitnących krokusów, przypomniała mi się bajka z dzieciństwa "Dziecię Elfów". Gratuluję ogrodu, brak mi słów podziwu. Tak trzymać, chociaż p. Waldiemu, jak zwykle, coś się nie podoba. Luboń pod Poznaniem się kłania.

gui- 02 09 2011
gdzie tennnnnnnn ogród???


© 2024 SuperOgród
-